Výfuky

vše k motorům, včetně spojky, chlazení, palivové soustavy atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15217
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: výfuky

#16 Nový příspěvek od kenybz »

nema nekdo odkaz na nejake stranky ohledne navrhu vyfuku???

Ivan 007
Příspěvky: 23
Registrován: čtv lis 20, 2008 8:53 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: výfuky

#17 Nový příspěvek od Ivan 007 »

potřebuji nějaký navrh výfuku který je velm tichý na obsah motoru 300ccm.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15217
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: výfuky

#18 Nový příspěvek od kenybz »

kdyz jsme kdysi delali komplet jednu 130RS tak jsme udelali i tento vyfuk : http://home.tiscali.cz:8080/hotrally/tech/exhaust.html

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: výfuky

#19 Nový příspěvek od kopr »

tady mam vyfuk ja je to kopie co mely zavodni 130 ky peknej zvuk utlumenej a brumla jak ma :)

podle toho rozlozenyho jsem to dal to jsem nasel na netu a nemuze se stat ze ti z toh vylitne jsikra treba do sena

je sice trosku tezsi ale kdys se udela poradnej drzak neni problem driv jsem mel lehci a upad dvakrat :vysmech:
a hlavne koncovku nahoru aby to kourilo nad hlavu a ne do ksichtu
Přílohy
8_2_51774__2007-03-30_20-08-29_44.jpg
P1260505.JPG

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: výfuky

#20 Nový příspěvek od Tom »

Vážení, přemýšlím o novém výfuku na Haťana. Mám tam motor Jawa 250, tzn. dva vývody na výfuk. Chtěl bych je svést do nějakého kulatého či hranatého tlumiče, a pak trubka pryč. Nemáte někdo nákres, jak udělat vnitřek tlumiče u takového motoru?
Viz obrázek.
Nebo toto: http://www.nasetraktory.com/forum/downl ... &mode=view
Přílohy
Unín_(12).JPG
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Ráďa Škoda
Příspěvky: 120
Registrován: pon pro 22, 2008 7:16 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: výfuky

#21 Nový příspěvek od Ráďa Škoda »

Taky přidám, na starém traktůrku jsem měl motor Octavia a vejfuk udělanej ze středového a koncového tlumiče Š felicie a super. A jak tady čtu někteří chtějí dělat vejfuk z nerezu jeto pěkné ale nerez teplem začne modro fialovět a po polití vodou zezlátne, mám to na Čtyřkolce jako ozdobnou Koncovku a po návratu z vejletu a okamžitém umití hadicí to nerez Koleno zezlátlo !!! ale jinak jeto Super !! 8) akorát ten Nerez je trošku Dražší :'( P.S každej Nerez se může chovat trošku jinak !!

HONZA 3511
Příspěvky: 66
Registrován: čtv pro 25, 2008 5:16 pm

Re: výfuky

#22 Nový příspěvek od HONZA 3511 »

Taky záleží,co máš za motor,esi dvoutakt,nebo čtařtakt.Já dělám tlumiče na čtařtakt podobně,jak je to u motorek,tzn. se skelnou vatou a zvuk supr.Zvuk se dá naladit délkou a průměrem trubky v tlumiči.Tlumi vysoky frekvence.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: výfuky

#23 Nový příspěvek od Tom »

Je to dvoutakt. Jawa 250. Mě by jen zajímalo, co narvat do toho tlumiče. Slyšel jsem něco o drátěnce. Takovou tu normální do kuchyně? Narvat ten tlumič celý?
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Johny Deer
Příspěvky: 227
Registrován: čtv led 03, 2008 8:50 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: výfuky

#24 Nový příspěvek od Johny Deer »

to s tou drátěnkou jsem už skoušel ale jenom to dusí motor a chytá se na to bordel ale možu doporučit ten absorbční tlumič mám ho danej na svojim fáčku a je to super 8) 8) 8)
správnej opravář má pořádný kladivo

HONZA 3511
Příspěvky: 66
Registrován: čtv pro 25, 2008 5:16 pm

Re: výfuky

#25 Nový příspěvek od HONZA 3511 »

Drátěnka je na hovno,sice tlumi,ale dusi a zanáší se.Taky záleží jak moc tam máš mista.U dvoutaktu je potřeba,aby měl vejfuk nějakej odpor a pak to dobře jede a nežere to a proto by bylo ideální použit sériovy vejfuky a za ně dat eště nějakej tlumič.Esi to chceš mit jednoduchy a posvařovat to z hotovejch věcí,tak tam dej sériovy tlumiče a za tlumičama spoj trubky dosebe a za to dej eště tlumič třeba z Favorita,ale ten druhej a pojede to krásně potichu a naladěny to budeš mit dobře.U čtařtaktu stači třeba jen trubka,ale dvoutakt musi mit trochu odpor a tlumič trochu přiškrcenej.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: výfuky

#26 Nový příspěvek od Tom »

Díky, je to trochu složitější než jsem myslel, tak zatím tam nechám origo (je tam normální výfuk z motorky akorát s jiným kolenem, a pokud to nepůjde, tak s tím něco pokutím.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 926
Registrován: stř črc 04, 2007 10:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: výfuky

#27 Nový příspěvek od Robert »

takhle máme výfuk my na motoru škoda 1202, vnitřní roura průměr 40mm venkovní cca 90mm délka 500 mm
Přílohy
komín.JPG

vaclavs
Příspěvky: 770
Registrován: pon lis 17, 2008 12:03 pm
Bydliště: Rychnov Nad Kněžnou

Re: výfuky

#28 Nový příspěvek od vaclavs »

Já jsem dal na traktor s motorem z 1202 malý lapač jisker ze Zetora - a funguje dobře 20 let.

Odpovědět

Zpět na „Motory“