Aditiva do nafty a benzínu ano či ne?

vše k motorům, včetně spojky, chlazení, palivové soustavy atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5460
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Aditiva do nafty a benzínu ano či ne?

#76 Nový příspěvek od thovt »


chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Aditiva do nafty a benzínu ano či ne?

#77 Nový příspěvek od chuck77 »

Ahoj, díky kolego. chuck77
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Milan_F
Příspěvky: 427
Registrován: sob úno 05, 2011 1:27 pm
Bydliště: nedaleko Humpolce

Re: Aditiva do nafty a benzínu ano či ne?

#78 Nový příspěvek od Milan_F »

Předávkování VIFem čerpadlu neublíží. Dokonce když je čerpadlo zanesený sračkama z nafty, nechá se motor sežrat celou pixlu samotnýho aditiva jen tak.

pavel sk
Příspěvky: 12822
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Aditiva do nafty a benzínu ano či ne?

#79 Nový příspěvek od pavel sk »

Ja v zime roky lejem do nafty niejaky Prevent diesel a zatial pohoda aj Frontera aj traktor.

Uživatelský avatar
giovanny1971
Příspěvky: 140
Registrován: sob zář 17, 2016 3:16 pm
Bydliště: Vsetin

Re: Aditiva do nafty a benzínu ano či ne?

#80 Nový příspěvek od giovanny1971 »

Už roky do všech dieselů leju vif..míchám ho 1:1 s HP od husqvarny..nikdy jsem neřešil trysky ani čerpadla.. nebavím se o rotačkách..nybrž velmi háklivých reilových čerpadlech...ve spojení s piezo vstřikovačemi.

Dokonce u 2.0 tdi kdy už šel motor na 3 válce..po aplikaci dvou baleni vifu..asi v 15 litrech nafty.. vstřik ožil a fungoval 2 roky u člověka co jsem mu auto prodal..Vif je malý zázrak..nevadí ani DPF.. bratr to aplikuje v BMW a regenerace probíhají v pohodě..popílku je v dpf minimum.

Takže zamne já jsem jednoznačně pro..protože to mám odzkoušené..roční nájezd jsem mívál i 100 tis km..ted už méně..ale i tak aspon 50 dám...a leju jen naftu s vifem a olejem

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Aditiva do nafty a benzínu ano či ne?

#81 Nový příspěvek od DYK »

A jsme zase u VIF!!! :D :D Jen blbec si může myslet a je to i prokazatelné, že nákupem "obyčejnýho" paliva u prémiové pumpy získá plně aditivované palivo. NEZÍSKÁ!!!! Až prémiová paliva mají dostatečnou aditivaci tak, jak o ní a jejich účincích mluví reklama a říká se jim plně aditivovaná na rozdíl od aditivované paliva. Obyčejná paliva jsou aditivována do poloviny hodnoty prémiovek tedy nedostatečně. Ani udržovací účinek v této nízké koncentraci to nemá. Je to větší vyhazování peněz za nákup než nákup prémiového paliva a je jedno jestli nafty nebo benzínu. Já používám VIF léta k plné spokojenosti jak s kvalitou v poměru k ceně. Používám už i benzínový a nevím, co to je mít problém s karburátorem malých motorů. Naftovej VIF jsem si vybral ze dvou hlavních, testama prokázanejma vlastnostma. Zvýšení cetanového čísla a zvýšení mazivosti nafty. O snížení spotřeby by se asi dalo taky mluvit, ale nejedná se o jev v řádech litrů, já jestli něco spozoroval, tak půllitr ale to je jedno, pro mne je důležitá mazivost. To má nejzásadnější vliv na životnost součástí palivové soustavy. Jestli si taky někdo myslí, že nákupem prémiových paliv nebo vysoce aditivovaných paliv sníží nějak výrazně spotřebu nebo získá podstatný nárůst výkonu zase se plete. Nezíská hmatatelného nic, zaplatí za litr víc, ale při dlouhodobém používání zajistí lepší pracovní podmínky palivové soustavy a péči o ni hlavně vstřikování paliva. To se ale jen těžko a okamžitě měří tak, aby s tím šlo argumentovat. Je to běh na dlouhou trať.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Aditiva do nafty a benzínu ano či ne?

#82 Nový příspěvek od Toreto »

Nepokazím tím nič ked začnem do Fabie 1.2 dávat Aditív Vif Benzin ? Motor je par km po Go celej hlavy a výmene kružkov :pistol: Rád by som mu doprial trochu ... čital som že to zlepšuje mazanie benzinu a čisti motor atd ! Nemal by som s tim pokazit nič asi ... :-/

Obrázek

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Aditiva do nafty a benzínu ano či ne?

#83 Nový příspěvek od DYK »

Já jsem se po testu benzínového VIFu před časem pídil, ale nenašel jsem podobný tomu, dnes už letitému testu dieselového. Když to vezmu podle toho naftového, kde drtivou většinu deklarovaných vlastností prokázal test, ostatní nezjištěny, jako snížení spotřeby apod. pak bych věřil tomu, co o něm píše výrobce - dodavatel. Určitě bych neměl obavu, že něco pokazím.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Aditiva do nafty a benzínu ano či ne?

#84 Nový příspěvek od Antony30011 »

Tady jsou testy aditiv v benzínu i dieselu. Oboje je to ze stránek VIFu, ale nelekejte se - jsou to převzaté články z nezávislých magazínů.
http://www.vif.cz/novinky/test-v-casopi ... cisti.html
http://www.vif.cz/novinky/v-testu-aditi ... l-vif.html
Tady ještě něco o benzínu
http://www.auto.cz/muze-benzin-cistit-p ... isti-88481
http://www.petrol.cz/petrol-awards/petr ... -6499.aspx

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Aditiva do nafty a benzínu ano či ne?

#85 Nový příspěvek od chuck77 »

jj. vif 8)
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Aditiva do nafty a benzínu ano či ne?

#86 Nový příspěvek od Britt »

Já benzínovej Vif používám do všeho už léta a paráda. Benzín co nespotřebuji mi s Vifem vydrží přes zimu a na jaře mi motorovka nebo sekačka chytne na škubnutí. Do aut ho dávám při každém tankování. Jen do motorky beru Vervu a tam aditiva nedávám.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Aditiva do nafty a benzínu ano či ne?

#87 Nový příspěvek od chuck77 »

Něco na tom VIFu asi je :chytry: ................
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8583
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Aditiva do nafty a benzínu ano či ne?

#88 Nový příspěvek od bourač »

aditiva nepoužívám, do Avie, Desty a kompresoru leju to co seženu, do osobáků (comonrail) ob jednu/dvě nádrže prémiové palivo.
Všechny nafty prodávané na pumpách v čr jsou vyrobené v Kralupech nebo v Litvínově. Možná někde pod Brnem - Slovnaft :shock:

Snad si někdo nemyslí že Shell vozí naftu z Anglie :D
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Re: Aditiva do nafty a benzínu ano či ne?

#89 Nový příspěvek od martin z »

Z kolik kupujete? Našel jsem ho na netu za cca 180,- a když jsem chtěl dneska koupit na benzince (Shell na hradecký před praglem) jen jsem se otočil na podpatku. 483,- Co je moc to je moc.

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Aditiva do nafty a benzínu ano či ne?

#90 Nový příspěvek od elbarto »

Kelly0.5l 157 bez DPH, 5l 1200,- zimni provedeni

Odpovědět

Zpět na „Motory“