Avia A30 - vstřikovací čerpadlo

vše k motorům, včetně spojky, chlazení, palivové soustavy atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
kremos77
Příspěvky: 11
Registrován: stř čer 09, 2010 10:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Avia A30 - vstřikovací čerpadlo

#1 Nový příspěvek od kremos77 »

Dobry den pani.
Nejak mi hladanie neponuka co chcem, a neverim, ze to uz niekto neriesil.
Cez hradielku plynu mi kvapka olej (a je jedno, ci motor ide alebo stoji).(vraj celkom bezna vec)
Vzhladom na nie velku napln (3dl) ma to trochu se.re ... (hlavne, riziko zadretia, ak na to nebudem mysliet).
(nie je to nejaky extrem, ale kazdy mesiac kontrolovat uplne vypustenim a zase naliatim, kolko vlastne chybalo, je trochu otravne).
Co nemusi, nech netecie ...

Otazka znie, ci sa to da nejak zmysluplne opravit doma, alebo sa na to vykaslem, a niekam to odnesiem.
V druhom pripade je pre mna rozumny akcny radius povedzme 50km od P.Bystrice. (dostal som tip az na Val. Klobouky, ale nic blizsie).
V prvom pripade, co ma caka okrem kupy nejakeho O kruzku/gufera.... Vypustit olej, povolit asi 6 srobov, a dalej ?
Je tam nejaka naslapna mina, na ktoru treba mysliet, ze poznac si poziciu taku a taku pri opetovnom skladani ?
(hovorim o oddeleni pravej povici cerpadla od lavej, az sa nezaoberam nastavovanim celeho cerpadla).
(ak to teda takto opravitelne je, ako si to predstavujem).

Dakujem.

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2589
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Avia A30 - vstřikovací čerpadlo

#2 Nový příspěvek od murár »

Dnes mi volal kamarát že má rotačné vstrekovacie čerpadlo z Avie 60. Tak mi vrtá taký chrobáčik v hlave už celý deň skúsiť ho namontovať na môj motor A 30 čo mám v traktory. Nejde mi o zvýšenie výkonu ale skôr o lepšie štarty a nižšiu dymivosť. Ten motor Man čo sa používa v Avii a v Saviem bol skonštruovaný na to rotačné čerpadlo. Keď vidím tie videa Saviem čo používajú rotačné čerpadlo Bosch a videa Avie z radovým čerpadlom Pal ako dymia tak je to rozdiel. Poliaci často zamieňajú v traktoroch Ursus a Zetor rádové čerpadla za rotačné čerpadla z rôznych dodavok ktoré nesú ešte ovládané elektronikou. Tak či tak mi treba vstrekovacie čerpadlo dať do servisu a nastaviť tak uvažujem o tej zámene.

Odpovědět

Zpět na „Motory“