Farymann diesel

vše k motorům, včetně spojky, chlazení, palivové soustavy atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
dusan19
Příspěvky: 311
Registrován: pát kvě 14, 2010 8:16 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: faryman motor

#16 Nový příspěvek od dusan19 »

Tak naftu uz konecne dava. stacilo pridat na plynovom lanku a vsetko bolo v poriadku, no proste aj to sa stava :) Mala nepozornost. Ak mas ten manual hod ho niekde na net.

aciřuj
Příspěvky: 8
Registrován: úte led 10, 2012 9:27 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Věnec + startér

#17 Nový příspěvek od aciřuj »

Já se teda napojím na toto vlákno, já to řeším na tématu Pomoc s identifikací v sekci Motory, mám tam i fotky motoru, asi teda toho menšího, má vrtání 68mm. Po tvojí informaci vím, že byl v míchačkách.Já jsem ho koupil vymontovaný a honil čerpadlo na vodu u rybníka. Startoval jsem ho né přes kliku, protože se mu taky nechtělo, tak jsem uřezal slabší kurtnu na vagony, namotal dvakrát kolem na setrvák s chlazením a potahl. chytnul pokaždé.
Voda se začala tlačit čím dál výš a motorek začal zpomalovat, poznal jsem to i na kompresi. Tak jsem ho rozdělal a má na válci dvě rýhy, takže nejspíš výbrus, ale nevín kde. Nemáš nějaký kontakt?
A ještě jsem se chtěl zeptat v čem ho máš.
Já jsem uvažoval o trktůrku, ale tam se mi zdá moc komlikovaný spoj na převodku, mám komplet spodek z Nivy 1,9D, takže asi to bude zase holá 1,9 z Peugeota a tady ten prcek bude asi honit malý štěpkovač. Dík předem za informaci

Uživatelský avatar
kuta
Příspěvky: 2177
Registrován: stř lis 21, 2007 2:16 pm
Bydliště: doma

Farymann diesel

#18 Nový příspěvek od kuta »

http://postimage.org/image/6g0xz124t/
prosím vás co je to za typ ? a nejaké informace k nemu ?

Uživatelský avatar
saano
Příspěvky: 1130
Registrován: pon led 05, 2009 1:23 am
Bydliště: *

Re: Farymann diesel

#19 Nový příspěvek od saano »

Ahoj mám ho doma 8) ...presný názov Farymann diesel A10 , vŕtanie 95mm , zdvih 82mm , nastavenie ventilov 0,1-0,2mm , vztrekovací tlak 175 kp/cm2 , množstvo oleja 2 litre ,max otáčky 3000 , výkon 7,7 KW....to je asi všetko.

a ešte som našiel na nete nejakú tabulku možno to pomôže: http://www.farymann.com/technical_data/ ... r-1981.pdf
Domtra 4x4 ... viewtopic.php?f=13&t=6467 ...
e-mail : zlatomis@gmail.com

Uživatelský avatar
kuta
Příspěvky: 2177
Registrován: stř lis 21, 2007 2:16 pm
Bydliště: doma

Re: Farymann diesel

#20 Nový příspěvek od kuta »

děkuji :) odkat prosím vlož ješte jednou,píše mi error .. mužu tento motor napasovat na trabantáckou převodovku? nezničim převodovku?

Uživatelský avatar
saano
Příspěvky: 1130
Registrován: pon led 05, 2009 1:23 am
Bydliště: *

Re: Farymann diesel

#21 Nový příspěvek od saano »

http://www.farymann.com/technical_data/ ... r-1981.pdf ....neviem či tam s toho niečo vyčítaš :-/ ..
Ja som ho mal v spojení s prevodovkou z 1203ky ale myslím že tá trabanťácka ho znesie tiež 8) ...Tých 8-koníkov nieje až tak veľa...Na ten motor mám len kladné spomienky a doteraz ho mám v garáži....Šlapal na traktore cca 10 rokov a bez nejakých večších problémov :) ....A spotreba :smich: takmer žiadna....Na malí traktorík vrelo odporúčam...
Ako ho štartuješ , máš tam štartér alebo kľukov?
Domtra 4x4 ... viewtopic.php?f=13&t=6467 ...
e-mail : zlatomis@gmail.com

Uživatelský avatar
kuta
Příspěvky: 2177
Registrován: stř lis 21, 2007 2:16 pm
Bydliště: doma

Re: Farymann diesel

#22 Nový příspěvek od kuta »

je tam klika,ale příruba na startér myslím že tam je taky :) zatím klikou,si myslím že nebude problém..jsem rád že máš kladné vzpomínky :) je to strašná náhoda a za strašný dobrý peníze :) jen jsem se zmínil že by do trakturku byl nejakej malej naftáček...a soused mi 10metrů od dílny ukázal tento..že mi ho nechá aj za dobré peníze takže paráda :))) jo já se rozmyšlím mezi trabant převodovkou a převodovkou ze samuraje...ale trabant je menší .. a na malej trakturek by se hodil víc :) zas samuraj je robustnejší... :)

Uživatelský avatar
saano
Příspěvky: 1130
Registrován: pon led 05, 2009 1:23 am
Bydliště: *

Re: Farymann diesel

#23 Nový příspěvek od saano »

Tiež som to štartoval kľukov a bolo to v pohode , prírubu na štartér tam mám aj ja ale keď som zhodil ten kryt tak tam bol vidieť len ventilátor , veniec som tam nevidel...Jediný problém ktorý nastal , aj to až po dlhom čase je že odstredivý regulátor sa už nechcel vracať naspäť a tým dochádzalo k vytočení motoru do vysokých otáčok...ale stačilo povoliť prívod nafty do trysky a otáčky klesli :) ...inak si nespomínam na žiaden problém...
A ak ho máš za dobrý peniaz a je funkčný tak nebudeš ľutovať 8) ....
Ja mám ten motor z vibračného valca STAVOSTROJ , a bola tam aj taká šikovná prevodovka , mala dva prevody a reverz....nemá aj tú náhodou ten tvoj sused??
Domtra 4x4 ... viewtopic.php?f=13&t=6467 ...
e-mail : zlatomis@gmail.com

Uživatelský avatar
kuta
Příspěvky: 2177
Registrován: stř lis 21, 2007 2:16 pm
Bydliště: doma

Re: Farymann diesel

#24 Nový příspěvek od kuta »

hele to nemá,kupoval jen motor.. 8)

Uživatelský avatar
kuta
Příspěvky: 2177
Registrován: stř lis 21, 2007 2:16 pm
Bydliště: doma

Re: Farymann diesel

#25 Nový příspěvek od kuta »

když na tento motor napasuji čerpadlo,nastartuju ho klikou ? startér seženu težko. a čerpadlo bych na motor chtěl,ale musím startovat klikou..

Uživatelský avatar
saano
Příspěvky: 1130
Registrován: pon led 05, 2009 1:23 am
Bydliště: *

Re: Farymann diesel

#26 Nový příspěvek od saano »

Ahoj ja som tam mal takéto zubové čerpadielko a v pohode , potom som tam dal večšie , piestikové a tiež to bolo v pohode 8)

Obrázek

Obrázek
Domtra 4x4 ... viewtopic.php?f=13&t=6467 ...
e-mail : zlatomis@gmail.com

Uživatelský avatar
kuta
Příspěvky: 2177
Registrován: stř lis 21, 2007 2:16 pm
Bydliště: doma

Re: Farymann diesel

#27 Nový příspěvek od kuta »

super, dekuji 8) já ho budu pasovat na venec... 8) budu si nechávat dělat z tech 6ti šroubů na tři na trabant převodovku..takže tam to vrazím přez klínovej řemen

Uživatelský avatar
kuta
Příspěvky: 2177
Registrován: stř lis 21, 2007 2:16 pm
Bydliště: doma

Re: Farymann diesel

#28 Nový příspěvek od kuta »

chci se ješte optat,jakej převod tam máš mezi klikovku a čerpadlem? jaké parametry má čerpadlo ? :)

Uživatelský avatar
saano
Příspěvky: 1130
Registrován: pon led 05, 2009 1:23 am
Bydliště: *

Re: Farymann diesel

#29 Nový příspěvek od saano »

Ahoj no prevod medzi čerpadlom a klukovkou bol cca 1:1,2 , takže takmer rovnaký , ale aké má čerpadlo parametry to netuším , pretože štítok je zo strany motora a ešte je aj zatretý farbou :( ...
Ale to čerpadlo tlačí olej do valca s rozmermi vnútorný priemer 60mm , výtlak 250mm a naplní ho za cca 3 sekundy pri plných otáčkach :) ....dúfam že ti to pomôže :friends: .
Domtra 4x4 ... viewtopic.php?f=13&t=6467 ...
e-mail : zlatomis@gmail.com

Uživatelský avatar
kuta
Příspěvky: 2177
Registrován: stř lis 21, 2007 2:16 pm
Bydliště: doma

Re: Farymann diesel

#30 Nový příspěvek od kuta »

8) 8) dekuji , chce se ješte optat,motor s převodovkou jsi mšl na pevno nebo nejakou hardy spojku? premejšlím co bude lepší

Odpovědět

Zpět na „Motory“