Motor BLS padá za jazdy do volnobehu

vše k motorům, včetně spojky, chlazení, palivové soustavy atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2158
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Motor BLS padá za jazdy do volnobehu

#1 Nový příspěvek od Deane7 »

Mám Seat Alteu XL, motor TDI 1,9 BLS, je to motor VW vyrobený v Nemecku. Stávalo sa mi že za jazdy motor na zlomok sekundy akoby vynechal, niekedy stalo sa to párkrát, raz tak na cca 2 sekundy. Raz som zas nenatartoval, na druhý deň som skúsil a začal odpaľovať, potom nabehol. Olej, filtre mením pravidelne každý rok, netankujem na žiadnej noname pumpe. Bol som za mechanikom , urobil diagnostiku a nič na motori neukázalo, žiadnu závadu. Skúsil za jazdy s pripojenou diagnostikou, ukazovalo mu niečo s ABS, snímač otáčok, či niečo také, rozblikali sa kontrolky ktoré ukazujú problémy s brzdovým systémom, inak nič. Vlastne zistil že motor padá do voľnobehu, nezhasne ale nereaguje na plynový pedál. Včera som zostal stáť na kruhovom objazde, motor nezhasol ale bežal na voľnobeh. Chvíľu som skúšal a možno po minúte pokusov sa normálne rozbehol. Chalan je opravdu šikovný, no takúto závadu ešte neriešil, možno tu niekto už áno. Má podozrenie na nejaké čidlo, že ho skúsi vymeniť, vlastne aj kúpil ale vraj na mojom je novší systém tak ho musí vymeniť, no je to len podozrenie že by to mohlo byť ním. Bol by som vďačný za radu.
Skúsil som napísať aj na VW fórum, uvidím či niekto mal taký problém.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9045
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Motor BLS padá za jazdy do volnobehu

#2 Nový příspěvek od Sniper »

ABS a všechny další systémy závislé na jeho snímačích se většinou vypne při podpětí palubního napětí.
A stejně tak na tohle může reagovat i vstřikování.
Tímto směrem bych se ubíral já 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5456
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Motor BLS padá za jazdy do volnobehu

#3 Nový příspěvek od thovt »

Vstřiky máš ovládané elektricky může být problém při zahřátí roztažnost je potvora .
Snímač otáček ovlivňuje předvstřik když nemá informace řídící jednotka nemá co řídit .
Palubní voltmetr je základ.
Každy snímač dát na osciloskop u zahřátého motoru.
Jinak je to duchařina.

Sadra17
Příspěvky: 6109
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Motor BLS padá za jazdy do volnobehu

#4 Nový příspěvek od Sadra17 »

tohle je dost hledání jehly v kupce sena :'( nějaký zkušební měnění čidel je většinou jen vyhazování peněz, musíš jezdit s diagnostikou a zkoumat
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 783
Registrován: stř čer 10, 2009 12:59 pm

Re: Motor BLS padá za jazdy do volnobehu

#5 Nový příspěvek od Vlasatej »

kdy běží motor na volnoběh?
- když není sešlápnutý plynový pedál
- když si motor myslí , že není sešlápnutý plynový pedál (snímač polohy pedálu nebo spínač volnoběhu)
neznám technické detaily auta, ale tímto bych začal.
abs, vstřiky atd. většinou ŘJ vyhodnocuje a rozsvítí patřičné symboly poruch na palubni desce.
Některá auta taky preferují brzdu před plynem, takže když stojíte na brzdě a přidáte plyn tak signál od plynu začnou ignorovat - pád do volnoběhu , tzn. auto si myslí, že stojíte na brzdě? ( to by mohlo i naznačovat popisovane vyčtené chyby abs a brzd?)
ale je to jen logiká úvaha :)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20819
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Motor BLS padá za jazdy do volnobehu

#6 Nový příspěvek od ota »

Ano máš naprosto pravdu. Sice nerozumím vůbec autům. Ale jednou jsem řešil problém. Nakonec na to mechanik hned přišel uplně náhodou. Mám Peugeot 307 r.v. 2006. Už tedy něco pamatuje. Ale auto spadlo do nouzáku. Jelo to jen tuším do 90 km/h. A nemělo vůbec odšťuch. Na tom dispeji to napsalo hlášku ,,ABS Faulty" a na palubce oranžová kontrolka takové kolečko. Kurva chcípnul jsem motor nechal odstát. Nastartuju rozjedu se a asi v 90 rychlosti jeb znovu auto rosvítilo kontrolku oranžovou a displej ABS Faulty. Volám mechanikovi a on že dej to sem já na to kouknu. Náhodou když jsem zajhížděl na zvedák do dílny si všiml, že ty nebrzdíš když jedeš do dílny? Ale jo stoupl jsem na brzdu. A on aha tak to nesvítí brzdový světla. Tak to se podíváme na čidla brzdových světel. Ani jedna brzdovka žárovka nesvítí. Ty čidla tam byly dvě a jedno bylo špatný. Vyndal ho a nahradil jiným. On má výhodu, že si to čidlo ,,pujčí" a když to není tím, tak ho vrátí a laboruje dál. Vyměnil čidlo, obě brzdový světla svítily a hláška se už neobjevila. Ten počítač má nastaveno, když nefungují světla brzd, tak pro bezpečnost nedovolí autu jet rychle. A ve spojitosti s ABS Faulty hláška.
Takže ono to může být propojeno s více věcma.

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2158
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Motor BLS padá za jazdy do volnobehu

#7 Nový příspěvek od Deane7 »

Auto normálne jazdí, párkrát sa mi stalo že za jazdy som len na zlomok sekundy zaregistroval že motor vynechal, opravdu okamih. Normálne motor ďalej bežal. Ako som už napísal, diagnostika nič neukázala, všetky parametre bez závad, on sedel za volantom, comp mi dal na kolená a skúšal za jazdy, vtedy sa tie kontrolky rozblikali. Je to skúsený mechanik ale takúto závadu ešte neriešil. Počas jazdy na diagnostike začal motor padať do voľnobehu. Po odpojení kontrolky zhasli a motor bežal, po prejdení možno 20 - 30 km sa mi to stalo ako som písal na tom kruháči, keď to nabehlo zas to jazdí.
Na pedále sa pozeral hneď ako prvé, neviem čo tam videl len povedal niečo že "ten snímač tam neni" - neviem o akom hovoril.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Tomas6
Příspěvky: 5373
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Motor BLS padá za jazdy do volnobehu

#8 Nový příspěvek od Tomas6 »

Kontrolky ABS a kontrolka ruční brzdy/množství kapaliny se při připojení diagnostiky rozsvítí vždy. To jen k těm kontrolkám,pokud teda četl jednotku ABS v tu dobu. Spínač brzdového pedálu jde zkontrolovat pomocí diagnostiky. No něco podobného nám kdysi dělal transporter, tam byla voda v eboxu pod baterkou, ale nevím jak to má Altea, jestli něco podobného je u ní možné
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2158
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Motor BLS padá za jazdy do volnobehu

#9 Nový příspěvek od Deane7 »

Nakoniec mechanik zistil že je nejaký káblik v motorovom priestore poškodený.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Odpovědět

Zpět na „Motory“