Strhnutý šroub na olejovej vani

vše k motorům, včetně spojky, chlazení, palivové soustavy atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15753
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Strhnutý šroub na olejovej vani

#1 Nový příspěvek od oco13 »

Kým začnem rozoberať pol traktora skúsim tu
Renolťácky motor, pretočený štvorhran na skrutke - ako povoliť - skúšal som golu a rázový uťahovák.
Obrázek Obrázek
čerpadlo na olej z lídla je na smiech ani len si nenatiahlo olej cez mierku. :pistol:
Ak bude musieť ísť vaňa dolu tak rozobrať pol traktora- konštruktér s výmenou oleja evidentne nepočítal.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Strhnutý šroub na olejovej vani

#2 Nový příspěvek od Britt »

Jaký to je rozměr 4hranu? Zkusil bych klíč na šrouby nožové hlavy.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15753
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Strhnutý šroub na olejovej vani

#3 Nový příspěvek od oco13 »

štvorhran je 8 x 8mm ale už mi povolili teda pretočil sa
Obrázek myslíte že existuje toto aj na štvorhrany?
Môžem olejovú vaňu nahrievať?

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Strhnutý šroub na olejovej vani

#4 Nový příspěvek od Britt »

To chce zase čtyřhran a před povolováním bych na něj zkusil klepnout, aby se odrazil.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15753
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Strhnutý šroub na olejovej vani

#5 Nový příspěvek od oco13 »

Idem skúšať :pistol:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20805
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Strhnutý šroub na olejovej vani

#6 Nový příspěvek od ota »

Oco sem tam někdo donese vanu a v ní protočenej šroub. Buďto je to servanej závit, nebo ožvejkanej potvor pro klíč. Ten čtyřhran jsem tu měl taky. Když máš vanu dole je to hračka. Navaříš tam na ten šroub páku a je to. Ale takhle jsem to dělal tak, že jsem si vzal kus tužšího matroše. Třeba stačí prasklá slabší poloosa. Na té vybrušuju čtyřhran a pasuju do té díry. Ideální je, trochu aby šel naklepnout. Obzvlášť pro Tebe píšu naklepnout. Vím že vládneš velkým kladivem, to nechcej v šopě. :vysmech: Ten čtyřhran vybroušený naklepneš do té žvejklé díry. Pak nasadíš na ten vajgl páku. Uplně dobré je, když jeden zatáhne za páku, druhý bouchne na ten vajl co kouká s tím čtyřhranem. Chápeš, jeden našponuje páku a druhej mázne na vajgl. Většinou to odskočí. Nebo jednou jsem ještě musel použít hydraulickou panenku. Vajgl strčil do díry, panenkou trochu napumpoval, aby to nemohlo vyskočit. Opřel jsem panenku o konec vajglu se čtyřhranem. Zase dávat bacha, aby panenka neprolomila vanu! :vysmech: Páku a zatáhnout.
Tu páku, můžeš třeba vyvrtat díru a prostrčit tím vajglem se čtyřhranem. Nebo můžeš i přivařit k vajglu. Záleží podle mateiálu který na vajgl použiješ.
Ve většině případů mám tu stržený závit. Takže prořežu na větší a koupí se větší špunt.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15753
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Strhnutý šroub na olejovej vani

#7 Nový příspěvek od oco13 »

Dik :friends:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20805
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Strhnutý šroub na olejovej vani

#8 Nový příspěvek od ota »

Oco prvně když jsem dovezl dom ,,nové" auto Renault 19 šel jsem měnit doma sám olej. Koupil jsem filtr olej a hurá na to! Vyjel jsem autem na nájezdy, vlezu pod auto s uříznutým kanistrem. Koukám na ten špunt. Kurva co to je? Za sebou golu a tam je cosi jinýho! A on čtyřhran. Tak jsem zbrousil z kulatiny klíč a vypustil olej. Paráda, vyšroubuju filtr a nechám vše pěkně vyzéct. Vezmu novej filtr a on tam ne a ne našroubovat. Kurva co je? Vezmu šupleru a měrky a měřím závit. Samozřejmě ,,spoudruzi" neudělali chybu, ale já udělal chybu v koupi filtru. Závit na autě M20x1 a já měl filtr a v něm M19x1. Dopiče jak je to možný! Vysomrovat u dědy druhý auto a dojet koupit jinej filtr. No samo, já měl motor s vícebodovým vstřikem a víc koní. Tam je prej jinej filtr. No já prvně řekl filtr na R 19 benziňák. Tak jsem koupil druhý filtr a valil dom. Našrouboval a nalil olej. Hurá hotovo. Pak mi kolega mechanik klepal na čelo. To se nemůžeš stavit? Dali by jsme si po štamprdly a já bych ti to mezi řečí vyměnil. Prej musíš kupovat filtr podle vinu! Teď Peugeota mu tam strčím a druhej den vyzvednu. Platím jen filtr a olej. Práci nepočítá máme to na oplátku. Já zase něco ušmudlám jemu na mašině když potřebuje.
Tak opatrně znáš se! :vysmech: :friends:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15753
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Strhnutý šroub na olejovej vani

#9 Nový příspěvek od oco13 »

Otíku máš u mňa velké pivo :friends: panenka zabrala. Sice traktor už bol v lufte ,ale ten hajzlík nakoniec povolil. diky moc. 8)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20805
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Strhnutý šroub na olejovej vani

#10 Nový příspěvek od ota »

Supééér! Jak to říkal můj starej dobrej mistr na učňáku ,,víc hlav víc ví"! Ale pak dodal ,,ale taky víc umí vychlastat" Bo on se i rád napil a i rád pohovořil! :vysmech:

Sadra17
Příspěvky: 6106
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Strhnutý šroub na olejovej vani

#11 Nový příspěvek od Sadra17 »

ota píše:A on čtyřhran. Tak jsem zbrousil z kulatiny klíč a vypustil olej.
a přitom stačilo vyndat kliku ze dveří a povolit to s ní 8) :smich:
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15753
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Strhnutý šroub na olejovej vani

#12 Nový příspěvek od oco13 »

Ešte doplním povolený aj filter - teda dosekaný rozmlátený al už je tam nový. Ten starý išiel klasicky majzel a kladivo.
Sadra na "kliku" to bolo moc utopené, chcelo to golu s troma predlžovakmi. Oproti autu o dosť horší prístup, našťastie výfuk išiel dolu v pohode.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20805
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Strhnutý šroub na olejovej vani

#13 Nový příspěvek od ota »

Sadra17 člověče to jsem nezkoušel tu kliku od dveří. Ale to by asi musel bejt ještě ta poctivá kovová. :smich:
Jen co si pamatuju, tak cokoli jsem chtěl doma šmoulat tak jsem neměl na to vercajk. Byly tam třeba imbusáky 7, 9, 11 atd. Hvězdičky byly buďto volný, nebo těsný. Akorát třeba na šroubkách v plastech, tapecíruňku byly normální. Ale třmeny u brzd ne a ne. Musel jsem si buďto pujčit v práci tu sadu a nebo od mechanika. Pak jsem jezdil k němu. Jednou jsme chtěli vyměnit kotouče na předku. Samozřejmě tam byly větší než běžné. Protože to mělo asi 106 koňí motor. A kotouče byly možná o 40 mm na průměru větší. Musely se objednávat. Nebyly skladem. Samozřejmě i destičky. Ale jinak zlatý auto. Pár drobností vyměnit. Standartně ty desky, kotouče akorát ten vyrovnávač brzdnýho tlaku na zadní nápravě ten začal týct. A pak tu torzku. Ta mi rupla ale asi vlastním přičiněním, když jsem stavěl. Trochu váhy jsem v tom odvozil. Proto jsem další auto chtěl s vinutejma pružinama a ne torzkama. No a teď naposledy Peugeot vezl v kufru 440 kg špon. Sice seděl dost ale ještě to mělo rezervu. Ještě to pružilo.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15753
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Strhnutý šroub na olejovej vani

#14 Nový příspěvek od oco13 »

Ja som objavil na Bazoši také mechy čo sa dajú do strún a pomáhajú aby auto nekleslo dolu. Nahodil nafúkal a potom volám predajcovi- na kolko sa to má fúkať? že na 1,8 baru :shock: to už som tam mal 3,5, ale hádam to nebudem vypúšťať. :smich:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20805
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Strhnutý šroub na olejovej vani

#15 Nový příspěvek od ota »

Oco tedy 8) :vysmech: :driver: :red:

Odpovědět

Zpět na „Motory“