Briggs Stratton seřízení

vše k motorům, včetně spojky, chlazení, palivové soustavy atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Briggs Stratton seřízení

#166 Nový příspěvek od DYK »

Když ti nefunguje nástřik paliva nebude závada tam? Nepraskl balonek!? Von někdo věděl proč se toho zbavuje
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Briggs Stratton seřízení

#167 Nový příspěvek od Milhauss »

Nevypadá že by byl prasklý. Ona toho sekačka moc nenasekala,chtěl jsem to zkusit rozchodit,něž se to vyhodí,je jí škoda. Nebo přendám můj motor na toto šasí a bude

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15215
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Briggs Stratton seřízení

#168 Nový příspěvek od kenybz »

vem injekční stříkačku a stříkni do difuzoru karburátoru asi 2cm3 paliva a zkus startovat pokud chytne a po čase zdechne je problém v dodávce paliva tzn karbec ...několikerým opakováním to samo malé nečistoty z trysek karburátoru vytáhne a začne jet, pokud to nepomůže samo že motor musí chytit po vstříknutí tak rozebrat a vyčistit karburátor
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15215
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Briggs Stratton seřízení

#169 Nový příspěvek od kenybz »

no to je patálie :smich:
ty balonky pro vstřik paliva fungují různě...některý palivo nasaje a pak vtsříkne, jiný princip jse že balonek stlačuje vzduch v plovákové komoře a přez hlavní trysku tak vytlačí palivo...no a pak když ti netěsní plováková komora, tak to nefunguje.
Chceš pujčit pár klíčů a šroubovák jestli nemáš? :-/
to je takový problém to rozebrat a každou dírku propláchnout sprejem na čištění karburátorů?
Vše zkontrolovat? to kde se nachází hlavní tryska tu je už popsáno
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Briggs Stratton seřízení

#170 Nový příspěvek od Milhauss »

Tak jsem to asi po patnácté rozhodil,vyčistil,profoukal,trysku pročistil,čistič zatím žádný nemám,to bude poslední možnost,karbec do něčeho namočit. Složil,a stejně nic,karbec trochu mokrý je,ale asi málo,svíčky jsem zkusil tři,jiskru dávaj. Stříknu pod svíčku,chytne hned. Furt stejné. Nerozumím nějak té pružimce nahoře,co tahá klapku karburátoru,a je spojená s nějakou páčkou,na plyn to nereaguje,tak nevím co to ovládá a jak má tedy být,poslední tři obrázky. Vyfotil jsem pár obrázků

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

tom30
Příspěvky: 42
Registrován: ned led 30, 2011 4:02 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Briggs Stratton seřízení

#171 Nový příspěvek od tom30 »

Vyskúšaj úplne vyskrutkovať tretiu skrutku pravo hore vzduchového filtra a tie dve skrutky na karburátore pre istotu dotiahnuť. Chyba býva aj v tej skrutke pravo filtra,vedčinov tam vzniká medzera medzi tým držiakom a krytom filtra a po utiahnutí tej skrutky sa odiali spodná čast krytu filtra od karburátoru a tým pádom stlačením balónika uniká vzduch mimo.Riešenie je prihnúť ten držiak,radšej o trochu viac alebo dať podložku.Obrázek

tom30
Příspěvky: 42
Registrován: ned led 30, 2011 4:02 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Briggs Stratton seřízení

#172 Nový příspěvek od tom30 »


vaclavs
Příspěvky: 770
Registrován: pon lis 17, 2008 12:03 pm
Bydliště: Rychnov Nad Kněžnou

Re: Briggs Stratton seřízení

#173 Nový příspěvek od vaclavs »

Dobrý den. Prosím o radu - mám sekací traktůrek MTD White s motorem Briggs Stratton 12,5 koně. V létě mě z nádrže natekl přes karburátor přes netěsnící plovák benzín do klikové skříně, po vypuštění oleje a nalití nového, doplnění uzavíracího kohoutu na hadičku z nádrže mě ubývá olej. Vždy před sekáním doplňuji alespoň tři deci na měrku. Může to být způsobené tím benzínem co byl v oleji?

Spankers
Příspěvky: 309
Registrován: ned úno 12, 2012 8:48 pm
Bydliště: Příbor

Re: Briggs Stratton seřízení

#174 Nový příspěvek od Spankers »

řekl bych že to je přidřene

Uživatelský avatar
vlada34
Příspěvky: 171
Registrován: úte led 01, 2013 9:49 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Briggs Stratton seřízení

#175 Nový příspěvek od vlada34 »

Milhauss máš prohnutou spodní část boxu pro vzduchový filtr a tam se ti ztrácí tlak z balonku.Nepomůže ani nové těsnění. Řešení je nový díl boxu nebo dvě těsnění.

jawarmaniak
Příspěvky: 108
Registrován: pát říj 11, 2019 8:14 am
Bydliště: Slavkov a Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Briggs Stratton seřízení

#176 Nový příspěvek od jawarmaniak »

Zdravím, mám také problém s briggsem. Repasuji 30 let starý zahradní traktůrek. Má motor 11HP, klasika stará SV koncepce. Problém mi dělá start. Karbec je nový, vyčištěný. Jiskra silná, baterka nová. Elektriku jsem natahat novou a ručím za ní. Strašný problém je studený motor nahodit. Točit ho musím tak dlouho, až vyšťavim baterku. Svíčka je mokrá. Jakmile motor naskočí, běží dobře, bez problémů. Když se zahřeje, startuje už taky bez větších obtíží. Při protáčení občas střelí do výfuku, ale to bude spíš vina benzínu, který se dostal přes motor až do výfuku při dlouhém startování. Po čem jít? Bohatá směs? Zase kdyby byla bohatá moc, teplý motor by nestartoval.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8571
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Briggs Stratton seřízení

#177 Nový příspěvek od bourač »

svíčka
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

jawarmaniak
Příspěvky: 108
Registrován: pát říj 11, 2019 8:14 am
Bydliště: Slavkov a Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Briggs Stratton seřízení

#178 Nový příspěvek od jawarmaniak »

Díky, byla to ona. Nepálila pod tlakem, venku z válce ano. Už bezradně jsem tam strčil starou, tak 25 let, co jsem vytočil z nepoužívané sekačky a najednou si po prvním pootočení startéru začal blafat. Dneska koukám na fórum, že bych to sem napsal a vidím, že jsi byl rychlejší a na dálku už věděl. Klobouček.


Takže tam nechám starou svíci a nová letí do koše.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8571
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Briggs Stratton seřízení

#179 Nový příspěvek od bourač »

perfektně jsi popsal příznaky, tak bylo jednoduchý definovat příčinu. ;-)
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Briggs Stratton seřízení

#180 Nový příspěvek od Ondras83 »

Chlapi - jednou jsem měnil starý motor BS 11hp za 13hp v obecním traktoru. (11hp fotbalisté zadřeli) 13hp byl z našeho starého traktoru a už tenkrát bral celkem olej. Několik let s tím ještě sekali, pak se to zase nejak posralo a stojí v garáži. Někdo už to koupil a pak vrátil, že je to neopravitelné. Že něco nejde na mě zkouší každej den někdo, takže mám na to zálusk, ale i tak se chci zeptat, jestli se na ty motory dají sehnat věci na pohyblivé části, těsnění atd?? Případně bych se nebránil výměně za čínský motor třeba těch 11 koní. Sekal bych s tím 800m2 zahradu.

Odpovědět

Zpět na „Motory“