Převodovka - teče olej

převodové poměry, spárovaní převodovek s motory, řetězové a další převody, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Thomash
Příspěvky: 5
Registrován: sob dub 25, 2020 5:35 pm
Bydliště: Češov

Převodovka - teče olej

#1 Nový příspěvek od Thomash »

Dobrý den všem,

mám starý americký traktůrek (omlouvám se, pokud to někoho pohoršuje, že nepatřím mezi velotraktoristy) a snažím se ho po dvou letech rozpohybovat. Nastartuje krásně, ale prostě nejede. Vyndal jsem tedy převodovku a skutečně, točivý moment se nepřenese na hřídel s koly - ani dopředu, ani dozadu. Teď jsem to rozebral, nic špatnýho jsem tam nenašel, smontoval, a kupodivu se točivý moment občas přenese. Nicméně něco tam rachtá a navíc byl stržený jeden závit samozřejmě na tom nejblbějším místě, kde se to nedá provrtat a chytit z druhý strany matkou a samozřejmě tam lehce vytéká olej :( Převodovka je to Spicer 4900-3 93264.

Jaký olej by měl být do této převodovky? Při rozebírání jsem z toho dostal asi 0,75 litru čehosi černého...
Natírá nebo maže se něčím ten spoj před sešroubováním převodovky? Kolem je zbytek jakési hmoty, tak mne to jen napadlo...
Neexistuje něco, čím by se dal natřít ten spoj, nějaké "těsnění" nebo jestli vás něco nenapadne..

Obrázek
Obrázek

Pro zajímavost je to fi Murray (překvapivě) a traktůrek Senator 13H

Omlouvám se, jsem laik... Vůbec netuším, jestli se dají sehnat někde nějaké díly, našel jsem jen komplet převodovku na ebay asi za 10k...
Děkuji

Thomash
Příspěvky: 5
Registrován: sob dub 25, 2020 5:35 pm
Bydliště: Češov

Re: Převodovka - teče olej

#2 Nový příspěvek od Thomash »

Tak jsem se kapku posunul... Zamáznuto silikonem, olej nalit, nikde to neteče.

Zjistil jsem, že když to nastartuju, tak se hřídele od kol točí, ale chytím je bez problémů rukou, klidně s nimi mohu otočit do protisměru, netušíte někdo čím to je?

Thomash
Příspěvky: 5
Registrován: sob dub 25, 2020 5:35 pm
Bydliště: Češov

Re: Převodovka - teče olej Vyřešeno

#3 Nový příspěvek od Thomash »

Vyřešeno.

JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Převodovka - teče olej

#4 Nový příspěvek od JardaCNC »

Jak vyreseno?
Hodil jsi ji do šrotu?
Tady to funguje jinak. Poradime , kdyz vime. Kdyz nevime - neradime.
Tak ted porad tem co maji podobny problem.
Ja tu radu nejspis nepotrebuji , ale treba se nekdo casem najde :vztek:

Thomash
Příspěvky: 5
Registrován: sob dub 25, 2020 5:35 pm
Bydliště: Češov

Re: Převodovka - teče olej

#5 Nový příspěvek od Thomash »

Normalka, klasicky hledám problém tam kde žádnej není. Vypadl mi nějak klínek z jednoho kola, takže byla zatížena jen jedna osa, což samozřejmě diferenciál ignoruje a lenoší... Resp. točí dvakrát rychleji druhou osou, kde jaksi není klínek, takže se nic neděje.

Převodovku jsem zamázl silikonem Gasket Dealant od Den Braven. Utěsnilo to i ten stržený závit. Aspoň doufám, že tam ráno nenajdu kaluž.

Odpovědět

Zpět na „Převodovky“