Kde kupujete simerinky (gufera)?

vše k motorům, včetně spojky, chlazení, palivové soustavy atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Kde kupujete simerinky (gufera)?

#1 Nový příspěvek od Terablick »

Ahoj všichni. Zdá se to možná jako běžná věc, ale kde vlastně kupujete nějaké simerinky neboli gufera, kdy se nejedná o ND do auta (který by se koupil v autodílech podle auta), ale znáte jen rozměry (v lepším případě označení ze starého)? Zkoušel jsem hledat i nějakej eshop (i když poštovné by asi převýšilo hodnotu simerinků), ale ani tam jsem moc nepochodil. Všechno právě jen jako ND pro konkrétní auto či stroj, ale bez možnosti vyhledávat podle rozměrů...
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Mirek LKT
Příspěvky: 4529
Registrován: pon pro 01, 2008 9:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kde kupujete simerinky (gufera)?

#2 Nový příspěvek od Mirek LKT »

U nás ve Varech máme speciálku na ložiska, gufera, řemeny...atd. Obchod vede starší paní , ale její přehled je dokonalej. Co nemá skladem, většinou do druhého dne sežene.
Kde ostatní končí , my začínáme ...LKT

trago105
Příspěvky: 759
Registrován: čtv pro 18, 2008 11:43 pm
Bydliště: Pardubicko

Re: Kde kupujete simerinky (gufera)?

#3 Nový příspěvek od trago105 »

já nakupuju tady : http://loziska.com/ , maj tam všechno a mám to kousek

Uživatelský avatar
Boniek
Příspěvky: 691
Registrován: stř led 05, 2011 3:44 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Kde kupujete simerinky (gufera)?

#4 Nový příspěvek od Boniek »

Já kupuji tady http://zbozi.arkov.cz/c/261-tesnici-tec ... ufera.html, co nemají seženou a mám to v místě.

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Kde kupujete simerinky (gufera)?

#5 Nový příspěvek od fikejz »

Zkus dimensor.cz mají nejenom gufera, ale i ložiska a další. Vyhledávání podle parametrů (rozměrů) funguje podle mně dobře a skladem maj i takový kusy jako symerink do difu Š1203 o rozměrech 39x55,5x9 poštovný když jsem naposledy objednával bylo 130,-Kč. Takže i když to mám do jejich centrály nějakých třicet km nechal jsem si to poslat.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde kupujete simerinky (gufera)?

#6 Nový příspěvek od Terablick »

Super. Díky moc za typy :). To poštovné jsem tak nějak čekal, ale je pravda, že i když to vysoce převýší cenu těch simerinků, náklady na naftu by asi byly ještě vyšší ;-). Bohužel ani v jednom z nich nemaj to co bych potřeboval... Sháním simerink 31x20x7 (těch 7 asi neni podmínka), a pak 35x24x6 (opět 6 asi neni podmínka), ale ani jedno nemaj ani v jedno z těch shopů :(. Oboje jsem teda změřil na simeronku (opotřebeném). Možná ještě změřím radši hřídele. Ten první je navíc kovovej (má kovovej vnější kroužek a polovinu čela), a je asi maličko odlišnej od běžných simerinků. Těsní hřídel naftového čerpadla, tak předpokládám, že bude jinak řešenej, aby opravdu dobře utěsnil i tak řídkou kapalinu jako je nafta... Původní už tekl, takže vyměnit se musí... Samozřejmě asi půjde sehnat i originál, jen jsem chtěl zkusit nejdřív něco cenově dostupného... Ten druhej těsní normálně hřídel mazanej rozstřikem oleje, čili to je klasika...
Naposledy upravil(a) Terablick dne pon dub 16, 2012 7:58 pm, celkem upraveno 1 x.
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Moribundus
Příspěvky: 313
Registrován: čtv led 31, 2008 7:36 pm
Bydliště: Chrudim

Re: Kde kupujete simerinky (gufera)?

#7 Nový příspěvek od Moribundus »

Boniek píše:Já kupuji tady http://zbozi.arkov.cz/c/261-tesnici-tec ... ufera.html, co nemají seženou a mám to v místě.
V Pardubickém kraji asi firma s největším sortimentem 8) .

gastly
Příspěvky: 1210
Registrován: úte úno 23, 2010 9:21 pm
Bydliště: Postoupky 76701 Krom

Re: Kde kupujete simerinky (gufera)?

#8 Nový příspěvek od gastly »

Já nakupuju tady http://www.korbel-loziska.cz/ a mám to 2,5km od baráku (kecám 2,8). Vedou ložiska,gufera a řemeny. Palcový míry vedou tady http://www.firmy.cz/detail/180145-davaz ... enice.html Pepa.

trago105
Příspěvky: 759
Registrován: čtv pro 18, 2008 11:43 pm
Bydliště: Pardubicko

Re: Kde kupujete simerinky (gufera)?

#9 Nový příspěvek od trago105 »


Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Kde kupujete simerinky (gufera)?

#10 Nový příspěvek od staník »

I gufera jsou normalizovanej díl.Když hledám tak v Tabulkách pro SPŠ ,jsou tam věci :shock: 8) závity ložiska, gufera a spousta dalších užitečnejch věcí.
Gufera co nemám doma ( a těch moc není :smich: ) kupuju jako spoustu věcí u družstevníků v takzvaném Kooperačním skladě.To je sklad náhradních dílů pro několik družstev,aby nemusel mít každej všechno.Teď už to sice není tak nutné ale tady ještě jsou.
Když jsem dával dohromady trženej traktor tak jsem se tam najezdil :smich:
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

petr laz
Příspěvky: 1106
Registrován: pát lis 07, 2008 10:58 am
Bydliště: Borová u Poličky

Re: Kde kupujete simerinky (gufera)?

#11 Nový příspěvek od petr laz »

Ja hledam tady staci napsat gufero http://www.gufero.cz/indexCZ.htm nevim proc to nejde str.2 mohu se pripadne zeptat v Poličce nebo Agrodilna Oldříš. V Poličce http://loziska-policka.cz/content/6-kontakt neni problem koupit kusove pokud maji a Agrodilna je to stejne jen pokud nemaji tak se ceka az toho bude vice http://agrodilna.sweb.cz/
Čeština neni moje silna stránka. Raději píšu bez diakritiky.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde kupujete simerinky (gufera)?

#12 Nový příspěvek od Terablick »

Normalizovaný možná jsou, ale určitě existujou i atypy, a to bude tenhle případ... průměr 31 totiž prostě v tabulce neni.. je tam 30 a 32 ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

petr laz
Příspěvky: 1106
Registrován: pát lis 07, 2008 10:58 am
Bydliště: Borová u Poličky

Re: Kde kupujete simerinky (gufera)?

#13 Nový příspěvek od petr laz »

kod 121404 gufero nbr g 20x31x7 http://www.gufero.cz/indexCZ.htm proste to nejde zkopirovat strana 2 hledej nejdriv mensi miru pak vetsi.
Čeština neni moje silna stránka. Raději píšu bez diakritiky.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde kupujete simerinky (gufera)?

#14 Nový příspěvek od Terablick »

Aha. Tak v tom je to.. Já teda hledal na jednej z těch stránek, a tam bylo přímo na výběr hledat vnější průměr, a průměr 31 tam nebyl :). U ostatních jsem hledal větší x menší, tak asi proto mi to nenašlo ;-). Díky moc za radu :). Jen teda koukám, že u nich nelze objednat míň než 400ks :smich: . Ale to už najdu kdyžtak jinde ;-). náhodou neví někdo jak by se značilo gufero s kovovým vnějším kroužkem?
Naposledy upravil(a) Terablick dne pon dub 16, 2012 9:45 pm, celkem upraveno 1 x.
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Kde kupujete simerinky (gufera)?

#15 Nový příspěvek od staník »

Když jsem začal dávat dohromady motor z jednoho veterána tak tam byl ještě koženej simerink :shock:
Když jsem ho změřil tak mi taky vyšlo že je atyp a v prodejně řekli že ho můžou objednat podle nějakýho katalogu z USA. Cena tomu odpovídala,možná bych ještě ušetřil kdybych si tam pro to zaletěl sám.
Podle knížky jsem to znovu přešel,přeměřil a nakonec jsem tam dal ten klasickej,olej dodneška neteče 8)
Tím neříkám že nejsou speciality ale to se začalo dělat hlavně v poslední době kvůli nutnosti udržet si zákazníka na nákup náhradních dílů.
Ty simerinky s kovem se jmenovaly ANDECO a popsaný byl u nich akorát vnitřní průměr. Používaly se tam kde se musel simerink sunout do hlubší díry. Dneska se už moc nevidí. Jsou ještě třeba na MFce. Tady se už ani nedělají,když jsem je sháněl tak se dováží na objednávku z Německa. :-/
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Odpovědět

Zpět na „Motory“