motor ZETOR nebo AVIA

vše k motorům, včetně spojky, chlazení, palivové soustavy atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fabikmiroslav
Příspěvky: 4585
Registrován: úte čer 09, 2009 8:35 pm
Bydliště: Trenčín

Re: motor ZETOR nebo AVIA

#16 Nový příspěvek od fabikmiroslav »

MATES 1 píše:Ta avie je mnohem silnější.
Známí koupil asi před deseti lety zetor 6745 a po roce a půl mu ojnice vyběhla bokem. Tak do něj napasoval 31 avii. Já mám 6945, motor předělaný na 72 a nestačil jsem mu. Ona avie má asi o 10 Kw větší výkon a krouťák má také o dost vyší a to už někde musí být vidět.
Spotřeba, říkal dokonce o něco niší jak se zetoráckým motorem.
Len to upresnim 69 a 72 su rovnake čo sa tyka vrtania a aj vstrekovacej davky jediny rozdiel je vo ventyloch a vstrekovacom čerpadle a bloku a ojnic .Tak asi s tym prekopanim moc prace nebolo :)
Dobre už bolo

Uživatelský avatar
dzango
Příspěvky: 795
Registrován: stř bře 14, 2012 12:39 am
Bydliště: Dolny Kubin

Re: motor ZETOR nebo AVIA

#17 Nový příspěvek od dzango »

ja mam zetor major 6901 500€ motor plus 200€ prevolozkovanie robotu som si robil sam, z prirubou nieje problem treba zohnat uzky zotrvacnik kupit sirsie ojnicne lozisko cca 3€ a predlzit spojkovu hriadel cca-35 mm priruba medzi v3s a zetor je hruba 40 mm, spojkove lozisko pasuje takze nieje stym vela roboty akurat treba posilovac na spojku lebo ta lamela je tvrda, teda pruziny, vsetko spojenie mam v mojom vlakne nafotene

Uživatelský avatar
Míša Bourák
Příspěvky: 605
Registrován: úte črc 17, 2012 7:58 pm
Bydliště: Znojmo

Re: motor ZETOR nebo AVIA

#18 Nový příspěvek od Míša Bourák »

Jen pro upřesnění,kroutící moment Avie 31 je 213Nm/1800ot.min.; a u té Z-5501 je 188Nm/1400ot.min.
Avii jsem na traktoru měl i s turbem ale zátah od spodu při zatížení je mizivý.
ZETOR TRACTORS a.s. Brno-Líšeň

Uživatelský avatar
fabikmiroslav
Příspěvky: 4585
Registrován: úte čer 09, 2009 8:35 pm
Bydliště: Trenčín

Re: motor ZETOR nebo AVIA

#19 Nový příspěvek od fabikmiroslav »

Presne tak taha až ked je v otačkach
Dobre už bolo

Uživatelský avatar
kutilluke
Příspěvky: 348
Registrován: pát črc 09, 2010 4:30 pm
Bydliště: okr. Blansko

Re: motor ZETOR nebo AVIA

#20 Nový příspěvek od kutilluke »

Ivan50 píše:Motor zetor je čo sa tyka zatahu od spodu lepši aj perfektne štartuje,ale zas ta cena v porovnani s aviou :pistol: .Ja na aviacky motor nadavat nemožem :tyty: ,sam ho mam a čo sa tyka sily a spotreby som s nim spokojny,aj vyššie maximalne otačky su pre mna lepšie,neni to taky stabilak :vysmech: .To štartovanie aj mna kolkorazy dojíma,ale pokial neni človek lenivy zapalit faklu a dat mu ju prečitat,tak ani ta avia neštartuje zle,samozrejme pokial je dobre čerpadlo a trysky.Ked si to skalkuluješ ,motor avia cca150eur,motor zetor cca 800eur pokial nechceš vrak,za 300 eur kupiš 2 avie a maš to do konca života.Ale rozhodnutie je na tebe,samozrejme ak si ochotny investovat,šiel bych do zetora,ak nie. do avie... :)
8) naprosto s tebou souhlasím, pokud je čerpadlo ok, vstřiky ok, hlavně mít 4 žhavice ok a baterie tak není se startem problém i dokonce v loňských krutých mrazech, když jsem potřeboval vyjed tak chytla jako nic, pokud by někdo nevěřil můžete se stavit rád předvedu, jinak má avia 58kW což si myslím, že není málo pro srovnání zetor http://sk.wikipedia.org/wiki/Zetor

panter-josef
Příspěvky: 747
Registrován: ned srp 23, 2009 11:54 am
Bydliště: České Budějovice

Re: motor ZETOR nebo AVIA

#21 Nový příspěvek od panter-josef »

noo záleží ale jaký turbo motor jste tam měli. to je široký pojem. je více druhů a nějaký tahaj pěkně odspoda....

jimV
Příspěvky: 3016
Registrován: úte říj 21, 2008 8:39 pm
Bydliště: NOVY HROZENKOV

Re: motor ZETOR nebo AVIA

#22 Nový příspěvek od jimV »

no a cim to asi bude ze zetor taha drive tezkjy setrva a neni tak uduseny jako avia mel sem ho v traktoru a jenom si s nim hral

Ivan50
Příspěvky: 1023
Registrován: sob led 07, 2012 4:18 pm
Bydliště: Považska Bystrica

Re: motor ZETOR nebo AVIA

#23 Nový příspěvek od Ivan50 »

Chlapi,zas ten motor z toho zetora neni až taky zazrak :shock: ako ho tu niektory prezentujete,silu ma aj avia,ja ked naložim na moju aviu 4x4 5metrov suroveho dreva tak si s tym ten motor len hra,motor zetor ma kamarat vo vetrieske a neni to veru až taky tahoun ako to tu niektori prezentuju :tyty: ,viem že motor zetor je dobry,ale podla niektortych je avia poriadna sračka a neni nad zetor :-/ s tym ja suhlasit nemožem lebo mal som aj to aj to.

jimV
Příspěvky: 3016
Registrován: úte říj 21, 2008 8:39 pm
Bydliště: NOVY HROZENKOV

Re: motor ZETOR nebo AVIA

#24 Nový příspěvek od jimV »

ty mas aviu 4x4 s podvozkem s v3s a rozvodovkou v3s

Ivan50
Příspěvky: 1023
Registrován: sob led 07, 2012 4:18 pm
Bydliště: Považska Bystrica

Re: motor ZETOR nebo AVIA

#25 Nový příspěvek od Ivan50 »

napravy v3s motor a prevodovka 5kvalt avia a rozvodovka gaz 66 a ta 66ka ma prevodovy pomer na redukciu ešte menej ako v3s

Uživatelský avatar
Martuch.rs
Příspěvky: 107
Registrován: ned kvě 09, 2010 9:46 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: motor ZETOR nebo AVIA

#26 Nový příspěvek od Martuch.rs »

Ted jsem do meho traktoru daval motor z avie. sehnal jsem motor z eko likvidace byla to nahoda je to turbo. prace hrozna ale vyplatilo se. je to fakt parada motor ten vykon je uplne super a starty jak porad kazdej strasi uplne bez problemu. cena motoru 2500kc na zetora se muzu vykaslat.spotrebu jeste nevim.

Ivan50
Příspěvky: 1023
Registrován: sob led 07, 2012 4:18 pm
Bydliště: Považska Bystrica

Re: motor ZETOR nebo AVIA

#27 Nový příspěvek od Ivan50 »

Ver tomu,že so spotrebou budeš spokojny :ano: ,take reči som o spotrebe motoru avia počuval neustale,že to žere aj travu kolo cesty, až do chvile ,ked som ju vyskušal ,som si urobil usudok a ta spotreba ma milo prekvapila.. :)

jimV
Příspěvky: 3016
Registrován: úte říj 21, 2008 8:39 pm
Bydliště: NOVY HROZENKOV

Re: motor ZETOR nebo AVIA

#28 Nový příspěvek od jimV »

ivane tak ty nejlepe vis ze kdyz as redukce tak ten motor nezastavis a mozna ani na silnicni avia opravdu hodne zere ale v aute ne na traktoru kde ten motor nema takove zatizeni na aute ma mnohem vetsi zatizeni

Uživatelský avatar
Martuch.rs
Příspěvky: 107
Registrován: ned kvě 09, 2010 9:46 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: motor ZETOR nebo AVIA

#29 Nový příspěvek od Martuch.rs »

A jeste jsem si v praxi overil ze Ti co maji jen rozvodovku za prevodovkou z avie musi to byt pekne na prd jeste ze ja tam mam celou v3s prevodovku a idealni kvalt na v3s je dvojka a trojka pri te trojce radim na avi jedna dva tri vic neni potreba. na primo to je opravdu moc rychli zbytecne a musi se to redukovat.a to mam 20 kola

jimV
Příspěvky: 3016
Registrován: úte říj 21, 2008 8:39 pm
Bydliště: NOVY HROZENKOV

Re: motor ZETOR nebo AVIA

#30 Nový příspěvek od jimV »

tak na prd to asi nebude sak to tu vseci tak maju a jede jim to

Odpovědět

Zpět na „Motory“