motor Praga V3S

vše k motorům, včetně spojky, chlazení, palivové soustavy atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Marek31
Příspěvky: 7
Registrován: úte úno 23, 2016 7:16 pm
Bydliště: Humenne

Re: motor V3S

#31 Nový příspěvek od Marek31 »

Zdravím chlapy....Mám taký problem.Moja V3S ked je studena..myslim že vonku je 10 stupnou plus tak mi nechce naskociť...jedine na faklu.Ked ju naštartujem tak potom nieje problem,chytá na šupu.Je to bývala skrina,ktorá ma najazdených cca 3400km.Streky som tlakoval a boli nastavené na 150 tak som ich dal naspat na 170...no problem pretrvava.Zda sa mi ako keby točila bez predstreku...ale to som tiez pozeral..pridava.Už mi pride len to že čerpadlo dáva slabí tlak alebo že maju valce slabu kompresiu.Neviem kde je problém,ale z istotou viem ze tam uz niekto nieco prestavoval...dakujem

pavel sk
Příspěvky: 12821
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: motor V3S

#32 Nový příspěvek od pavel sk »

Pozrel by som na nastavenie predvstreku (ma mat 11stupnov pred HU). Tiez by som sa pozrel na vôle ventilov (saci, vyfukovy- 0,30mm za studena). Nafta ti nepada??? Pred startom tahas naftu??? Sytič vytahujes???

Marek31
Příspěvky: 7
Registrován: úte úno 23, 2016 7:16 pm
Bydliště: Humenne

Re: motor V3S

#33 Nový příspěvek od Marek31 »

ventily nastavené....nafta nepadá a sytič vyťahujem.Chystám sa vymeniť čerpadlo za nové.

Marek31
Příspěvky: 7
Registrován: úte úno 23, 2016 7:16 pm
Bydliště: Humenne

Re: motor V3S

#34 Nový příspěvek od Marek31 »

A este aj sme nastavovali cerpadlo na tej hriadeli a nic.nechal som zakladne tak ako bolo.Ked som ubral tak to iste robila.

pavel sk
Příspěvky: 12821
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: motor V3S

#35 Nový příspěvek od pavel sk »

Nastavovali ste to podla rysiek a kapilary? Ci len tak od oka? Keby bolo v prdeli cerpadlo tak by tazko chytala aj za tepla pripadne by nemala tah.

Marek31
Příspěvky: 7
Registrován: úte úno 23, 2016 7:16 pm
Bydliště: Humenne

Re: motor V3S

#36 Nový příspěvek od Marek31 »

Motor nedymí a ťaha perfektne ako nový.Otačky nekolíšu.Takže si myslím že nebude výbehaný.Určite to bude nejaka hlúposť.Stála osem rokou bez pretočenia.Chytila na šupu a to aj za studena.No ked som uy ju mal doma tak uz nechcela chytat za studena.mne stale vrta hlavou to,ze prečo boli streky nastavene na nizsi tlak 150.Asi to bude len tym ze cerpadlo netlací tak ako ma.

Marek31
Příspěvky: 7
Registrován: úte úno 23, 2016 7:16 pm
Bydliště: Humenne

Re: motor V3S

#37 Nový příspěvek od Marek31 »

nie nenastavoval som to pomocou kapilari.Len tak jemne od oka :)

pavel sk
Příspěvky: 12821
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: motor V3S

#38 Nový příspěvek od pavel sk »

Tie trisky casom povolia aj ked stoja. Keby ich zamerne dali na nizsi tlak, tak by tym cerpadlu aj tak nepomohli. Naftu mas v tom aku naliatu???

Marek31
Příspěvky: 7
Registrován: úte úno 23, 2016 7:16 pm
Bydliště: Humenne

Re: motor V3S

#39 Nový příspěvek od Marek31 »

Nafta nova...filter vymenený...nadrž demontovana a vyčistena.Neviem fakt.mam nove čerpadlo tak ho chcem vymeniť a uvidím čo bude.

pavel sk
Příspěvky: 12821
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: motor V3S

#40 Nový příspěvek od pavel sk »

Skus a uvidis. Nove mas take iste?

Marek31
Příspěvky: 7
Registrován: úte úno 23, 2016 7:16 pm
Bydliště: Humenne

Re: motor V3S

#41 Nový příspěvek od Marek31 »

ano...take iste

pavel sk
Příspěvky: 12821
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: motor V3S

#42 Nový příspěvek od pavel sk »

Ja len preto ze si spomenul ze to bola skrinovka. Niektore mali vykonnostne cerpadlo kvoli napr. centrale. V robote mame PADku a ta ho ma tiez. Ak chces tak ti viem poslat presne oznacenie cerpadla obmedzovacieho a aj vykonnostneho pre porovanie.

vondmi
Příspěvky: 5
Registrován: úte kvě 28, 2013 2:00 pm
Bydliště: Divišov

Re: Praga V3S na Haiti

#43 Nový příspěvek od vondmi »

Zdravím poradí mi prosím někdo jaký olej do motoru V3S M1 ?? Já ani předchozí majitel netuším jestli A nebo AD

honza461
Příspěvky: 2693
Registrován: stř zář 26, 2012 7:45 pm
Bydliště: Příbram

Re: Praga V3S na Haiti

#44 Nový příspěvek od honza461 »

AD

duchodce
Příspěvky: 4452
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Praga V3S na Haiti

#45 Nový příspěvek od duchodce »

Pokud opravdu nikdo neví co tam byl za olej ,tak bych tam olej typu AD nedával. Pokud máš na výběr dej tam olej A.Má nějaké označení SAE a pod.?
Jinak hrozí ,pokud tam bylo "cosi" , že tam jsou závěje karbonu. Ten se rozpustí a zasere filtr a horší je že může ucpat i mazací kanály . Výměnný interval je kratší , nevím kolik najezdíš a v jakém terénu a teplotě. Teplota oleje by neměla překročit 80-100 st.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Odpovědět

Zpět na „Motory“