Náhrada motoru Jawa v malotraktoru

vše k motorům, včetně spojky, chlazení, palivové soustavy atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Náhrada motoru Jawa v malotraktoru

#1 Nový příspěvek od pinkygsx »

Stále si pohrává s myšlenkou, žy bych vyměnil motor jawa 250 za nějakou 4T čínu 125.
Výkonově by to mělo být srovnatelné,
Pro a proti:
ProJawa:
hromady dílů všude(levné)

Uživatelský avatar
zetordvacetpětká
Příspěvky: 145
Registrován: stř zář 17, 2014 1:35 pm
Bydliště: Písek

Re: Náhrada Motoru Jawa za čínu?

#2 Nový příspěvek od zetordvacetpětká »

Bych to nedělal :tyty: .nepojede to, bude to zbastleny a paskvil.jsem za zachování stavu tak jak vyjel z fabriky.
"Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte.“

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhrada Motoru Jawa za čínu?

#3 Nový příspěvek od pinkygsx »

ale ne e ja to špatně specifikoval
výměna motoru na traktůrku ne v motorce.
Obrázek
Motor jawa: + 250 (kývačka) jednoduchá konstrukce, hodně dílů, výkon 12koní
- 6V, nožní startování, jak nechytne na první či druhé šlápnuté je ulitá
výkon: kompresní poměr 6,25:1 a výkon 8,8 kW/12 PS při 4750 ot. za min. krouťák co jsem našel 20Nm/3750ot (tohle mě zarazilo)


Obrázek
čínský pro 4T : + startér, 12V, 5q, 4T
- vysoko karburace (nutno použít podávací čerpadlo), nefungoval by samospád, ozubené kolo na druhé straně, nutno udělat vývod na pohon hyd.čerpadla
výkon: kompresní poměr 9,2:1 a výkon 8,4Kw/9000 a kroutící moment 9,3Nm/8300ot.

A TED JÍT DO TOHO ČI NE?

Johnny55
Příspěvky: 359
Registrován: pon bře 11, 2013 11:57 am
Bydliště: Trenčín

Re: Náhrada Motoru Jawa za čínu?

#4 Nový příspěvek od Johnny55 »

No dobre, ale preco to vobec chces menit, ked je okolo toho roboty ako na kostole?...pokial to ide...

ibanez5
Příspěvky: 1576
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Náhrada Motoru Jawa za čínu?

#5 Nový příspěvek od ibanez5 »

Já bych tam dal Jawu 350 ... :)
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhrada Motoru Jawa za čínu?

#6 Nový příspěvek od pinkygsx »

se vším je práce, ale říkal jsem si že by 4T byl lepší

štěpa
Příspěvky: 622
Registrován: pát říj 09, 2009 12:53 pm
Bydliště: Liberec

Re: Náhrada Motoru Jawa za čínu?

#7 Nový příspěvek od štěpa »

Bude to tišší, nebude to tolik smrdět, menší spotřeba, nemusí se míchat benzín, vyrobí to i dost elektřiny na nějaký ty světýlka, a hlavně ten luxus startéru... pumpa by se dala použít podtlaková z nějaký motorky, problém vidim v té rozetě na druhé straně a aby měl číňan dobrej den a vůbec to fungovalo, díly na tydle motory na netu jsou k mání co jsem koukal

kutil tim
Příspěvky: 1301
Registrován: pát srp 28, 2009 5:00 pm

Re: Náhrada Motoru Jawa za čínu?

#8 Nový příspěvek od kutil tim »

K tomu startování napřed se přeplavilo , dvakrát šláplo bez klíčku a jawa chytala s klíčkem napoprvé, ale plovák musel těsnit zabrušovali jsme brusnou pastou.Malý objem 125 krouťák ve vysokých otáčkách, nevhodné pro traktor, škoda peněz.Spíš dát do jawy kvalitní karburátor s centrální plovákovou komorou, nebo čtyřtaktní aspoň 250 z terénní motorky, nejsou tak vyhoněné do otáček.Je to otázka peněz, nebo stacionární čínský čtyřtaktní 250 a k tomu nějakou převodovku....

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: Náhrada Motoru Jawa za čínu?

#9 Nový příspěvek od ola »

Ahoj, Já sem to pochopíl hneď, že to chceš vyměniť na traktůrku a pokáď je ten tvůj už v prdeli, tož bych sa teho až tak nebál alě spěšéj bych vybrál neco příhodného co sa dává do nejakých tych frézí. Sůsed hodíl takový štyřtaktní čínu do emefy a než mu ju čohli, tož to jezdilo jak kuna. Šak už tam to bylo pěkně viděť jak to nabylo na ceně a jak si teho jakýsik ten zmrd začál považovať, gdyž to tam se starým smradľavým motorem stálo ve stodolě dvcet roků a ani pes po tom neštěk a jakmile tam hodíl štyřtakt, tož to bylo po asi roce a půl v prdeli. On v tom néni vůbec zběhlý a tož si to nechál přeházať v jakémsi servisu a sakumpikum to sice byla šupa, vyšlo ho to tušímže na dvanást, či strnást litrů alě mně sa to ľůbělo a on si enom chrochtál jak si to pěkně šveholilo. A ten startér je věc k nezaplacení a vůbec, přesně tajak píše Štěpa, sice je otázka co kůpíš za kus alě ináč žádný smrad a randál jak gdyž dojídajů cigáni.
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhrada Motoru Jawa za čínu?

#10 Nový příspěvek od pinkygsx »

o jawách a jejich štělování vím dosti, jak je startovat a tak. Když je dobrý motor je to nezmar.
spíš jsem to chtěl kvůli tomu startování startérem.
Teď to tak ještě prolízám po netu a asi do toho nepůjdu, ta 125 bude málo. Když už tak bych se podíval po nějaké 4T jednoválci z endura aspoň 250ccm

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5432
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Náhrada Motoru Jawa za čínu?

#11 Nový příspěvek od thovt »

2 taktní motory jawa májí větší sílu a jsou to pomaluběžné oproti novým 4 taktním motorům , když budeš kupovat motor koukej po točivý momentu ten je důležitý u traktorku, než otáčky motoru.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Náhrada Motoru Jawa za čínu?

#12 Nový příspěvek od oco13 »

Pri tej číne prídeš o prevodovku v motore jawa 250 , čo je myslím dosť podstatné.

Krusna2
Příspěvky: 352
Registrován: pát dub 06, 2012 11:00 pm
Bydliště: Hlinsko

Re: Náhrada Motoru Jawa za čínu?

#13 Nový příspěvek od Krusna2 »

Tenhle motor moc dobře znám a je to Licence Honda po 48 000km Po rozdělání žádné znatelné opotřebení převodovky
Spotřeba do 3L výkon dostačující a pokud né dá se snadně překitovat na 150ccm válec píst. Pro překitování na 250 válec píst hlava klika.
Snadně sehnatelné a levné díly

Lesa
Příspěvky: 1104
Registrován: sob dub 10, 2010 5:58 pm
Bydliště: Mikulov

Re: Náhrada Motoru Jawa za čínu?

#14 Nový příspěvek od Lesa »

Honda Motor Co. Ltd nikdy a nikomu neprodala žádnou licenci na výrobu čehokoliv. To si namlouvají jen trdla, masírovaná špekulanty, aby dobře zaplatili mizernou kvalitu plagiátů... Když si dáš práci, najdeš to i na stránkách Hondy.
Sny se nemají plnit. Ty se mají snít. Proto je oblečená žena krásnější než nahá.
Juraj Kukura
Když chceš být moudrý, nauč se rozumně ptát, pozorně poslouchat, klidně odpovídat a když nemáš co říci, přestaň mluvit.
Johann Kaspar Lavater

SDZ
Příspěvky: 33
Registrován: pát dub 10, 2015 5:53 pm
Bydliště: Dačice

Re: Náhrada Motoru Jawa za čínu?

#15 Nový příspěvek od SDZ »

Taky bych se divil.
Jinak k dílům JAWA - za moc to nestojí.I motor JAWA se dá dořešit -startér ap. ,ale je s tím spousty práce.Člověk musí mít možnosti. Raději bych šel do nějakýho generálkovanýho motoru z značkový motorky,ale to bude o jinejch penězích.

Odpovědět

Zpět na „Motory“