Motor Škoda Felicia 1,9D - zapojení motoru v traktoru

vše k motorům, včetně spojky, chlazení, palivové soustavy atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor Škoda Felicia 1,9D - zapojení motoru v traktoru

#151 Nový příspěvek od exot »

Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

Lukkasqo
Příspěvky: 34
Registrován: ned říj 06, 2019 3:44 pm
Bydliště: Podhajska

Re: Motor Škoda Felicia 1,9D - zapojení motoru v traktoru

#152 Nový příspěvek od Lukkasqo »

Veľmi pekne ti ďakujem hladam už dva dni či veríte alebo nie ....presne taketo niečo som potreboval ...ak som tomu správne pochopil treba prepojiť žhaviče medzi sebou

Lukkasqo
Příspěvky: 34
Registrován: ned říj 06, 2019 3:44 pm
Bydliště: Podhajska

Re: Motor Škoda Felicia 1,9D - zapojení motoru v traktoru

#153 Nový příspěvek od Lukkasqo »

Veľmi pekne ti ďakujem hladam už dva dni či veríte alebo nie ....presne taketo niečo som potreboval ...ak som tomu správne pochopil treba prepojiť žhaviče medzi sebou

zelenac
Příspěvky: 2112
Registrován: sob srp 29, 2009 9:11 am
Bydliště: LM a castejsie kamio

Re: Motor Škoda Felicia 1,9D - zapojení motoru v traktoru

#154 Nový příspěvek od zelenac »

Ved na motore o ktorom vravis,ze bezal,uz museli byt prepojene,nie?Mal si ich vonku,aby si videl ci zhavia a za aky dlhy cas?

Lukkasqo
Příspěvky: 34
Registrován: ned říj 06, 2019 3:44 pm
Bydliště: Podhajska

Re: Motor Škoda Felicia 1,9D - zapojení motoru v traktoru

#155 Nový příspěvek od Lukkasqo »

Ten motor nemá žiadny kabel ani nič horko ťažko mi k tomu predal prevodovku .... jebtovlen motorovej elektriky... nemám ani hadice ani z vodného čerpadla atd

zelenac
Příspěvky: 2112
Registrován: sob srp 29, 2009 9:11 am
Bydliště: LM a castejsie kamio

Re: Motor Škoda Felicia 1,9D - zapojení motoru v traktoru

#156 Nový příspěvek od zelenac »

Aha,takze si ho nevidel v chode.....Na tvojom mieste by som najprv pozrel v akom stave je remen.Ak nevypada byt moc poskodeny,zaliat motor vodou,samozrejme zapchat vyvody a nakopnut motor len aby sa zohrial.Ci nebude moc dymit,ci nebude vyhadzovat vodu,ci nebude moc dychat(dymit cez otvoreny nalievaci otvor oleja).Ak by vypadal v cajky,vymenit rozvody(remen,kladku,asi aj vodnu pumpu.)....
Motor je to inak dobry,len s tym lucasom to pohnojili.Ale menit ho za nejake z golfa,ci seata bude asi nad tvoje sily

Lukkasqo
Příspěvky: 34
Registrován: ned říj 06, 2019 3:44 pm
Bydliště: Podhajska

Re: Motor Škoda Felicia 1,9D - zapojení motoru v traktoru

#157 Nový příspěvek od Lukkasqo »

Seruste dostal som sa znovu k toku motoru mal som čas .. zhaveniensom poriešil cez to relatko zatiaľ motor stale nieje osadený a skúšam motor na palete stále myslím ze motor pôjde odpálil a to je hlavne.. potreboval by som vedieť ako zapojiť tu elektriku... cize potrebujem presnú schemu ktorý kabel na štartér ako zapojiť kľúčik ako zapojiť alternátor a nepíšte mi prosím že to bolo písané lebo som to nenašiel respektíve čo som našiel tomu nechapem .. ocenil by som keby si niekto našiel 5minut a nakreslil mi tu schemu ako zapojiť altik štartér kľúčik aby to aj fungovalo ... PS poprosil by som detailne ktorý kabel kam napojiť ... zelenáč diky za rady dost si mi pomohol ...

Lukkasqo
Příspěvky: 34
Registrován: ned říj 06, 2019 3:44 pm
Bydliště: Podhajska

Re: Motor Škoda Felicia 1,9D - zapojení motoru v traktoru

#158 Nový příspěvek od Lukkasqo »

Seruste konečne mám čas na motor zhavenie som už poriesil ... stale je mimo traktora ... potreboval by som poradiť ako presne zapojiť kľúčik altik a štartér.. ak by bol niekto ochotný a mal 5minut mohol by mi nakresliť schemu... hlavne mi nepíšte ženiť to tu bolo... zelenáč dik za rady dost si pomohol

Lukkasqo
Příspěvky: 34
Registrován: ned říj 06, 2019 3:44 pm
Bydliště: Podhajska

Re: Motor Škoda Felicia 1,9D - zapojení motoru v traktoru

#159 Nový příspěvek od Lukkasqo »

Seruste konečne mám čas na motor zhavenie som už poriesil ... stale je mimo traktora ... potreboval by som poradiť ako presne zapojiť kľúčik altik a štartér.. ak by bol niekto ochotný a mal 5minut mohol by mi nakresliť schemu... hlavne mi nepíšte ženiť to tu bolo... zelenáč dik za rady dost si pomohol

Uživatelský avatar
jara1303
Příspěvky: 2903
Registrován: úte říj 30, 2012 2:05 pm
Bydliště: Vlčnov

Re: Motor Škoda Felicia 1,9D - zapojení motoru v traktoru

#160 Nový příspěvek od jara1303 »

Hoj,
pošli mě mejlovku pošlu ti schema Vlčnovjana.
Jara

Lukkasqo
Příspěvky: 34
Registrován: ned říj 06, 2019 3:44 pm
Bydliště: Podhajska

Re: Motor Škoda Felicia 1,9D - zapojení motoru v traktoru

#161 Nový příspěvek od Lukkasqo »


zelenac
Příspěvky: 2112
Registrován: sob srp 29, 2009 9:11 am
Bydliště: LM a castejsie kamio

Re: Motor Škoda Felicia 1,9D - zapojení motoru v traktoru

#162 Nový příspěvek od zelenac »

Musis tam mat spinacku na klucik?Ani si nenapisal aku mas.Kedze nemas riadiacku,strejne budes musiet dat zhavenie na tlacitko.Ja by som dal len packovy vypinac na chcipak,tlacitko na zhavenie,druhe tlacitko na starter a je to.Mam to tak na traktore,aj na are a aj na manzelkinej felde,na ktorej odisla spinacka.

Lukkasqo
Příspěvky: 34
Registrován: ned říj 06, 2019 3:44 pm
Bydliště: Podhajska

Re: Motor Škoda Felicia 1,9D - zapojení motoru v traktoru

#163 Nový příspěvek od Lukkasqo »

Kľúčik je neviem s čoho má 3kontakty ten bol na traktore .. áno žhaviče dám na tlačítko , otázka znie počas chodu motora by mali žhaviče zhavit tiež nie?

Lukkasqo
Příspěvky: 34
Registrován: ned říj 06, 2019 3:44 pm
Bydliště: Podhajska

Re: Motor Škoda Felicia 1,9D - zapojení motoru v traktoru

#164 Nový příspěvek od Lukkasqo »

A čo je vlastne ten chcipak kde sa nachádza?

zelenac
Příspěvky: 2112
Registrován: sob srp 29, 2009 9:11 am
Bydliště: LM a castejsie kamio

Re: Motor Škoda Felicia 1,9D - zapojení motoru v traktoru

#165 Nový příspěvek od zelenac »

Chcipak je stopventil :) .Sorac,ze sa nevyjadrujem spisovne....myslel som,ze sa to rozumie samosebou.
Pocas chodu motora zhavice chvilu zhavia,ale ty nemas riadiacku ktora by to ovladala,tak musis chvilu drzat tlacitko.Myslim,ze dakych 20-30sekund po nastartovani mu bude stacit....to uvidis podla chodu motora.Zalezi,aky mas vylagrovany.Ak by vynechaval,zas na chvilu zazhavis,kym sa motor ukludni.Bez tej riadiacej jednotky sa ti motor bude asi na volnobehu za studena dost klepat,lebo mu nebude mat co pridat otacky a regulovat predvstrik.Tak by bolo dobre mat aj rucny plyn,aby si to mohol ovladat sam a nemusel pchat pod pedal plynu triesocku,ako ja na gazousovi :red:
Ked mas na kluciku len 3 kontakty, a ak si to predtym startoval klucikom,tak predpokladam,ze prva poloha je pevna a druha odpruzena,tak na kontakt,ktory zopne s privodom na prvej polohe das ten stopventil a na ten druhy kontakt das kabel z toho pinu,co mas na cievke na startri.A zhavice potom cez relatko ovladane tlacitkom.Zo zhavicov si este vyved kabel na kontrolku,aby si vedel,ze ti ide stava do zhavicov.

Odpovědět

Zpět na „Motory“