Čínsky motor zo skútra 125ccm

vše k motorům, včetně spojky, chlazení, palivové soustavy atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
rondob
Příspěvky: 136
Registrován: pát říj 01, 2010 7:46 pm
Bydliště: Prešov

Čínsky motor zo skútra 125ccm

#1 Nový příspěvek od rondob »

:( Ahojte, riešil už niekto traktorik z motorom zo skútra 125 CCM a z variatorom? Neviem tu nič také nájsť vie má niekto nasmerovať? Nemám žiadnu skúsenosť s touto čínskou pomstou ale dostal sa mi pod ruky a tak som ho chcel aspoň pozapajat a uvidíme...čo s ním
Obrázek
Chýba mi karburátor a nejaké zapaľovanie ale vôbec neviem čo ešte mi k tomu bude treba Ďakujem za každú radu :(

jean
Příspěvky: 3067
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Čínsky motor zo skútra 125ccm

#2 Nový příspěvek od jean »

Aký účel by mal ten traktor plniť? Ja som mal skúter s týmto motorom, moc si ho neviem predstaviť v traktore.

rondob
Příspěvky: 136
Registrován: pát říj 01, 2010 7:46 pm
Bydliště: Prešov

Re: Čínsky motor zo skútra 125ccm

#3 Nový příspěvek od rondob »

V podstate len potiahnuť vlečku, mám doma taký nedokončený projekt ja aj tu na fóre a nemá motor, teda .. mal byť jeden z ČZ 502 rikša ale ... Predsa už je to veterán a ani nie je v 100%stave a tak sa mi ponúkol tento motor. No popravde neviem ako ho pozapajat a čo k nemu potrebujem ale poháňal by prevodovku š 1203a cez diferenciál z moskviča zadné 16tky kolesá 🫣

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9531
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Čínsky motor zo skútra 125ccm

#4 Nový příspěvek od Atlan »

Odstrediva spijka zabera pri nejakych 2000ot,tak ze kraval hkuk a spotreba. Dajme tomu ze ju poladis na nizsie. Variator nieje vec ktoru zrovna chces na traktore, teda automaticky, keby bol manualny to by slo.

Su s ac alebo dc zapalovanim, a z roznym poctom cievok generatira. 2 cievkove alebo 3f, alebo svetelna dobijaci a ac cievka na zapalovanie. Rozny priemer magneta podla statora. Prakticky ti staci napojit diferak z 80km/h budes mat 20km/h
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Pajik_CZ
Příspěvky: 441
Registrován: čtv říj 19, 2017 10:06 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Čínsky motor zo skútra 125ccm

#5 Nový příspěvek od Pajik_CZ »

ještě by bylo vhodné pořešit nějakou převodovku, aby získal zpátečku. Jinak by to mohlo fungovat slušně.

jean
Příspěvky: 3067
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Čínsky motor zo skútra 125ccm

#6 Nový příspěvek od jean »

Ak to ma byt riksa a la cz505, tak to ano, ten motor bude fajn tak, ako je. Len treba doplnit nejaky reverz. Spotreby sa neboj, ani hluku, s origo vyfukom to ma charakteristiku stabilaku a zere to prd. Zapalovanie kupis hocikde, sleduj kod motora gy6. Je to univerzalne, pasuje tam vsetko. Na Slovensku kupis v minibikemania.sk, tam po telefone zistis presne, co chces. Alebo cinske shopy a risknut, ze vyberies spravne.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7914
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Čínsky motor zo skútra 125ccm

#7 Nový příspěvek od Chose11 »

Reverz tam přeci bude na té převodovce Š1203.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

rondob
Příspěvky: 136
Registrován: pát říj 01, 2010 7:46 pm
Bydliště: Prešov

Re: Čínsky motor zo skútra 125ccm

#8 Nový příspěvek od rondob »

A nemá tu niekto niečo také postavené? Ďakujem za rady 🫣

Ready
Příspěvky: 415
Registrován: sob kvě 29, 2021 8:03 am
Bydliště: Karolinka

Re: Čínsky motor zo skútra 125ccm

#9 Nový příspěvek od Ready »

Kdysi jsem z podobného motoru s variem stavěl děckám motokáru,akorát já to měl jednodušší,byl to vrak skůtru po čelní bouračce,elektrika fungovala,kdosi ho opřel u kovošrotu a já ho vymámil zadara :) .Úplně v pohodě,jediné,na co bacha,jak rozepne ostředivá spojka,přestane brzdit motorem,při parkování je třeba vždy používat ručni brzdu,zvon spojky bez otáček motoru není v záběru s paknama.Do pružin ve spojce moc nerýpat,dá se pohrát s válečkama varia pro řadící průběh v zavislosti na otáčkách.Z principu jsou tyto motory sice dost slabé,ale zase prd žerou a jsou tiché.

Odpovědět

Zpět na „Motory“