Traktor Trabant - vytáčení na plný výkon

vše k motorům, včetně spojky, chlazení, palivové soustavy atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
borecnakonec1
Příspěvky: 87
Registrován: ned čer 09, 2019 6:25 pm
Bydliště: Brno

Traktor Trabant - vytáčení na plný výkon

#1 Nový příspěvek od borecnakonec1 »

Zdravím, měl bych dotaz ohledně motoru Trabant.
Vadí motoru, nebo zkracuje životnost vytáčení na plný plyn (maximální výkon) když je správně namazán ?
Motor mám v Traktoru. Při plném plynu hučí jak letadlo, když se vytočí. Nevím zda to vadí tomu motoru. Nerad bych mu nějak uškodil, když funguje dobře, nebo nějak by se přetáčel. Samozřejmě ho nedržím pod plným plynem hodinu v kuse. Jsou to třeba minutové intervaly. Díky za odpovědi.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Traktor Trabant - vytáčení na plný výkon

#2 Nový příspěvek od ota »

Já myslím, že mu to při dodržení správného mazacího poměru nevadí.
Měl jsem trabanta auto, mnoho roků. A jezdil s ním kolikrát na plný plyn i delší trasu a nevadilo mu to.
Švagr měl taky trabanta a oni vždycky v práci dělali závody. Kdo dojede z firmy do pobočky rychleji. A švagr dost vyhrával. Trabant po rovině co snesl. Letěl s ním plyn na podlaze. Vždycky říkal, že už myslel, že se ten motor musí rozletět jak to vytáčel. Myslím že ten jeho trabant jezdí dodnes. On ho dříve prodal. Potom dostal v praci traktor a jezdil s ním domů. Trabant potom stál. Tak ho prodal a motor chodil dobře. A to že ho prohnal mnohokrát co to šlo.
Asi to chce to honit tak nějak s citem. Ale on snese i trochu vyhnat babouci z vejfuku.

Sadra17
Příspěvky: 6077
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Traktor Trabant - vytáčení na plný výkon

#3 Nový příspěvek od Sadra17 »

pokud bude mít správnou bohatost a dostatek oleje a samozřejmě bude chlazenej tak to nevadí 8)
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1397
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: Traktor Trabant - vytáčení na plný výkon

#4 Nový příspěvek od drtikol »

Ahoj, hodně se dávali do rogal a tam hučel ve dvou lidech třeba hodinu a to se ještě upravovali na větší výkon .

Odpovědět

Zpět na „Motory“