problém s hydrostatickou převodovkou Murray Sentinel

převodové poměry, spárovaní převodovek s motory, řetězové a další převody, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
joe0001
Příspěvky: 5
Registrován: ned dub 15, 2012 9:41 am
Bydliště: havlíčkův brod

problém s hydrostatickou převodovkou Murray Sentinel

#1 Nový příspěvek od joe0001 »

Dobrý den.Potřeboval bych poradit s hydrostatickou převodovkou na zahradním traktoru Murray Sentinel. Převodovka se kousla na kladce poháněné motorem a nechce se otáčet. A traktor nejede. Díky za pomoc. Joe
Přílohy
Murray Sentinel.jpg

Uživatelský avatar
Standam
Příspěvky: 658
Registrován: stř říj 22, 2008 7:35 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: problém s hydrostatickou převodovkou Murray Sentinel

#2 Nový příspěvek od Standam »

joe0001 píše:Dobrý den.Potřeboval bych poradit s hydrostatickou převodovkou na zahradním traktoru Murray Sentinel. Převodovka se kousla na kladce poháněné motorem a nechce se otáčet. A traktor nejede. Díky za pomoc. Joe
Zdravím, musíte uvést výrobce převodovky, ale i tak to nebude laciná oprava. Vypadá to na zadřené pístkové čerpadlo. Standa.

joe0001
Příspěvky: 5
Registrován: ned dub 15, 2012 9:41 am
Bydliště: havlíčkův brod

Re: problém s hydrostatickou převodovkou Murray Sentinel

#3 Nový příspěvek od joe0001 »

Na spodku převodovky je uveden výrobce Tecumseh,Salem Indiana 47167 a číslo 264-P. Ze předu je ještě plechová krytka na které je nápis(záruka).Do not remove waranty is void. Závada se projevila tím že nejdřív nechtěl traktor jet To se ještě kladka volně točila. Myslel jsem že prokluzuje řemen. Ten se mi nakonec v zátěži přetrhl.Kladka se v tý době ještě volně točila. Po výměně řemenu měl traktor snahu jenom kapku couvat. To byl krátký moment a po vypnutí motoru jsem zjistil že se kladka už neotáčí. Joe :pistol:
Přílohy
převodovka tecumseh.JPG

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: problém s hydrostatickou převodovkou Murray Sentinel

#4 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

joe0001 píše:Na spodku převodovky je uveden výrobce Tecumseh,Salem Indiana 47167 a číslo 264-P. Ze předu je ještě plechová krytka na které je nápis(záruka).Do not remove waranty is void. Závada se projevila tím že nejdřív nechtěl traktor jet To se ještě kladka volně točila. Myslel jsem že prokluzuje řemen. Ten se mi nakonec v zátěži přetrhl.Kladka se v tý době ještě volně točila. Po výměně řemenu měl traktor snahu jenom kapku couvat. To byl krátký moment a po vypnutí motoru jsem zjistil že se kladka už neotáčí. Joe :pistol:
:shock: v te prevodovce se nekdo rypal je od cerveneho silikonu to semy nezda to nekdo delal pekny podvod :twist: :tyty:

joe0001
Příspěvky: 5
Registrován: ned dub 15, 2012 9:41 am
Bydliště: havlíčkův brod

Re: problém s hydrostatickou převodovkou Murray Sentinel

#5 Nový příspěvek od joe0001 »

Koupil jsem ho letos. Použitej.Dopředu jezdil dobře. Couvání bylo slabší.Majitel tvrdil že byla provedena údržba a výměna oleje v převodovce. Potřeboval bych vědět jestli má cenu to vůbec rozdělávat. Manual k převodovce jsem nikde nenašel. Jestli jak to popisuju může být chyba v mechanice nebo vždy odchází čerpadlo?

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s hydrostatickou převodovkou Murray Sentinel

#6 Nový příspěvek od Atlan »

Podla mna to bude draha a nerentabilna oprava, otazka je ci to rozoberies sam alebo das niekomu nech sa pozrie. Mozno ze to bude prkotina, ale sudiac podla silikonu, ci to niekto nepolepil aby to nejako chodilo.... A ked mal stastie sudiac podla toho kolko tam nacapal ci sa silikon nedostal kam nemal....
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Havri
Příspěvky: 34
Registrován: pát úno 10, 2012 6:36 pm
Bydliště: Cimelice

Re: problém s hydrostatickou převodovkou Murray Sentinel

#7 Nový příspěvek od Havri »

Za kolik jsi trakturak koupil,mam doma stejny,asi treti rok a zatim bez vetsich oprav.

mekgaver
Příspěvky: 311
Registrován: čtv črc 30, 2009 12:43 pm
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s hydrostatickou převodovkou Murray Sentinel

#8 Nový příspěvek od mekgaver »

Ahoj vyřešil jsi to nějak?? Mám ten samý traktor a převodovka je taky v háji :'( viz téma: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 73&t=66448
Můj strojový park: http://mekgaver.rajce.idnes.cz/

rysus07
Příspěvky: 1
Registrován: pát lis 28, 2014 9:02 pm
Bydliště: Plzeň

Re: problém s hydrostatickou převodovkou Murray Sentinel

#9 Nový příspěvek od rysus07 »

Ahojky pánové, i mne potkal ten samý problém a po zjištění,že převodovka stojí v servisu na moravě 25000,- jsem pátral na netu a našel v USA,ale jen mechanickou cca s dopravou za 3000,-, ale bohužel se točí obráceně a tak sekám na zpátečku a couvám na jedničku. Stálo mne to dost úsilí i řemenové kolo jsem musel udělat(na pojezd). Převodovka originál,tak ta je asi neopravitelná,protože se asi zadřeli pístky v hydromotoru a náhradní díly neseženete,zatím nemám čas,ale snad se pokusím ji opravit,ale to někdy v budoucnu.U nových převodovek již amíci dělají hydromotor zvlášť.

martin1115
Příspěvky: 3
Registrován: úte srp 15, 2017 5:39 pm
Bydliště: Náchod

Re: problém s hydrostatickou převodovkou Murray Sentinel

#10 Nový příspěvek od martin1115 »

Zdravím odkud jste převodovku sehnal?nemůžu nikde nic sehnat na jakém eshopu popřípadě foto předělávky nebo video mám problém spíše s únikem oleje přes nějaké to gugero jak to ten olej tlačí ven

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3939
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

Re: problém s hydrostatickou převodovkou Murray Sentinel

#11 Nový příspěvek od rezis »

Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

Odpovědět

Zpět na „Převodovky“