Nejde nastartovat zahradní traktůrek

vše k motorům, včetně spojky, chlazení, palivové soustavy atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 928
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Nejde nastartovat zahradní traktůrek

#16 Nový příspěvek od Dáva »

Tak jestli do válce striknul benzín tak by to alespoň kejchlo i kdyby to hodilo jiskru v jiným místě si myslím.

Když jsi poprvé vyndal svíčku byla mokrá/suchá?

Nebo problém s dekompresorem třeba cojavíím..

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Nejde nastartovat zahradní traktůrek

#17 Nový příspěvek od Peter768 »

Nakoniec to môže byť slabou / zlou bateriou :smich:

Josef Simunek
Příspěvky: 289
Registrován: ned čer 07, 2009 8:47 am
Bydliště: Kutna Hora

Re: Nejde nastartovat zahradní traktůrek

#18 Nový příspěvek od Josef Simunek »

co svicka ? Tuhle me nova svicka pod tlakem nehazela jiskru. Naprazdno venku ano, ve valci ne :cert: . Nastesti jsem na to prisel dost brzo ... :typek:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Nejde nastartovat zahradní traktůrek

#19 Nový příspěvek od ota »

Vloni mě vyškolila svíčka. Vzhledově nová. Vyndal jsem ji a zkusil jiskru házela. Našrouboval dovnitř a ne a ne chytit. Vyčistil jsem sání, karburátor. Benzinovou cestu prošel. Stále nic. Pak jsem stříknul dírou pro svíčku benzin stříkačkou a nic. Takže palivo by bylo. Tedy jiskra? Vyndám svíčku a jiskru hází. Napadlo mě, zkusit jinou. A po našroubování jiné svíčky na první otočení.
Letos z jara opět problém. Stříknul jsem stříkačkou benzin do válce, motor ihned po startu chytil a za chviličky chcípnul. Tedy karbec ven a dal jsem ho známému do ultrazvuku. Povídal že po vyčištění plaval nauelenalý film v lázni. Nasadil jsem vyčištěnej larbec, vše našrouboval spátky a znovu na první otočení motor šel.
Zkusil bych nejdřív tyhle jednoduchý věci, než ten motor začneš rozebírat. Bude to jistě prkotina. Ale umí řádně vyškolit! 8)

gepoting
Příspěvky: 226
Registrován: sob pro 24, 2011 3:22 pm
Bydliště: 38773

Re: Nejde nastartovat zahradní traktůrek

#20 Nový příspěvek od gepoting »

za mě jsou vyhozeny peníze za ultrazvuk,kromě toho,že změní karburátor barvu se nic jiného nezmění.Jak dostává motor benzin,samospáden nebo má podtlakovou nebo el. pumpičku.

doskocil
Příspěvky: 5
Registrován: ned čer 12, 2022 4:47 pm
Bydliště: Javorník

Re: Nejde nastartovat zahradní traktůrek

#21 Nový příspěvek od doskocil »

Tak nakonec asi závada nalezena. Nevím tedy příčinu. Při demontáži krytu ventilů na mě jedno vahadlo rovnou vypadlo. Né ta strana kde je ventil, ale jak je jen ta tyčinka. Nevím jak se přesně jmenuje asi nějaké zdvihátko? Takže přesně nevím kde hledat. Ale bylo ta tyčka zlomená. U toho vrchního je železná a u spodního byla hliníková tak nevím jestli už někdo neměnil. Posílám foto.

Kdyby někdo věděl jak a kde to zdvihátko hledat, bude to super.

Obrázek


Obrázek


Obrázek

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5432
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Nejde nastartovat zahradní traktůrek

#22 Nový příspěvek od thovt »

Takže asi jsi nedělal údržbu seřízení ventilů na potřebnou vůli, podle typu motoru se vygooglit vůle sacího a výfukového ventilu.
Dále utahovací moment šroubů hlavy.

Mrkni sem https://www.youtube.com/watch?v=aBSto2GlWj8

gepoting
Příspěvky: 226
Registrován: sob pro 24, 2011 3:22 pm
Bydliště: 38773

Re: Nejde nastartovat zahradní traktůrek

#23 Nový příspěvek od gepoting »

když najdeš na motoru jaký je to typ,model a vyrobní číslo,bývá to vyražený na tom horním krytu co je přes magneto.Jsou to tři asi šestimístná čísla,pak na tomhle tel. čísle 602462979 ti řeknou jestli se to dá ještě sehnat nebo ne.Všechno zálezí jestli najdeš označení toho motoru,protože těch typů je asi milion.

Odpovědět

Zpět na „Motory“