Motor a převodovka - Fiat 126 Maluch

vše k motorům, včetně spojky, chlazení, palivové soustavy atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
ZeKoNN
Příspěvky: 128
Registrován: sob čer 27, 2009 2:50 am

Re: Kdo ma traktor s malucha ? potrebuju tech. radu

#46 Nový příspěvek od ZeKoNN »

tak dneska sem vyskousel motor s fiatku jede celkem pekne podelil bych se svami o dojem a dal jsem video ale neumim to dat na youtube

DurianSK
Příspěvky: 21
Registrován: pát kvě 01, 2009 11:43 am
Bydliště: Spišská Nová Ves

Re: Kdo ma traktor s malucha ? potrebuju tech. radu

#47 Nový příspěvek od DurianSK »

Tie fotky, čo spomínal "artemio" som pridal pred cca rokom ja. Mám doma robený malotraktor s motor maluch spojený s prevodovkou Š1203. Ten medzikus je hrubý presne 38mm a robil som ho s výpalku hr.40mm. Pridávam ti zopár foto na inšpiráciu, len foto úpravy vstupného hriadeľa do prevodovky som nemohol nájsť v PC, keď nájdem, pripojím neskôr. Ešte menšia rada pri osadzovaní motora do malotraktora: dobre ho odpruž od rámu cez dostatok silenblokov, lebo motor pri nízkych otáčkach neskutočne vibruje, ináč je veľmi super, veľa výkonu za málo benzínu :-D))
PICT0355.jpg
PICT0355.jpg
Přílohy
PICT1110.jpg
PICT0386.jpg
PICT0368.jpg
PICT0365.jpg

Uživatelský avatar
artemio
Příspěvky: 2398
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:06 am
Bydliště: Severní Čechy

Re: Kdo ma traktor s malucha ? potrebuju tech. radu

#48 Nový příspěvek od artemio »

JJ to je přesně ono, pěkná práce 8)
Někam jsem si ty fotky uložil a nemohl najít
Žádný experiment nelze považovat za naprostý nezdar - vždy může totiž posloužit jako varovný příklad.

mirda
Příspěvky: 49
Registrován: pát pro 11, 2009 12:14 pm

Re: Kdo ma traktor s malucha ? potrebuju tech. radu

#49 Nový příspěvek od mirda »

Podle fotek opravdu pěkný mezikus a určitě dobré spojení motoru a převodovky. Moje příruba-mezikus je v principu stejná jen není tak umělecky a esteticky ztvárněná. Kde jsou možnosti pak i estetika je lepší.
Fotky ve mně budí otázku- motor je bez chladícího větráku. Větrák pak byl znovu namontován , nebo se to chladí jiným způsobem . Já chladím origoš větrákem , ale ten mne tam se..e, protože je větší než samotný motor . Máte nějaké zkušenosti s jiným než origoš chlazením u malucha. Už tu někdo měl elektrický větrák nasměrovaný na žebra válců malucha. ale to se mi zdá jako nedostatečné. Nebo to opravdu stačí?

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Kdo ma traktor s malucha ? potrebuju tech. radu

#50 Nový příspěvek od Toreto »

Kde sa dá kupit na takýto motor rozdelovač ?? :hm: :hm: :hm: Surne ! :jazyk:
Prepáčte že to pchám sem. :red:

DurianSK
Příspěvky: 21
Registrován: pát kvě 01, 2009 11:43 am
Bydliště: Spišská Nová Ves

Re: Kdo ma traktor s malucha ? potrebuju tech. radu

#51 Nový příspěvek od DurianSK »

Pre "mirda" : chladenie motora mám s trabanta resp. len vrtuľa + som dorobil k tomu bočný plech, aby vzduch prúdil do rebier valcov. V pohode to chladí motor aj v 30°C letných teplotách. Pre "Toreto" : náhradné diely na malucha kupujem buď cez internet na stránke www.126fan.sk , kde je celkom slušný e-shop, alebo v Poľsku, keď z času na čas idem na nákupy :-)).
Přílohy
PICT1107.jpg

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Kdo ma traktor s malucha ? potrebuju tech. radu

#52 Nový příspěvek od Toreto »

Stým chladenim z trabanta si mi dal toho Brouka :smich: do hlavy 8) 8) 8) Tiež to tak spravim lebo mam tu vrtulu doma a aj terza na traktore mam jednu :jazyk:
Pisem ti SZ :friends:

A dik za ten odkaz mam rozjednane niečo tunak z kolegom z fora ak to nevyde tak skusim objendat. 8)

ZeKoNN
Příspěvky: 128
Registrován: sob čer 27, 2009 2:50 am

Re: Kdo ma traktor s malucha ? potrebuju tech. radu

#53 Nový příspěvek od ZeKoNN »

DurianSK píše:Tie fotky, čo spomínal "artemio" som pridal pred cca rokom ja. Mám doma robený malotraktor s motor maluch spojený s prevodovkou Š1203. Ten medzikus je hrubý presne 38mm a robil som ho s výpalku hr.40mm. Pridávam ti zopár foto na inšpiráciu, len foto úpravy vstupného hriadeľa do prevodovky som nemohol nájsť v PC, keď nájdem, pripojím neskôr. Ešte menšia rada pri osadzovaní motora do malotraktora: dobre ho odpruž od rámu cez dostatok silenblokov, lebo motor pri nízkych otáčkach neskutočne vibruje, ináč je veľmi super, veľa výkonu za málo benzínu
a mas fotku toho trakturku ? jak mas provedeni prevodovek ? a ram a pod. ? jestli bys mi ukazal ?
jo a jak si to vyresil se spojkou ? setrvak a pritalačak je origo ? a co lamela asi si musel prenytovat stred s octavacke lamely co ? a s čeho si to presne udelal ten mezikus ? ja si stim furt nevim rady :( a spojene dokupy bych to chtel at to muzu dat na silentbloky

DurianSK
Příspěvky: 21
Registrován: pát kvě 01, 2009 11:43 am
Bydliště: Spišská Nová Ves

Re: Kdo ma traktor s malucha ? potrebuju tech. radu

#54 Nový příspěvek od DurianSK »

Spojku mám celú originál maluch, jediné čo som upravoval, bol vstupný hriadeľ do prevodovky, ktorý som robil z dvoch kusov: časť bola orig. vstupný hriadeľ do prevodovky Š1202 a časť bola spojovacia hriadeľ z malucha medzi spojkou a prevodovkou.
Uloženie motora na silembloky ti odfotím a pridám tu cez víkend.

ZeKoNN
Příspěvky: 128
Registrován: sob čer 27, 2009 2:50 am

Re: Kdo ma traktor s malucha ? potrebuju tech. radu

#55 Nový příspěvek od ZeKoNN »

ok diky

DurianSK
Příspěvky: 21
Registrován: pát kvě 01, 2009 11:43 am
Bydliště: Spišská Nová Ves

Re: Kdo ma traktor s malucha ? potrebuju tech. radu

#56 Nový příspěvek od DurianSK »

Pridávam ti zopár foto toho uloženia motora na silenbloky, čo som sľúbil.
Přílohy
PICT1111.jpg
PICT1103.jpg

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Kdo ma traktor s malucha ? potrebuju tech. radu

#57 Nový příspěvek od Toreto »

:friends: Kamarat moj potrebujem od teba niečo :smich: :friends:

Nafot mi prosim ta komplet elektriku ako to mas spravene lebo mi sa stoho neviemem vysomárit :-/ alebo mi to jednonucho nakresli ako to zapojit iba tie základné veci .

Dakujem

Uživatelský avatar
pavel601
Příspěvky: 1572
Registrován: čtv dub 15, 2010 9:00 pm
Bydliště: Bratislava

Re: Kdo ma traktor s malucha ? potrebuju tech. radu

#58 Nový příspěvek od pavel601 »

.... ahoj Durián , tak som sa dostal cez iných stavitelov "maluchov " , až k tebe ... :) ...velmi sa mi páči myšlienka , využiť tento motor , do tejto váhovej kategorie traktorov ...neviem ale nájsť tie prvopočiatky s popisom a celkovým usporiadaním tvojho stroja ..domnievam sa ,či som to dobre pochopil , tak ty si majitel myšlienky ...prosím ťa , mohol by si svoj stroj nejako odtajniť ? :) ..vopred dakujem a prajem všetko dobré ...

DurianSK
Příspěvky: 21
Registrován: pát kvě 01, 2009 11:43 am
Bydliště: Spišská Nová Ves

Re: Kdo ma traktor s malucha ? potrebuju tech. radu

#59 Nový příspěvek od DurianSK »

Napíš mi presne, čo si predstavuješ pod slovom odtajniť ;-) a niečo vymyslíme :friends: . Tu na stránke môj "stroj" nemám, ani moc som nad tým neuvažoval uverejniť ho, ono mám ho zostrojený už dobrých 15 rokov,ale akosi vždy ho nejako ešte prestavujem a tak . Motor "maluch" mám na ňom myslím už štvrtý rok a môžem povedať, že som už s motorom konečne spokojný 8) (predtým som vystriedal motory od J 175, J 250 a J 350) Najbližšia menšia prestavba ma čaká niekedy o mesiac :prace: (uvažujem o výmene redukčnej prevodovky za inú) Aktuálne usporiadanie môjho stroja:
motor: Fiat126p (650E) maluch
1.prevod.: Š1203
2.prevod.: Š1203
diferenciál: Š1203 skrátený na 120cm
kolesá: 14"
Tak v krátkosti asi toľko.

Pre "Toreto": aký máš rozdeľovač v motoru? starý alebo nový typ, lebo v elektrike je potom rozdiel v zapojení.

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Kdo ma traktor s malucha ? potrebuju tech. radu

#60 Nový příspěvek od Toreto »

Mám tam presne ten typ čo ty na fotke čo si sem vkladal to je asi starší :zapomel: Je tam na vrchu len taký kryt :-/ Tak neviem ako to všetko pozapajať aby sme ho mohli najprv vyskošat prv než ho osadíme do traktora :)
Tu "krabičku" reglér k tomu mám! :ano:

Odpovědět

Zpět na „Motory“