Briggs Stratton seřízení

vše k motorům, včetně spojky, chlazení, palivové soustavy atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
KUK420
Příspěvky: 17
Registrován: čtv bře 12, 2015 9:33 pm
Bydliště: Děčín

Re: Briggs Stratton seřízení

#121 Nový příspěvek od KUK420 »

Benzínová pumpa tam na 90% není (alespoň jsem si ji nikdy nevšiml) :-).
Jak se seřizuje ta hladina a jak bohatost směsi...? Seřizovací šroubky jsem našel na karbecu jen dva, jeden klasický s pružinkou (ten výš) ovlivňuje otáčky volnoběhu, a ten druhý má na sobě takovou plastový návlek a jde s ním otáčet doleva doprava jen asi o 90 st, ten se mi zdá že neovlivňuje nic...:-(

štěpa
Příspěvky: 622
Registrován: pát říj 09, 2009 12:53 pm
Bydliště: Liberec

Re: Briggs Stratton seřízení

#122 Nový příspěvek od štěpa »

Je tam jehla s gumičkou na konci, a hladinu neseřídíš, teda jestli máš plastový plovák, u kovového se dá přihnou jazýček. Taky může být špatná špička na šroubku bohatosti. Jak se tu psalo o pár příspěvků výše, kup si opravnou sadu, pořádně vyčisti, a ještě jestli není v plováku díra, to už jsem taky potkal. Musíš to mít ukrutně ulitý.
A filtr, ten je taky důležitý často měnit, a když se namočí tak rovnou vyhodit.

Lisk
Příspěvky: 2
Registrován: čtv zář 08, 2016 12:17 am
Bydliště: Velká Bystřice

Re: Briggs Stratton seřízení

#123 Nový příspěvek od Lisk »

"Ahoj prosím těpoprosil bych taky o radu mam BaS 3,5k z lištové sekačky od mountfielda a vše funguje jen při práci se mi vcucne balonek na pumpování benzínu dovnitř( podtlak) a motor zdechne.balonekpovytáhnu ven a na drcnutí zase chytne a jede až se zase třeba poi 5-10 min vcucne a zase chcípne.jinak vše funguje,nekouří,olej nebere.Nevíš v čem by ten podtlak mohl být?moc děkuju"

Zdravím, mám stejný problém, čím to bylo, membrána, ucpaný kanálek?
Díky

Uživatelský avatar
Standam
Příspěvky: 658
Registrován: stř říj 22, 2008 7:35 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Briggs Stratton seřízení

#124 Nový příspěvek od Standam »

Zdravím, vyčistit sítko dole v nádrži. Po demontáži karburátoru od nádržky je na konci bílé plastové trubičky v rozšířeném místě jemné sítko, to je třeba vyčistit. Trubička se sítkem jde "vytrhnout" z tělesa karburátoru, je tam jen nasunuta, je na to třeba větší síla a mírně pootáčet. Po propláchnutí sítka se opět "narazí" na původní místo. Pokud budeš toto rozebírat, doporučuji hned vyměnit membránu s těsněním, cca 90 Kč. Je tam ještě jedno sítko nasunuté na trysce karburátoru, to jde sejmout snadno ale jeho vyčištění tvůj problém neodstraní. Standa.

Lisk
Příspěvky: 2
Registrován: čtv zář 08, 2016 12:17 am
Bydliště: Velká Bystřice

Re: Briggs Stratton seřízení

#125 Nový příspěvek od Lisk »

Zdravím Standu a díky za radu, vyčištění sítka pomohlo, jen mi začaly podle sluchu mírně kolísat otáčky, možná proto že jsem nevyměnil membránu, anebo že se mi při demontáži podařilo protrhnout pumpičku primeru. :'(
Libor

Uživatelský avatar
Standam
Příspěvky: 658
Registrován: stř říj 22, 2008 7:35 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Briggs Stratton seřízení

#126 Nový příspěvek od Standam »

Zdravím Libore, když už něčemu věnuješ svůj čas, tak se snaž jej využít co nejefektivněji. Vymontovat karburátor, rozebrat jej, vyčistit, opět složit, namontovat. To vše budeš dělat znovu krom toho čištění až budeš měnit membránu. Určitě si si všiml po rozebrání karburátoru zkrabatělé membrány v místě, kde jí promačkává pružinka. To je právě nynější příčina kolísání otáček motoru. Až budeš membránu měnit, tak si podlož pružinku nějakou planžetou (já na to používám některou ze slabších spárových měrek) tak aby na membránu nepůsobila do posledního utažení šroubků síla pružiny. Tu vytahneš až nakonec před utažením posledních dvou šroubků. Tím máš zaručeno, že nevznikne na membráně ono zkrabatěné místo. Ještě dodám jednu radu, až budeš mít karburátor vymontovaný, tak hned vyměň i ten dudlík. Standa.

tomas286
Příspěvky: 27
Registrován: pát led 01, 2010 11:18 pm
Bydliště: Rousínov okres VY

Re: Briggs Stratton seřízení

#127 Nový příspěvek od tomas286 »

Tady je přípravek, kterým rovnám klikovky. Od té doby co se začaly ohíbat.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Standam
Příspěvky: 658
Registrován: stř říj 22, 2008 7:35 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Briggs Stratton seřízení

#128 Nový příspěvek od Standam »

Zdravím tomas 286, rovnání na motoru je efektivní a poměrně rychlé. Tvůj přípravek je podobný běžně nabízenému jen navíc používáš ten kotouč. Má to ovšem své nedokonalosti a to hlavně uchycení motoru za přírubu, je tímto při rovnání velmi zatížená a poslední modely BS ji mají extrémně tenkou , rovnání coulové hřídele bych si na tom nedovolil. Rovnám ročně mezi 50 - 80ti klikovkami, mám vlastní přípravek, který nezatěžuje skříň motoru a je univerzální pro zatím všechny motory. Konstrukci zatím nebudu zveřejňovat, protože je to moje know-how. Lze tím srovnat kliku do 0,02 za pár minut. Standa.

orc
Příspěvky: 1
Registrován: úte srp 22, 2017 11:11 am
Bydliště: čáslav

Re: Briggs Stratton seřízení

#129 Nový příspěvek od orc »

Zdarec. Tak se mi taky podařilo ohnout hřídel. Netušíte, kde by to mohli srovnat na motoru v okolí Kutné Hory?

Bord
Příspěvky: 5
Registrován: sob led 10, 2015 9:32 pm
Bydliště: Příbram

Re: Briggs Stratton seřízení

#130 Nový příspěvek od Bord »

Zdravim.Motor B&S série 800 175ccm nejde nastartovat,jiskru hází.Měl střizenej klínek-vyměněn za origoš,klika nehází.Při startu občas střelí do výfuku nic víc.Prosím o radu.Předem dík Václav

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Briggs Stratton seřízení

#131 Nový příspěvek od Britt »

Rozeber karbec, poctivě prohlédni membránu, případně to nech vypucovat ultrazvukem. Současný benzín je spíš lepidlo než palivo.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7888
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Briggs Stratton seřízení

#132 Nový příspěvek od Chose11 »

docela dost mi pomáhá čistič karburátorů, vstřikovacích klapek, nebo egr ventilů ve spreji, každej umí rozpustit něco jinýho líp, něco hůř, ale je to super věc
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Briggs Stratton seřízení

#133 Nový příspěvek od vitex »

Mě nepomohl.

Bord
Příspěvky: 5
Registrován: sob led 10, 2015 9:32 pm
Bydliště: Příbram

Re: Briggs Stratton seřízení

#134 Nový příspěvek od Bord »

Karbec jsem vyčistil je bez membrány.Tenhle motor má ready start teda automatickou dekompresi a je tostále vepr.... :pistol:

Bord
Příspěvky: 5
Registrován: sob led 10, 2015 9:32 pm
Bydliště: Příbram

Re: Briggs Stratton seřízení

#135 Nový příspěvek od Bord »

Znova vyčistěnej karbec nová svíčka.Ventily vůle vypadá že je správná a chodí volně.Dostávám se k tomu že nejspíš je závada v automatické dekompresi.Tak zítra vypustim olej demontuju motor a spodní víko. :vztek:

Odpovědět

Zpět na „Motory“