motor tecumseh houpe

vše k motorům, včetně spojky, chlazení, palivové soustavy atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Vladimír Šimo
Příspěvky: 2952
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

motor tecumseh houpe

#1 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Je na sněhový fréze ale to je asi fuk. Dneska frézuju, motor začal houpat. Bylo to po dolití benzínu. Je možný, že by to na benzín bylo až tak moc háklivý? Nebo by moh bejt šotek někde jinde? Vyndal jsem jen svíčku, je suchá a šedá, bez nějakých spálených nečistot.
Jinak benzín beru vervu a teď jsem tam nalil nějakej obyč naturál 95, včera jsem neměl čas koupit jinej tak u nějaký KM pumpy jsem pořídil tenhle.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5429
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: motor tecumseh houpe

#2 Nový příspěvek od thovt »

Po dolití nasál bordel do karburatoru, těd má málo paliva.

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2952
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: motor tecumseh houpe

#3 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

denontáž karburátoru, žádný viditelný svinstvo tam nebylo, tryska čistá. Zejtra zkusím nádrž.

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2952
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: motor tecumseh houpe

#4 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Tak zatím to vypadá, že se zadařilo. Volnoběžná tryska měla přicpanou tu středovou dirku. Motor teď běží i v malejch otáčkách (když se trochu ohřeje) klidně, při běhu naplno si občas jakoby uplivne ale houpání otáček zmizelo.

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2952
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: motor tecumseh houpe

#5 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

houpe to zas. a docele dost. nicméně vyfrézováno teď už za tmy. zejtra se na to zas kouknu.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: motor tecumseh houpe

#6 Nový příspěvek od Atlan »

Dalsia spinka? Idem pozriet pocasie, ale myslim ze bude stacit pockat, ved sa roztopi.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5429
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: motor tecumseh houpe

#7 Nový příspěvek od thovt »

To chce palivový filtr

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: motor tecumseh houpe

#8 Nový příspěvek od Atlan »

Myslis ten maly paierovy na hadicku.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2952
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: motor tecumseh houpe

#9 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

O tom filtru, takovým tom průhledným plastovým válečku, jsem taky uvažoval ale moc místa by na něj nebylo.
Rozdělal jsem zas karburátor a vyšrouboval i volnoběžnou trysku. Nic tam nebylo, všechno čistý. Pustil jsem benzín, volně protejkal, jestli to případně něco odplavilo z hadičky nebo nádržky jsem nezpozoroval. Vyšrouboval jsem svíčku, vyčistil ji mosazným kartáčkem, trochu usazenin na ní bylo ale né na fajfce, spíš na konci závitu. Zase jsem to dal dohromady, nastartoval a motor už nehoupe. Jak dlouho to vydrží, nevím. Frézoval jsem asi hodinu a všechno se zdá dobrý.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5429
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: motor tecumseh houpe

#10 Nový příspěvek od thovt »

No muže to dělat svíčka když se udělá pecka. Teď otázka jaký tam máš olej, nebo to může dělat fajfka. Muže být přicpaný otvor ve víčku v nádrži.
Zkus čištění dělat po částech a zkoušej nakonec na to přijdeš.

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2952
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: motor tecumseh houpe

#11 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

thovt - no právě že jsem těch úkonů udělal vícero tak netuším, co to mohlo bejt. A ani vlastně ani netuším, jestli se to neobjeví znova. Svíčka vypadala OK, olej mám loni novej. To víčko mě taky napadlo, nikde jsem tam ale dirku nenašel tak nevím, jestli si to vzduch nebere někde kolem závitu víčka. Dneska jsem ho dotáhnul jen lehce. Jestli by to udělalo takovej podtlak že by houpal motor, nevím

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5429
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: motor tecumseh houpe

#12 Nový příspěvek od thovt »

Myslej jsem typ zn. oleje, např.M6A dělá pecky videl jsem dost co lidi dokážou nalejt do motoru
Dirka ve víčku by tam měla být, setkal jsem motoru honda chyběla bylo to znát.Dělal jsem to rožhaveným drátkem z ručního ocelového kártáče.
Víčko od číňanů dirku nemusí mít .
https://www.hcsparts.cz/products/2679-v ... -tecumseh/

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2952
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: motor tecumseh houpe

#13 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Olej tam mám co tam patří, nějakej originál zimní do fréz. Ve víčku jsem teda fakt dírku nenašel. Teď mám sníh poklizenej ale když fréza po těch "opravnejch úkonech" běžela "normálně" cca hodinu tak bych asi vsázel na vyčištěnou svíčku (kdoví jak dlouho tam je i když vypadá z mýho laickýho pohledu dobře) a pak asi právě na to víčko. Jo a možná se vyplavil nějakej bordel z přívodu benzínu když jsem ho pustil po rozdělání karburátoru ale nic v misce do který to teklo vidět nebylo. A nebo jsem s tím udělal kulový, závada odstraněná není a tu hodinu fréza běžela protože chtěla.
Frézu jsem koupil loni v létě jako nefunkční se závadou na pohonu. Měli a podle vzhledu ji i dost používali na čištění firemního dvorku, o nějaký pečlivý údržbě se asi uvažovat nedá. Stála mně tisícovku a ten pohonovej problém jsem vyřešil asi za hodinu. Nikdy jsem frézu neměl tak trochu tápu, snad to s dalším provozováním vychytám. Když je sníh, práce má dost.

Odpovědět

Zpět na „Motory“