URSUS

vše k motorům, včetně spojky, chlazení, palivové soustavy atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
VENCAZACHY
Příspěvky: 12
Registrován: úte říj 19, 2021 2:31 pm
Bydliště: Hradec

URSUS

#1 Nový příspěvek od VENCAZACHY »

Obrázek
Obrázek

lavida
Příspěvky: 337
Registrován: pát zář 28, 2012 10:39 pm
Bydliště: nováky-SR

Re: URSUS

#2 Nový příspěvek od lavida »

Skontrolovať celú cestu nafty-filtre,hadice,trubky,netesnosti,palivové čerpadlo,vstrekovacie čerpadlo/olej,pridieranie elementov,suchá nafta,do dnešných suchých náft treba pridávať olej do dvojtaktných motorkových motorov/,trysky.Tiež aj zanesený výfuk vie motor potrápiť.Ak nepomôže,tak zmerať tlaky vo valcoch.Ak je všetko OK,tak potom skontrolovať mazanie motora.čo ak ho už pridiera?A ešte môže byť problém aj niekde za motorom-spojka,prevodovka.

VENCAZACHY
Příspěvky: 12
Registrován: úte říj 19, 2021 2:31 pm
Bydliště: Hradec

Re: URSUS

#3 Nový příspěvek od VENCAZACHY »

Výfuk je cajk, podávaci čerpadlo jsem vařadil "teklo" nafta jde samospadem,ještě to jednou skontroluju, nevíš kolik má být oleje v motoru? Nikde jsem to nenašel, vytéká mi z díry na měrku. Jinak děkuji za odpověď.

lavida
Příspěvky: 337
Registrován: pát zář 28, 2012 10:39 pm
Bydliště: nováky-SR

Re: URSUS

#4 Nový příspěvek od lavida »

Na mierke sú predsa značky pre hladinu oleja.Skontrolovať hladinu podľa nich,Ak je oleja dosť/podľa mierky/teda ani veľa,ani málo a vyteká,tak pretesniť.Ale pozor na to,aby sa niekde nedostávala voda do oleja,aby tam miesto oleja nebola biela emulzia,ale v takom prípade by sa voda tratila zo systému chladenia.

VENCAZACHY
Příspěvky: 12
Registrován: úte říj 19, 2021 2:31 pm
Bydliště: Hradec

Re: URSUS

#5 Nový příspěvek od VENCAZACHY »

Měrka neni originál, tak že se podle ní řídit nemůžu. Rozchodil jsem jeden vstřik, motor jde líp ale trvá dobu než zareaguje na přidání plynu a dostane se do otáček ani seslapnuti spojky nepomáhá, jinak maže až na váhadla, tak přidírat se taky asi nebude, přívod nafty je v pořádku. Ventilove vůle jsem znovu zkontrrolival, tak že pořád tápu co s tím.

lavida
Příspěvky: 337
Registrován: pát zář 28, 2012 10:39 pm
Bydliště: nováky-SR

Re: URSUS

#6 Nový příspěvek od lavida »

No dobre.Jeden vstrik si rozchodil,a čo ten druhý?Presuvník ,teda ozubená hriadeľka otáčajúca elementami chodí ľahko? A odstredivý regulátor vo vstrekovacom čerpadle? Hýbe sa všetko? Je tam dosť oleja?Ako ku problému došlo? Objavilo sa to v plnej prevádzke,alebo traktor dlho stál?Dôležité je do nafty pridávať olej do dvojtaktov!!!Dnešné nafty sú suché a vstrekovacie čerpadlo a elementy v ňom nie sú dostatočne mazané.Túto informáciu som dostal z Motorpalu,kde mi robili vstrekovacie čerpadlo a technik mi odkázal,že také doryhované elementy ešte nevidel.No a to som vždy tankoval len tú drahšiu naftu čo obsahuje zlepšovacie prídavky.Takže teraz na 20L nafty pridávam ešte 2dl oleja M2T,ale môže byť akýkoľvek kvalitný používaný do DVOJTAKTOV!!!

VENCAZACHY
Příspěvky: 12
Registrován: úte říj 19, 2021 2:31 pm
Bydliště: Hradec

Re: URSUS

#7 Nový příspěvek od VENCAZACHY »

Traktor nějakou dobu stal, nastartoval jsem a běžel bez problémů pak došla nafta, dolil jsem a už to zlobilo, nafta jde do obou vstřiků, oleje je v čerpadle dost a hřeben se hýbe jak má, dal jsem se v čerpadle nehrabal, nejsem mechanik, tak jen ty základy co znám.

lavida
Příspěvky: 337
Registrován: pát zář 28, 2012 10:39 pm
Bydliště: nováky-SR

Re: URSUS

#8 Nový příspěvek od lavida »

Došla nafta,nalial si novú a až potom začali problémy,tak podozrenie zrejme padá na tú novú naftu.Mal si trysky namontované mimo valcov a kontroloval ako rozprašujú?

VENCAZACHY
Příspěvky: 12
Registrován: úte říj 19, 2021 2:31 pm
Bydliště: Hradec

Re: URSUS

#9 Nový příspěvek od VENCAZACHY »

Jj vstřiky jsem měl vyndané, a rozprašovali, nafta byla čerstvá že stejného kanystr.

lavida
Příspěvky: 337
Registrován: pát zář 28, 2012 10:39 pm
Bydliště: nováky-SR

Re: URSUS

#10 Nový příspěvek od lavida »


lavida
Příspěvky: 337
Registrován: pát zář 28, 2012 10:39 pm
Bydliště: nováky-SR

Re: URSUS

#11 Nový příspěvek od lavida »


VENCAZACHY
Příspěvky: 12
Registrován: úte říj 19, 2021 2:31 pm
Bydliště: Hradec

Re: URSUS

#12 Nový příspěvek od VENCAZACHY »

Moc děkuju, kouknu na to.

lavida
Příspěvky: 337
Registrován: pát zář 28, 2012 10:39 pm
Bydliště: nováky-SR

Re: URSUS

#13 Nový příspěvek od lavida »

Na stránke zetor-klub.com sa zaregistruj a potom si v sekcii manuály stiahni zo stránky č.2 manuál pre vstrekovacie čerpadlá motorpal
motorpal vstrikovaci soupravy pv b pv a dilenska prirucka.pdf Motorpal - Vstřikovací soupravy PV.B,PV.A - Dílenská příručka Manuály servisní 28.1 MB 30 2021-10-07 2x

Více na: https://cs.zetor-club.com/manualy?kols=2

lavida
Příspěvky: 337
Registrován: pát zář 28, 2012 10:39 pm
Bydliště: nováky-SR

Re: URSUS

#14 Nový příspěvek od lavida »


Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14659
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: URSUS

#15 Nový příspěvek od DanculSK »

.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Odpovědět

Zpět na „Motory“