Motor Berlan 6,5hp

vše k motorům, včetně spojky, chlazení, palivové soustavy atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
aumirek
Příspěvky: 3946
Registrován: čtv lis 27, 2008 10:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Benzínový motor 6,5HP

#61 Nový příspěvek od aumirek »

no tak výhody bezproblémový start spotřeba poloviční možná i lepší no a zvuk také lepší

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Benzínový motor 6,5HP

#62 Nový příspěvek od Atlan »

A nesmrdis za olejom.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Sender
Příspěvky: 391
Registrován: ned dub 10, 2011 11:52 am
Bydliště: Třebíč

Re: Benzínový motor 6,5HP

#63 Nový příspěvek od Sender »

Má někdo zjištěno jak je konstrukčně řešený ? Uložení kliky -pouzdro (že by ložiska) ? Uložení a materiál ojnice - některý se údajně vyráběli hliníkový (klika za čas KO) a další ...

aumirek
Příspěvky: 3946
Registrován: čtv lis 27, 2008 10:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Benzínový motor 6,5HP

#64 Nový příspěvek od aumirek »

Sender chce si to ujasnit priority.Jen naivní člověk od toho bude požadovat super matroš a provedení.Máš na výběr bud 20 tisíc a životnost 15 let nebo 3 tisíce a životnost 4 roky.A co 4 roky koupit novej.Ta životnost je jen odhad.Přesto i honda muže odejít za 3 roky a to potom bolí víc než ta čína.
Jinak také záleží na co to máš jestli doma na zahrádce či pro firmu kde bude běžet pul šichty každej den.
I proto tu záruku 2 roky nedostane každý

Sender
Příspěvky: 391
Registrován: ned dub 10, 2011 11:52 am
Bydliště: Třebíč

Re: Benzínový motor 6,5HP

#65 Nový příspěvek od Sender »

Je mi jasný že je to ošizený,proto se ptám v jakým rozsahu.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Benzínový motor 6,5HP

#66 Nový příspěvek od Atlan »

Tak poskedny krat. Ten 6.5k motor tu ma vlastne vlakno v motoroch ak mas otazky napis ich vsetky tam. Tu sa to za chvilu zmaze je to v sekcii predam.
A posledny krat pisem ze to je kopia hondy, ojnica je zo zliatiny hlinika tak isto ako to ma honda.kluka oceloliatina ulozena v dvoch loziskach. Tak ako honda. Ano hinda ma tiez plastove rozvody. Mazanie je rozstrekom a naberanim oleja pre mazanie ojnicneho capu na kluke.
Tak ze vsetko je take ako u hondy. Materialu sa nedopatras ale rozletenu ojnicu u hondy som videl a cena nebola vobec prijemna narozdiel od ciny kde je to za hubicku. Ale v podstate sa neoplati motor opravovat. Radsej novy.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

aumirek
Příspěvky: 3946
Registrován: čtv lis 27, 2008 10:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Benzínový motor 6,5HP

#67 Nový příspěvek od aumirek »

těžko říct mám 2 jeden jsem koupil starší na zkoušku jeden novej mám ho už rok není s ním problém.Ale jak říkám ročně s ním najedu tolik co firma za týden.

aumirek
Příspěvky: 3946
Registrován: čtv lis 27, 2008 10:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Benzínový motor 6,5HP

#68 Nový příspěvek od aumirek »

tak popravdě ten plastovej rozvod je lepší jak kovovej teda u takového motoru

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Motor Berlan 6,5hp

#69 Nový příspěvek od oco13 »

Leo , neviem či bolo vhodné dávať dokopy vlákna o motore Berlan a najlacnejších čínskych výrobkoch. Rozdiely sú hodne velké.
Diskusiu o Bentley tiež nedáš dokopy z Feliciou ,len preto lebo majú rovnaký počet kolies. :hm: :hm: :hm:

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor Berlan 6,5hp

#70 Nový příspěvek od Atlan »

Rovnaka tovaren, res formy rozne nalepky staci ? povedz ze chces 5000ks a bude tam na nalepke oco13
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Motor Berlan 6,5hp

#71 Nový příspěvek od oco13 »

Fakt aj Berlan bol čína?
Vlastne keď aj Hummer môže byť čínsky , prečo nie?

aumirek
Příspěvky: 3946
Registrován: čtv lis 27, 2008 10:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Motor Berlan 6,5hp

#72 Nový příspěvek od aumirek »

jestli byl čína no posud sám.Berlan je německá firma co si nechává tyto motory dělat v číně.Ale prodávaj se tyto čínské motory ze stejné továrny i pod jiným označením třebas gx 200.Rozdíl ten co o něm vím.Berlan ozubené kolo s vačkou kovové gx z plastu včetně vačky.Berlan má v oleji plovák či co to je která znemožní chod motoru s málo oleje.Gx to má papírově taktéž ale do bloku vede jen drát kterej není nikde zapojen a plovák tam není.
Jinak ten berlan je stejná čína jako ten čínskej GX200.Snad jedinej rozdíl je v tom že berllan si nechávaj dělat němci a nechtěj uplnej šmejd.Ten GX si nechávaj dělat polaci a na jejich přání tam neni vše co není nutné.Viz ten měřič oleje

aumirek
Příspěvky: 3946
Registrován: čtv lis 27, 2008 10:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Motor Berlan 6,5hp

#73 Nový příspěvek od aumirek »

Tento motor jsem používal na rotavátoru.Loni začal prskat a střílet byl sice v záruce bohužel řekl jsem si vyčistím karbec a svíčku a pujde to.Bohužel nešlo to.Motor při startu tak šíleně kopal že mi to zničilo nejen 2 startéry ale i ruku.Kontroloval jsem vše co se dá vše bylo dobré ale motor nešel bohužel skončila záruka.Nakonec jsem koupil novej motor a paráda.Tak jem ještě u nového labolovar s tou kostkou co tam jdou ty draty z indučky.Píší že to má zapaqlování cdi.Zjistil jsem toto žlutej drát tam je jen na zvednutí ceny motoru poněvadž není nikde zapojen u berlanu ano u polského ne.Ten černej drát pokud motor nastartuji a pak odpojím nic se neděje motor běží hezky.Pokud jsem ho odpojil a startl tak motor okamžitě tak kopl že to utrhlo tu startovací rukojet.Zjistil jsem že ta kostka co někde píší jako cdi je v prodeji za 68 kč ale pod názvem kondenzátor.Tu starou kostku jsem rozebral a je v tom nějaká elektronika ne jen kondenzátor mám ji již objednanou včetně startéru tak uvidím jinak tu dávám odkaz kde maj na tyhle motory veškeré díly za myslím dobré ceny
http://www.enhlava.cz/Motor-5-5HP-6-5HP ... 8_18_2.htm
Ps jinak maj tam těchto motoru ruzných výkonových řad hodně ale já koupil ten gx 200 v bílovci za 2900 takže podstatně levněji než prodávaj oni ale je možné že není tak očesanej jako ten polák ale má tam vše co ten berlan ale těžko říct

Uživatelský avatar
Standam
Příspěvky: 658
Registrován: stř říj 22, 2008 7:35 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Motor Berlan 6,5hp

#74 Nový příspěvek od Standam »

Zdravím, ta "kostka" je zařízení, které zamezuje u motorů s plovákovým hlídačem hladiny oleje jiskření mezi jeho kontakty. To proto aby nevybuchly olejové páry. Pokud Ti motor zlobí s odpojenou "kostkou", tak nová problém nevyřeší. U motoru bez hlídání oleje nemusí být vůbec použita. Zkontroluj usazení setrváku na hřídeli, vypadá to na střižený klínek. Standa.

aumirek
Příspěvky: 3946
Registrován: čtv lis 27, 2008 10:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Motor Berlan 6,5hp

#75 Nový příspěvek od aumirek »

Blbost blbost blbost k zamezeni jiskření se používá kondenzátor a ne nějakej transistor a odpory.Ten hlídač oleje je ponořen v oleji a jen zkratuje tu indučku tam to mnoho nenajiskří.Navíc V tom motoru ani není namontován je tam jen rát co nikam nevede.Další věc motor beží a startuje at ten drát od hlídače je nasazen nebo ne.Zato neuvěřitelně kope pokud sundám ten co jde s indučky.Klínek jsem pochopitelně kontroloval a je v pořádkuPodezíral jsem kde co i pohnuté rozvodová kola.Nic jsou dobře.U starého i u nového motoru jsem dal píst do HU a skontroloval polohu magnetu na setrváku.Bylo to stejné.Jinak v popisu toho motoru občas píší bezkontaktní zapalování CDI a ukol toho CDI je měnit předstih v závislosti na otáčkách.Během týdne mi ta kostka dojde tak pak dám ještě vědet.

Odpovědět

Zpět na „Motory“