VW Caddy - jaký olej do motoru

vše k motorům, včetně spojky, chlazení, palivové soustavy atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
AlexTc
Příspěvky: 1418
Registrován: sob říj 25, 2008 2:45 pm
Bydliště: okr. Tachov

Re: Jaký olej do motoru

#16 Nový příspěvek od AlexTc »

Takže vítězí 10W40, má cenu si vybírat mezi značkami,koukal jsem na tenhle http://www.tuningautodoplnky.cz/zbozi/c ... b3-1l-6709

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Jaký olej do motoru

#17 Nový příspěvek od DYK »

Toto snad není drahý olej a je to ten, co tam patří. http://www.eshop-rychle.cz/bezo/eshop/3 ... 40-5-litru
Nejhorší poměrově cena - kvalita je Castrol. Pro jistotu to ještě upřesním, aby nedošlo k nedorozumění. Já nepochybuju o tom, že ten který olej nemá deklarovanou kvalitu. To asi má, ale za kolik? Proti konkurenci. Pocitově nevidím důvod proč nekupovat oleje značek, které zpracovávají ropu, protože některé z nich míchají i pro ten Castrol a ti si to nechají zaplatit.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Jaký olej do motoru

#18 Nový příspěvek od DYK »

AlexTc: Byl jsi rychlejší!! Já než taky něco sesmolím, je to doba, ale potvrzuješ vlastně co jsem napsal.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

tengi
Příspěvky: 548
Registrován: pát kvě 21, 2010 10:11 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jaký olej do motoru

#19 Nový příspěvek od tengi »

Souhlas s DYKem,castrol je zbytečně drahej.Osobně kupuji Valvoline 10W40 za 900/5l.Zlatej střed.Teď jsem ale koupil točenej od švagra za nákupku 76kč/l a spokojenost.(polosyntetika)

mirek4x
Příspěvky: 521
Registrován: úte říj 21, 2008 8:51 pm

Jaký olej do motoru VW Caddy III

#20 Nový příspěvek od mirek4x »

Ahoj, vyznáte se někdo v olejích? Koupil jsem v bazaru ojetinu VW Caddy 2.0 SDi (rok 2004) a chystám se teď na výměnu motorového oleje, rád
bych zachoval ten co se tam lil doteď a je na to motor ,,zvyklý". V motorovém prostoru jsem našel štítek a je na něm Castrol 5w-30, ale když koukám na různé e-shopy tak těchto olejů Castrol je více druhů (edge LL, EDGE C3, MAGNATEC atd.) a liší se specifikací VW. Poradil byste mi někdo jaký je ten správný do mého dieselu bez turba. Díky.

Sadra17
Příspěvky: 6077
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Jaký olej do motoru VW Caddy III

#21 Nový příspěvek od Sadra17 »

5w30 bych moc nepoužíval, držel bych se 5w40 8) norma tušim 505.01 nebo vyšší
malej traktorista v malým traktoru

mirek4x
Příspěvky: 521
Registrován: úte říj 21, 2008 8:51 pm

Re: Jaký olej do motoru VW Caddy III

#22 Nový příspěvek od mirek4x »

Auto má najeto 200 tis.km a celou dobu bylo provozováno na 5W-30, nevím ale mysím si že bych to teď neměl měnit.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7804
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Jaký olej do motoru VW Caddy III

#23 Nový příspěvek od Chose11 »

Už to má docela najeto, dal bych tam něco mírně hustějšího, 5W-30 je nesmysl, pokud to nemá longlife výměnu, 5W-40 si myslím zbytečný luxus, já bych to dal na 15.000km výměna a kvalitní 10W-40. To by neměl být motor náchylný na olej.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Jaký olej do motoru VW Caddy III

#24 Nový příspěvek od Britt »

Držel bych se oleje doporučeného výrobcem. Zjistit se to dá telefonicky v každém autorizovaném servisu.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Sadra17
Příspěvky: 6077
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: VW Caddy - jaký olej do motoru

#25 Nový příspěvek od Sadra17 »

jenže koncern má jen normu viz třeba 505.01 kterou může spnovat 5w30 i 10w40 :-/
malej traktorista v malým traktoru

mourke
Příspěvky: 445
Registrován: stř říj 31, 2012 9:55 pm
Bydliště: Praha-východ

Re: VW Caddy - jaký olej do motoru

#26 Nový příspěvek od mourke »

Tak 2.0 SDI je PD astmatic, takže normální olej do PD - 5w40, 5w30 bývá častěji LL a ve firemních vozech s PD nejčastěji . Sehnat v dnešní době 5w40 do PD bude možná trochu obtížnější.Nechci tady rozpoutávat flame kvůli oleji. Jenom taková drobná poznámka - to, že olej 5w40 neznamená, že v polovině nebude mít nižší viskozitu než 5w30. To platí ale u benzínu, nevím,
jaká bude progrese tohoto procesu u dieselu, kde se viskozita oleje s přibývajícími kilometry v důsledku kontaminace sazemi bude zvyšovat.
To je obdobný jako u oleje 10w40 a 15w40. Jakej bude lepší pro starší motor? - 15w40, protože neobsahuje tolik modifikátorů viskozity.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Caddy - jaký olej do motoru

#27 Nový příspěvek od Atlan »

Lepsi mozno bude len pro - 20 bude potrebovat 2 baterlky, prvou pretoci motor kym ju vybije a s druhou mozno nastartuje.

V kazdej knizke je obrazok s rozsahom teploty a specifikavoiu oleja.
Dolezite je to. Co napisla vyrobca motora.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

creative
Příspěvky: 2816
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: VW Caddy - jaký olej do motoru

#28 Nový příspěvek od creative »

https://olejeobchod.cz/shell-helix-ultr ... l-0w-30-5l

Já mám Caddy 2.0 TDI a leju tam tohle několik let. Přijde balíček až k vratům, všechny filtry i do Vinei odtud. Mají tam i chat, tak se optej. Určitě na prvním místě je specifikace, na značce vůbec nezáleží.
Na Shellu -pumpě prodávají litr za 999,-Kč.

mourke
Příspěvky: 445
Registrován: stř říj 31, 2012 9:55 pm
Bydliště: Praha-východ

Re: VW Caddy - jaký olej do motoru

#29 Nový příspěvek od mourke »

Nerikam aby nekdo lil do pd 1540,jen uvadim priklad.Udaj vyrobce neni dogma ,to se tady muzeme bavit o prodlouzenych intervalech,dozivotnich naplnich atp...

Odpovědět

Zpět na „Motory“