Motor Škoda Felicia 1,9D - zapojení motoru v traktoru

vše k motorům, včetně spojky, chlazení, palivové soustavy atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
zelenac
Příspěvky: 2112
Registrován: sob srp 29, 2009 9:11 am
Bydliště: LM a castejsie kamio

Re: Motor Škoda Felicia 1,9D - zapojení motoru v traktoru

#121 Nový příspěvek od zelenac »

To odhryzas zubami :) ?To nemoze neist,ved to je len asi 4ka plech.Len treba dat pozor na tie kabliky,aby si ich neurval od tela chcipaka.

Lukkasqo
Příspěvky: 34
Registrován: ned říj 06, 2019 3:44 pm
Bydliště: Podhajska

Re: Motor Škoda Felicia 1,9D - zapojení motoru v traktoru

#122 Nový příspěvek od Lukkasqo »

Ak sa mi zo náhodou podarí napojiť viete mi povedať ako zapojiť ostatne veci a čo? Motor mám na palete a chcem skúsiť či pôjde pred tým ako začnem špekulovať o uložení do traktora

Lukkasqo
Příspěvky: 34
Registrován: ned říj 06, 2019 3:44 pm
Bydliště: Podhajska

Re: Motor Škoda Felicia 1,9D - zapojení motoru v traktoru

#123 Nový příspěvek od Lukkasqo »

No konečne sa mi podarilo dať dolu plech na ten ventil idu 2 čierne kable cize na jeden kabel mám dať + a na jeden - ?

Lukkasqo
Příspěvky: 34
Registrován: ned říj 06, 2019 3:44 pm
Bydliště: Podhajska

Re: Motor Škoda Felicia 1,9D - zapojení motoru v traktoru

#124 Nový příspěvek od Lukkasqo »

Dobrá správa cuka ventil keď ho napojim idem googlit el.chemu

zelenac
Příspěvky: 2112
Registrován: sob srp 29, 2009 9:11 am
Bydliště: LM a castejsie kamio

Re: Motor Škoda Felicia 1,9D - zapojení motoru v traktoru

#125 Nový příspěvek od zelenac »

Mas k nemu aj riadiacku?Inak,to cerpadlo moc rado nenasava,tak by som pred neho dal balonik a natlacil naftu do cerpadla nim.Potom povol matky na vstrikoch o zavit,daj plny plyn a ked ti odtial zacne prasit nafta,dotahuj tie matky.Tak najlahsie odvzdusnis cerpadlo.Zhavice si kontroloval?

Lukkasqo
Příspěvky: 34
Registrován: ned říj 06, 2019 3:44 pm
Bydliště: Podhajska

Re: Motor Škoda Felicia 1,9D - zapojení motoru v traktoru

#126 Nový příspěvek od Lukkasqo »

Riadiacku nemám chcem to spraviť bez nej pozeral som ze pár chlapov to tak má a funguje nechcem zbytočnú elektroniku..nepozeral som chalan tvrdí ze motor bol vybratý z pojazdneho auta tak ak nenaštartuje určite ich skontrolujem ...len stále hladam čo a ako zapojiť

zelenac
Příspěvky: 2112
Registrován: sob srp 29, 2009 9:11 am
Bydliště: LM a castejsie kamio

Re: Motor Škoda Felicia 1,9D - zapojení motoru v traktoru

#127 Nový příspěvek od zelenac »

Co tam chces zapajat,ked nemas riadiacku?Na vypinac chcipak,na tlacitko zhavice cez relatko a uz je zapojene :) .S riadickou to ide volaco(o dost) lepsie,lebo plynule riadi zaciatok vstriku.Bez riadiacky ho musis nastavit natvrdo v jednej polohe a tak motor ide ako ma,len v uzkom rozmedzi otacok.

Uživatelský avatar
saano
Příspěvky: 1133
Registrován: pon led 05, 2009 1:23 am
Bydliště: *

Re: Motor Škoda Felicia 1,9D - zapojení motoru v traktoru

#128 Nový příspěvek od saano »

Okrem stop ventilu nezapájaš nič žiadnu riadiacu jednotku. Ide to aj bez nej.
Môj traktor váži cca 1000 kg a ťahá to jak sviňa. Predtým som mal 2- valec RS09 a keby netiekol ako olejnička tak by som nemenil lebo to stačilo. To čo som predtým robil s plným plynom teraz robím na voľnobeh.
Samozrejme že pri 3-tonovom traktore to bude slabé.
Domtra 4x4 ... viewtopic.php?f=13&t=6467 ...
e-mail : zlatomis@gmail.com

Lukkasqo
Příspěvky: 34
Registrován: ned říj 06, 2019 3:44 pm
Bydliště: Podhajska

Re: Motor Škoda Felicia 1,9D - zapojení motoru v traktoru

#129 Nový příspěvek od Lukkasqo »

zelenac píše:Co tam chces zapajat,ked nemas riadiacku?Na vypinac chcipak,na tlacitko zhavice cez relatko a uz je zapojene :) .S riadickou to ide volaco(o dost) lepsie,lebo plynule riadi zaciatok vstriku.Bez riadiacky ho musis nastavit natvrdo v jednej polohe a tak motor ide ako ma,len v uzkom rozmedzi otacok.
Vieš mi aj povedat cez ake relatko to musí ísť? Ďakujem Vám zatiaľ pekne za rady :) PS altik mám potom kde zapojiť?

Lukkasqo
Příspěvky: 34
Registrován: ned říj 06, 2019 3:44 pm
Bydliště: Podhajska

Re: Motor Škoda Felicia 1,9D - zapojení motoru v traktoru

#130 Nový příspěvek od Lukkasqo »

Narazil som na další problém zo štartérom vysúva ale netočí mate skúsenosť ?

jojof
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 11, 2011 9:15 pm
Bydliště: orava,slovensko

Re: Motor Škoda Felicia 1,9D - zapojení motoru v traktoru

#131 Nový příspěvek od jojof »

Mas ho dobre zapojeny? Ak ano,tak mozu byt opalene kontakty v cievke,ze nezopne prud,alebo rozobrat a vycistit uhliky. Urob skusku,ten hruby kabel odsrobuj a pripoj na ten druhy kontakt,co ide do vnutra do startra ak nebude tocit,tak kukni uhliky.

Lukkasqo
Příspěvky: 34
Registrován: ned říj 06, 2019 3:44 pm
Bydliště: Podhajska

Re: Motor Škoda Felicia 1,9D - zapojení motoru v traktoru

#132 Nový příspěvek od Lukkasqo »

Rozobral som ho a vyfukal vysúva sa pekne len sa netočí raz sa mi potôčil po 150tom pokuse veľmi pomaly a od vtedy zas nič ani klepkanie kladivom nepomáha..ako mysli ze opálené kontakty?? Plusko som napojil do na tej 1 pin v čiernom konektore a mínus som napojil o držíak štartér (obal)

jojof
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 11, 2011 9:15 pm
Bydliště: orava,slovensko

Re: Motor Škoda Felicia 1,9D - zapojení motoru v traktoru

#133 Nový příspěvek od jojof »

V tej elektromagnetickej cievke su kontakty,ktore sa spoja ked cievka vysunie pastorok a pustia prud do startera. Tie mozu byt odpalene. Ako vravim skus ten hruby kabel pripojit na ten kontakt na ktory je pripojeny ten pletenec(ci ako sa to vola),co ide zo startera. Tym padom pustis prud priamo do startera a musi sa roztocit ak je funkcny.

zelenac
Příspěvky: 2112
Registrován: sob srp 29, 2009 9:11 am
Bydliště: LM a castejsie kamio

Re: Motor Škoda Felicia 1,9D - zapojení motoru v traktoru

#134 Nový příspěvek od zelenac »

Lukkasqo: A napojil si plusko aj na tu 8ku,ci 10ku srobu na cievke?Ci to pustas cez vinutie cievky?Neviem...aby si sa neurazil,ale plus musis napojit na ten hruby zavit,co trci z cievky a ten potom spajas s tym kablikom,co ide na konektor,ked chces,aby sa starter zoztocil.Na ten zavit musis pripojit aj kabel,ktory ide zo 6ky zavitu z altika.
Ak to vsetko mas a aj tak sa starter netoci,mozes mat este zodrate lamely na rotore a tie izolacne pasiky medzi nimi ti mozu branit dotyku uhlikov s lamelami,ak mas inak uhliky v poriadku.
Relatko ti treba startrove....myslim,ze je na 50A....tlacitko,ktore by vydrzalo taky prud sa ti bude zhanat tazko.S relatkom je to jednoduhsie.

Lukkasqo
Příspěvky: 34
Registrován: ned říj 06, 2019 3:44 pm
Bydliště: Podhajska

Re: Motor Škoda Felicia 1,9D - zapojení motoru v traktoru

#135 Nový příspěvek od Lukkasqo »

...No takze štartér rozobratý do srobika po úplnom rozobrati som zistil ze je zaoxidovany jeden kontakt prebrúsil som ho nastriekal kontakt sprej po zložení sa štartér roztočil , konečne sa mi už aj niečo podarilo lebo už som stracal úplne chuť niečo robit ...PS mínus som napojil na úchyt kde sa srobuje do motora a plusko som napojil na tu umelú svorku kde je jeden pin

Odpovědět

Zpět na „Motory“