Hatz diesel za tepla špatně startuje

vše k motorům, včetně spojky, chlazení, palivové soustavy atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
ceratio1
Příspěvky: 803
Registrován: ned říj 14, 2012 12:58 pm
Bydliště: bílovec

Hatz diesel za tepla špatně startuje

#1 Nový příspěvek od ceratio1 »

https://www.lectura-specs.cz/cz/model/k ... 0-11703097 mám v žehličce tento motor, když je studený klidně i pod nulou chytne na první zatáhnutí, když je teplý tak se mu nechce, za hodinu až dvě zas na prvý šup, nevíte někdo co by to mohlo být? Děkuji za každou radu...

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5465
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Hatz diesel za tepla špatně startuje

#2 Nový příspěvek od thovt »

Vzduchový a palivový filtr je čistý, zkus povolit víčko u nádrže zdali není špatně průchodný přisávací otvor.
Vyndej vstřik na špičce trysky jsou otvory bývají zakarbonované, fungují třeba jen dva otvory , čistí se specialníma jehlama.
Muže se přidírat jehla vliven teploty, mohou být na ni usady z biosložky z nafty. Skoro každé dva roky mám vstřiky z motoru venku kvůli čištení taky aby se mi nezapekli v motoru.
O diesel se musí více starat než o benzinový motor.

Ladis_
Příspěvky: 3
Registrován: úte srp 01, 2023 1:41 pm
Bydliště: Rousínov

Re: Hatz diesel za tepla špatně startuje

#3 Nový příspěvek od Ladis_ »

Mrknul bych na ventilové vůle. Rozdíl mezi studeným a teplým motorem je ve ventilových vůlích.
Alternativně, někdo používá jiný typ filtru na palivo, než je výroba. Veme první laciný papírový filtr a vrazí ho tam.
Může se stát, že pokud máš vodu v palivu, ten papír ve filtru nabobtná a nepustí palivo dál. Ale zatím je to jen moje odvážná spekulace.
Nebo změřit kompresi teplýho motoru, vůči studenýmu...?

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2373
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: Hatz diesel za tepla špatně startuje

#4 Nový příspěvek od CBS »

Základná otázka, dymí pri štartovaní?
Áno - problém môže byť kompresia (zapečené piestne krúžky, nedostatočná vôľa na ventiloch), možno aj pridretá ihla vstrekovača.
Ak je vstrekovanie v poriadku, malo by byť počuť keď vstrekuje pri pretáčaní rukou.
Nie - pridretá ihla vstrekovača, pridretý element.

ceratio1
Příspěvky: 803
Registrován: ned říj 14, 2012 12:58 pm
Bydliště: bílovec

Re: Hatz diesel za tepla špatně startuje

#5 Nový příspěvek od ceratio1 »

Jaj, děkuji moc, tak nakonec úřadoval servisák, prvně vyměnil vstřikovač, a furt to samé, tak vyměnil vstřikovací čerpadlo, a jede jak nová, takže to byl asi ten element, každopádně dík moc 8)

Odpovědět

Zpět na „Motory“