motor Slavia 1S100K

vše k motorům, včetně spojky, chlazení, palivové soustavy atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pavol
Příspěvky: 126
Registrován: pon pro 15, 2008 7:33 pm
Bydliště: Kysuce SR

Re: Slavia 1S100K

#16 Nový příspěvek od pavol »

Súhlasím s Janom, niekde na prívode do čerpadla Ti prisáva vzduch. Prekontroluj všetky tesnenia od nádrže po čerpadlo.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Slavia 1S100K

#17 Nový příspěvek od Tom »

Díky, celé to pročistím a přetěsním.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

TRABUKO
Příspěvky: 298
Registrován: pon čer 06, 2011 10:10 am
Bydliště: Tábor

Slavia 1s100k - tlak vstřiku

#18 Nový příspěvek od TRABUKO »

Ahoj chlapy nevíte jakej tlak by měl bejt na střiku na slavii 1s100k? nikde to nemůžu najít díky

Tomáš S.
Příspěvky: 122
Registrován: sob led 16, 2010 6:33 pm

Re: Slavia 1s100k

#19 Nový příspěvek od Tomáš S. »

80-100 at.

TRABUKO
Příspěvky: 298
Registrován: pon čer 06, 2011 10:10 am
Bydliště: Tábor

Re: Slavia 1s100k

#20 Nový příspěvek od TRABUKO »

díky :friends:

Blafák
Příspěvky: 50
Registrován: ned úno 03, 2013 8:01 pm
Bydliště: Jihočeský

motor Slavia 1S100K - nechce startovat

#21 Nový příspěvek od Blafák »

Ahoj kluci mám problém dal sem do cajku motor slavia 1s100k ale při startování mi nechce chytnout a jde z vejfuku jen bílej kouř a né a né chytit až na éter chytne nevíte čím to je? že by malá komprese? fakt nevím a startovat furt na eter se mi nechce poradte jo a žhavení tam mám a ikdyž nažhavím tak nic :vztek: :vztek: :vztek:

kutil tim
Příspěvky: 1301
Registrován: pát srp 28, 2009 5:00 pm

Re: Motor slavia 1s100k

#22 Nový příspěvek od kutil tim »

Původně to bylo na doutnák, je tam přesuvník vstřiku na start.Startoval jsem to ručně klikou s horkovzdušnou pistolí i v létě.V zimě horká voda a pistole.Motor musí mít dobrou kompres a ovzdušněn a potom chytá bez problémů.Napřed jsem motor protočil s dekopresorem a zapnutou pistolí v sání, roztočil co nejvíce a pustil dekompresní páku a blafl.

Blafák
Příspěvky: 50
Registrován: ned úno 03, 2013 8:01 pm
Bydliště: Jihočeský

Re: Motor slavia 1s100k

#23 Nový příspěvek od Blafák »

Jo horkovzdušná pistole tou to dělám taky ale je to na hoven furt tahat elektriku no a kde ten přesuvník vstřiku je? třeba nějakej obrázek by pohohl díky :friends:

Blafák
Příspěvky: 50
Registrován: ned úno 03, 2013 8:01 pm
Bydliště: Jihočeský

Re: Motor slavia 1s100k

#24 Nový příspěvek od Blafák »

Tak kluci este jednu vec bych potreboval kdo by ste mi zavaril diky v bloku motoru? Tak 15 na 15 cm puvodni majitel z nejakeho neznameho duvodu tuto diru vyriznul a pak zasilikoboval a preplatoval proste prasecina hadr potreboval bych to zavarit diky moc

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: Motor slavia 1s100k

#25 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

ty asi mu vyletela ojnice tak to vyrezal kvuli dalsimy prasknuti a zadelal aby neunikal olej.jinak vliv to nebude myt .jenom estetickou vadu pokud to ces myt jak nove tak sezen litinovy plat a zaplatujto.a zavarissito i sam .pokud umys varit jen koupis elektrody bronzovku nebonikelitku .litina se vari predehrevem pokud nemas moznost tak to nahrej horkovzduskou nebo autogen.litina se vari zpousobem do krize kvuli pnuti. nevyhody vareni litiny tepelne pnuti materialu muze dojit ze se ti motor muze skroutit pokud budes varit obyc dokola .nejlepe by bylo pokud bys poslal fotky.jinak pokud se rozhodnes nevarit tak tez budes delat zaplatu ale na srouby a +tesneni. 8)

Blafák
Příspěvky: 50
Registrován: ned úno 03, 2013 8:01 pm
Bydliště: Jihočeský

Re: Motor slavia 1s100k

#26 Nový příspěvek od Blafák »

Cus díky za odpověd

Jo jasný zavařit to chci kvulí tomu že chci aby to bylo jako origo ale musím to nějak udělat a asehnat litinovej plát
Královskou elektrodou by to nešlo? já to nemám tam kde je ojnice ale tam kde proudí voda čili kolem vložky a tam to asi prasklo mrazem a oni to místo zavaření tak vyřezali vetší díru a pak plát a silikon jinak nevím čeho tím chtěli docílit a jelikož ten motor chci dát na traktůrek tak musí bejt v cajku :friends:

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: Motor slavia 1s100k

#27 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

ty stou elektodou nemam zkusenost :( ale ty kde to mas praskle vevnitr v bloku nebo na povrchu.ja te nepocopil pokud vevnitr tak opatre tam se to bude kroutitale pokud je to rovne tzak to zkus.ale napis ppresne bez fota neurcim diagnostiku. 8)

Blafák
Příspěvky: 50
Registrován: ned úno 03, 2013 8:01 pm
Bydliště: Jihočeský

Re: Motor slavia 1s100k

#28 Nový příspěvek od Blafák »

Nejde mi sem vložit ten náčrt co sem udělal pro pochopení tam mi pošli email a já ti to tam hodím

HonzaT.
Příspěvky: 730
Registrován: stř srp 19, 2009 10:26 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Motor slavia 1s100k

#29 Nový příspěvek od HonzaT. »

Nevař to,to je prasečina!Buď na díru přišroubuj třeba plech,nebo nech blok zašít,hlavně nevařit,tak velká díra a tolik svárů je na nic,bude ti to kolem svárů praskat a bude to horší,než je to teď.

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: Motor slavia 1s100k

#30 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

ja sem varil diru 15cm na 15cm a drzi a jezdim 8) mmel sem tu i foto v sek ci tomo vinkovic jak my vyletela ojnice :) a proc prasecina vareni nicemu nevadi ale dochazi k pnuti.muj email.georgepetr@email.cz

Odpovědět

Zpět na „Motory“