Prerabka zo vstrekovania na karburator

vše k motorům, včetně spojky, chlazení, palivové soustavy atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
biker610i
Příspěvky: 3
Registrován: stř srp 14, 2019 10:39 pm
Bydliště: Vrútky

Prerabka zo vstrekovania na karburator

#1 Nový příspěvek od biker610i »

Zdravím pani chcel by som na mojom fiate uno 1.1 fire 37kw prerobit dávkovanie paliva z jednobodoveho vstrekovania na karburator a chcel by som sa spytat co by bolo treba este okrem karburatoru prehodit mam este jedno dalsie uno 1.1 fire 41kw a to je uz karburatorova verzia a ten karburator mi pride celkom jednoduchy . Chcem aspon to prve uno spojazdnit a dost uvažujem nad tym dat tam karburator zrejme weber 32 TLF, rozdelovace vypadaju ze su tie iste ci pri karburátore alebo striekacke, lanko na sytic bude treba dorobit, ale neviem ci treba domontovat aj AC pumpu kedze to ma elektricke cerpadlo v nadrzi a palivo ide. a ci treba odpojit aj lambda sondu a tak a inak potom tam uz nic ine nevidim co by bolo treba prerabat ked som pozeral na oba motory naraz. Myslite ze to pojde prerobit a spojazdnit takto ? Dakujem

https://biker610i.rajce.idnes.cz/fiat_uno

PS: prepacte ze zakladam temu na fore o traktoroch ale kedze pri vyrobe domaceho traktorceka sa pouzivaju rozne motory z roznych aut tak budete mat si myslim dost vela skusenosti ako rozchodit takyto motor, lebo aj v takom traktorceku plati ze cim menej elektroniky tym lepsie

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5458
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Prerabka zo vstrekovania na karburator

#2 Nový příspěvek od thovt »

Jednobodové vstřikovaní celkem spolehlivé, je to chytřejší karburator.
Jak chceš musí dát pryč řidící jednotku, lamda soundu, rozdělovač, snímač otaček.
Nejhorší je přestrojený motor nastavit .Muže žrat jak mlejn, nevím jestli se to vyplatí.
Kabelové svazky jdou vyndat ve fabrice je montují hotové, maximalně nějaké zasuvky se musí vypinovat.

biker610i
Příspěvky: 3
Registrován: stř srp 14, 2019 10:39 pm
Bydliště: Vrútky

Re: Prerabka zo vstrekovania na karburator

#3 Nový příspěvek od biker610i »

ako myslis vypinovat ?

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5458
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Prerabka zo vstrekovania na karburator

#4 Nový příspěvek od thovt »


Uživatelský avatar
Frantík
Příspěvky: 706
Registrován: pát črc 27, 2007 11:15 am
Bydliště: Plzeň

Re: Prerabka zo vstrekovania na karburator

#5 Nový příspěvek od Frantík »

Karburátor si správně našel TLF 32, rozdělovač je stejný, svazek nemusíš řešit, je samostatný a vytahneš ho po odpojení všech konektorů včetně konektoru od jednotky. Ano, palivovou pumpu musíš dát klasickou nebo sehnat elektrickou s malým tlakem. Ta v nádrži ti karburátor téměř ihned přeplaví. Jinak tu v nádrži vyndávat nemusíš. Nechal jsem jí tam do doježdění auta. Originál táhlo na sytič už budeš muset řešit z něčeho. Já sem použil přestavbový na Favority a dal ho do prostoru vyndavací krytky palubní desky nad levou nohou.
Když mùžu, pomùžu a poradim a občas kecam. :-)

biker610i
Příspěvky: 3
Registrován: stř srp 14, 2019 10:39 pm
Bydliště: Vrútky

Re: Prerabka zo vstrekovania na karburator

#6 Nový příspěvek od biker610i »

diky za rady nakoniec bola chyba V RJ strekovania, takze to nebolo treba prerabat na karbec. Povodnu RJ som zaniesol do ECU sevis Opava poslali ju naspat opravenu a auto zrazu pekne nastartovalo

Odpovědět

Zpět na „Motory“