Aditiva do nafty a benzínu ano či ne?

vše k motorům, včetně spojky, chlazení, palivové soustavy atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15779
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Aditiva do nafty a benzínu ano či ne?

#106 Nový příspěvek od oco13 »

Rosch8 - a čo keď ťa napália všetci??? absolutne totalne celý kolektív??? :typek: Vytrieskať ich nemôžeš lebo je ich nejakých 7 miliard :-/

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Aditiva do nafty a benzínu ano či ne?

#107 Nový příspěvek od rosch8 »

oco13. Moze sa stat, to je chyba v matrixe. Potom ale obycajne niekto z napalenych to zoberie do vlastnych ruk.
Cital som niekde o Lamborghinim, ako si kupil Ferrari a nebol spokojny, tak sa vrhol okrem vyroby traktorov aj na sportiaky. Nedopadlo to najhorsie. V zivote mas vzdy na vyber...

creative
Příspěvky: 2823
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: Aditiva do nafty a benzínu ano či ne?

#108 Nový příspěvek od creative »

oco13 píše:A počul si už niečo o klamaní spotrebitela?
Na troch králov keď na slovensku uderilo -20 tak v Považskej Bystrici na jednej premiovej pumpe zamrzla arktická nafta rovno v stojanoch. Deklarovaná do -40 sa pri nejakých - 19 nedala natankovať - netiekla , tak potom čo tá obyčajná.
Ja našťastie jazdím na plyne takže aditíva vnímam len okrajovo. :typek: Ale , v Lídli som kúpil vodu do ostrekovačov do -30 a pri -16 z nej bola kocka ladu. :-/ Nech žije kapitalizmus - v Číne by takýchto "obchodníkov" zastrelili v nedelu na ihrisku prd platiacimi divákmi. :D :D :D :D
S tou Čínou si mě dostal.

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: Aditiva do nafty a benzínu ano či ne?

#109 Nový příspěvek od P.S. »

Nám jednou v práci zamrznul rozmrazovač zámků.

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Aditiva do nafty a benzínu ano či ne?

#110 Nový příspěvek od Veteranista! »

A jak mám používat auto, které je vyrobeno pro spalování benzinu, nafty, když ta už prakticky není?Naftu ještě vím kde koupit bez bio, ale benzín?
Já to beru tak, že pokud tam nebude bio, tak ani ty aditiva tam nepotřebuji, jenže nemám kde koupit a třeba do dodávky adidtivum leju, protože za rok vyjedu odhadem tak 100-200l nafty a nejsem člověk, co tankuje za 300, 500Kč, prostě jednou za 3 měsíce natankuju 40, 50 l.
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!


Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5458
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Aditiva do nafty a benzínu ano či ne?

#112 Nový příspěvek od thovt »

U čtyřtaktu to nemá cenu, na zimu vylít benzít z nádrže. Co nevyjezdím v sezoně naleji do auta.
Pro novou sezonu mám čerství benzín.
To radši dám nový motorvý olej.

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Aditiva do nafty a benzínu ano či ne?

#113 Nový příspěvek od elbarto »

Mam obavu, ze kvalita drasticky klesa. Jiste po zime neni palivo zadna hitparada nikdy, ale abych nikdy nenastartoval motorku se mi jeste snad nestalo. 10 minut a nic do pic. prace. Vysaju bandasku, nove palivo riznu aditivem a bzuk na prvni otocku. Neni se myslim cemu divit. Kazde ojebani v mnozstvi produkce rafinerky jsou miliardove zisky navic. Obcan motorista je tomuto statu totalne ukradenej ... :-(

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15779
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Aditiva do nafty a benzínu ano či ne?

#114 Nový příspěvek od oco13 »

To mne sa stávalo na Jawackych motoroch pravidelne každý rok. Až nedávno som našiel recept- traktor nemôže spať celú zimu , treba ho prebehnúť aj na snehu. 8)

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: Aditiva do nafty a benzínu ano či ne?

#115 Nový příspěvek od P.S. »

Před chvilkou jsem byl tankovat. Sáhnu pro Sheron zimní aditiv do nafty do kufru a ono je to tvrdé :'(

Vedra
Příspěvky: 1378
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Aditiva do nafty a benzínu ano či ne?

#116 Nový příspěvek od Vedra »

Ano samotné to zmrzne ale na kvalitě to nic nemění. Buď nechat rozpustit nebo nadávkoval lžičkou :D

Jinak teda hlásím že jezdím celou zimu na letní naftu s vifem. Akorát teď jak byly ty velké mrazy tak se na hladině objevily parafiny tak jsem nejezdil. (stejně tam mám M6A které je oficiálně do -5.)

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Aditiva do nafty a benzínu ano či ne?

#117 Nový příspěvek od Britt »

Vif jsem používal dlouhá léta ale zjistil jsem, že paliva od značkových pump jsou přece jenom lepší. Nechci aby to vypadalo jako snobárna ale dnes taknkuju jedině Verva 100 a leju ji i do sekačky nebo motorovky. Minulou zimu mi benzín v kanistru vydržel až do další sezóny a v pohodě jsem ho vyjel. S benálem od neznačkové pumpy a s přidanými aditivy mi tak dlouho nevydržel.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Re: Aditiva do nafty a benzínu ano či ne?

#118 Nový příspěvek od martin z »

Nevím jaký aditiva tam dáváš ale na VIFu je i napsáno skladovat do +5

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Aditiva do nafty a benzínu ano či ne?

#119 Nový příspěvek od Daddy »

Nepřidávám nic, tankuju Diesel Efecta na Benzině, resp. Benzina Expres (samoobsluha - díky tomu nižší cena). Sheron mám v autě - zda je tekutý nebo již jiného skupenství :-/ , většinou si před tankováním nevzpomenu, že je v kufru :( . Zatím jsem problém neměl.
Zítra chci asi po měsíci zkusit rozvášnit motor v traktoru - uvidím, zda se bude Avia hodně vzpouzet...... :-/ .

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Aditiva do nafty a benzínu ano či ne?

#120 Nový příspěvek od Britt »

Ty jsi hrdina, v tomhle nečasu vyrazit do promrzlé chalupy.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Odpovědět

Zpět na „Motory“