Vstrekovacie cerpadlo ZEXEL

vše k motorům, včetně spojky, chlazení, palivové soustavy atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
bronek999
Příspěvky: 1
Registrován: ned bře 08, 2020 2:08 pm
Bydliště: Lipt.Mikulas

Vstrekovacie cerpadlo ZEXEL

#1 Nový příspěvek od bronek999 »

Nazdar...
mam minibager s motorom ISUZU 3KC1. 3 valec nafta.
Pocas prace sa mi minulo palivo. Tak som dolial naftu, odvzdusnil a skusal startovat...nic.
Uz sa mi stalo ze dosla nafta, vtedy bager nastartoval rychlo ale par minut nemal vykon. Proste som ho nechal 10 minut vrcat a uz slapal v pohode.

Teraz som uz nenastartoval vobec. Tak som vybral cerpadlo ze sa nan pozriem.
Obrázek

Nuz som ho rozobral.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Zaujima ma ako ma byt orientovany piestik voci vlozke. Na prvych dvoch obrazkoch je to pootocene o 180stupnov voci navodu.
Podla navodu sa ma ryska(cervena) na druhom obrazku kryt s malou dierkou vlozky. (cervena na tretom obrazku).
Takze ked dam cerpadlo do polohy stop tak cervena drazka z posledneho obrazku uplne vypusti tlak a motor sa vypne.
Chapem to spravne?

Pretoze ak poskladam cerpadlo tymto sposobom tak nenastartujem vobec.
Ak dam piestik s vlozkou tak ako je na prvom obrazku tak motor nastartuje ale ide z neho cierny dym a nema vykon... bohata zmes???

Sorry ze sa takto vypytujem ale prvy raz v zivote som rozoberal cerpadlo. A polohu pred rozoberanim som si nepoznacil lebo ma to nenapadlo ze by to nebolo jednoznacne. Samozrejme kazdy piestik s vlozkou som sparoval a nezamienal ich medzi sebou.

Je mozne ze ten piestik s vlozkou ma uz velku volu a preto to nepretlaci pruzinku?
PS : Ked som odoberal trubky k vstrekovacom tak som si vsimol ze vrchna cast je na kazdom valci trosku povolena. Neviem ci to cerpadlo bolo uz nejake vysuchane a tym padom cast tlaku nesla cez sedlo ventilu a pruzinu ale tym ze to bolo povolene tak popri medenej podlozke.

Nasiel som na nete nove nahradne diely. Na jeden valec to vyjde piestik a vlozka cca 1300KC. A potom je tu alternativa z Ciny za 3$ na valec. Myslite ze sa vobec oplati skusat tu cinu? Priapdne mate dodavatela na taketo veci? BOSCH cislo 9 443 610 022 ISUZU 8944180390 ZEXEL 140153-8920

Odpovědět

Zpět na „Motory“