naftový diesel z osobáku do Zetora?

vše k motorům, včetně spojky, chlazení, palivové soustavy atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: naftový diesel z osobáku do Zetora?

#16 Nový příspěvek od pinkygsx »

také bych tam asi nedával jinej motor max třeba UŘI s úprava. MYslím že oprava toho motoru ze zupru se dá udělat. Vše možné se dá sehnat v rámci internetu a vše možné se dá opravit. Je to ještě kus železa. jen nevím jak utočit volat u Supra ještě s čelákem a jeho odpruženou nápravou co na to říká.

leinad
Příspěvky: 12
Registrován: úte lis 27, 2018 2:21 am
Bydliště: Kežmarok

Re: naftový diesel z osobáku do Zetora?

#17 Nový příspěvek od leinad »

Škoda,
že ste nášho kolegu tak rýchlo presvedčili, myslel som že som našiel niekoho kto je o tej veci tiež ako tak presvedčený.
preto vás prosím znalcov tochto fora ak viete o niekom kto adaptoval motor z osobáka nar. do MT 8-50 poraďte, alebo je tu niekto kto vyrábal, alebo menil prevod v reduktore MT 8-50, myslím tým prevodový pomer, aj to by pomohlo na začiatok. vopred ďakujem

nechcem objavovať Ameriku

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: naftový diesel z osobáku do Zetora?

#18 Nový příspěvek od nabocklish »

Leinade, ono je vždy nejlepší se zeptat přímo na to co tě trápí a ne to tolik omotávat :friends:
Každý ti bude rozmlouvat zástavbu alternativního motoru do 8045. Ne už každý ti bude rozmlouvat zástavbu do mt8 050. Pokud vím dělá se mt8 065 s motorem favorit.
Dále mám dojem že motory slavia a zetor mají stejný blok. Čili by tam bez větších úprav mohl padnout. Ale nevím to jistě, jak říkám, nejlepší je položit dotaz "mám KO motor v mt8 050, jaké mám alternativy? "
A závěrem, jak jsem pochopil z tvého příspěvku http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 6#p1499056 , jedna se o motor lombardiny. Tady máš jeden na prodej: http://www.pigorety.ro/en/motor-lombardini-ldw-1503b2/
Stejně tak by nebylo od věci zadat poptávku na agriaffaires.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: naftový diesel z osobáku do Zetora?

#19 Nový příspěvek od Leo »

Není lepší tam dát originál motor? Popřípadě motory doporučené výrobcem? Pokud tam dáš z auta, tak budeš muset traktor prodloužit. Podívej se na youtube, tam jsem viděl TK s vw 1,6D.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
saano
Příspěvky: 1134
Registrován: pon led 05, 2009 1:23 am
Bydliště: *

Re: naftový diesel z osobáku do Zetora?

#20 Nový příspěvek od saano »

.Hovorí sa, všetko sa dá len treba chcieť.

Ľudia čo navrhovali tie traktory a konštuovali , vedeli čo tam dávajú. Jednoducho konštrukcia stroja je navrhnutá tak aby to spĺňalo všetko to , na čo ten stroj bol postavený.
Dnešné motory sa robia len na emisné normy , to koľko žerú a aký majú výkon je až druhoradé.
Aj do V3S sa dal dať motor zetor 6V s turbom = väčší výkon , menšia spotreba.
Určite ste videli reklamu na kofolu , Originál je len jeden. :)

Môžte tam namontovať čo chcete ale až časom zistíte koľko plusov a mínusov to má. Kto má na to prostriedky nech do toho ide , tiež by ma to zaujímalo ako to dopadne.
Domtra 4x4 ... viewtopic.php?f=13&t=6467 ...
e-mail : zlatomis@gmail.com

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7435
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: naftový diesel z osobáku do Zetora?

#21 Nový příspěvek od mihi »

Vo vedľajšej doline je medveď team ,oni chodia po rôznych traktoriadach. Majú podobné dobré stroje ale podvozok je zo zetoru 25, majú tam ale motory z mercedesa tuším 5 valce ale aj s prevodovkou.
Traktor má silu a aj rýchlosť, takže za mňa to nie je až taká blbosť..

Ale ako píše Robo, super 50 a jeho motor to je klasika ten keď je dobrý ten Ťa prežije.. 8)
Mihi

leinad
Příspěvky: 12
Registrován: úte lis 27, 2018 2:21 am
Bydliště: Kežmarok

Re: naftový diesel z osobáku do Zetora?

#22 Nový příspěvek od leinad »

ja už pár rokov chodím na toto forum ako "hosť", a práve tejto reakcie vašej pospolitosti som sa obával. níč nechcem zamotávať, ja konkrétne mám zámer auto diesel namontovať do MT 8-150, ak ho poznáte (nie iba tušíte). do jeho podvozku boli inštalované rôzne motory (z 1203, slavia 2 a 4 valec lombardiny, 2,3 a 4 valec, kubota, perkins). boli rôzného výkonu, ale jedno mali približne rovnaké, a to bol rozsah použiteľných otáčok a je tam ešte jedna zaujimavá vec reduktor, ten umožňuje vlastne zmeniť prevodovy pomer výmenou stáleho prevodu a tým prispôsobiť celkový prevod pre rôzne optymálne otáčky motorov. výrobca to ale nevyužíval (informácia z kuchyne z Prostejova), bol tam stále jeden prevod (1:2,75), to by som rád zmenil, ale nie som na to strojovo vybavený, preto som sa rozhodol vás cez toto forum osloviť, som sa domnieval, že to niekto už urobil a naozaj ma usmerní prípadne poradí kde a kto by mi vyrobil nový prevod. tento pokus by mal byť taký zahrievaci, v budúcnosti by som to chcel skúsiť aj na väčšom, konkrétne na 8045. ale o tom potom. zatial tam mienim dať 2 valec slavia, z inej MT 8-50, ktorú musím zgeneralkovať na podvozku. nad použitím autodiesla v seriových podvozkoch traktorov uvažujem už x rokov, no konkretne istaláciu do MT som sa rozhodol riešiť až teraz čisto z ekonomikých dôvodov, 3 roky zhaňam blok na lombardiny 1503 LDW, ani výrobca ho už nemá, modernizoval motor a z môjho má 1450Mh by som v postate nemohol použiť nič. náhrada, ponuka od výrobcu okolo 3500-4000 e.

leinad
Příspěvky: 12
Registrován: úte lis 27, 2018 2:21 am
Bydliště: Kežmarok

Re: naftový diesel z osobáku do Zetora?

#23 Nový příspěvek od leinad »

nabocklish: no z ohľadom na stav a cenu, lokalizáciu je ponuka výrobcu najférovejšia. o tej lokalizacii, prípadne jeho dovoze viem svoje, konkrétne túto MT 8-150 som doviezol pred 8 rokmi z anglicka

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: naftový diesel z osobáku do Zetora?

#24 Nový příspěvek od pinkygsx »

už jsem viděl pár TK ček (což je podobná stroj jako Mtčko) s motorem z auta
třeba tady
ale tady je třeba 1.0D Daihatsu, aje mylím i členem fora. Takže je vidět že už to někdo vymýšlel. :)

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: naftový diesel z osobáku do Zetora?

#25 Nový příspěvek od Atlan »

Lenze je rodiel montovat motor do tk, kde je prevodovka sucastou napravy a motor trci pred napravu.
Ako dat motor na zetor kde v povodnom umiestneni jaksi naprava bola upevnena priamo na motor. Tym padom spojenie motor prevodovka a aj motor muselo by dimenzovane na ine soky od prednej napravy.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5458
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: naftový diesel z osobáku do Zetora?

#26 Nový příspěvek od thovt »

Musí být klasický rám do kterého vše namotovalo pak může být motor z osobáku.
Myslím že rám používa John Deere.

honzasl
Příspěvky: 667
Registrován: čtv dub 21, 2011 8:29 am
Bydliště: Nekoř (okr. ÚnO)

Re: naftový diesel z osobáku do Zetora?

#27 Nový příspěvek od honzasl »

Motor z osobáku do 8045? Proč ne? Jako volnočasová aktivita nějakého šikovného studenta, nebo třeba důchodce, proč ne.

Crystal má maximální výkon v 2100 ot, motor z osobáku podobného výkonu ho má ve 4000, tož musíme navrhnout a přidat redukční převod mezi motor a převodovku. Rám musíme zesílit, aby nahradil motor. Regulátor použijeme řídící jednotku z osobáku, přeprogramujeme na traktorový. No prostě fůra zajímavé konstrukční práce, toho malování v Cadu, a té z práce v dílně - aspoň na rok. Kdo má ten čas a prachy, jen do toho.

Jo, pokud to někdo vidí jako cestu, jak získat levně a jednoduše traktor, tak to asi bude na špatné cestě....

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15783
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: naftový diesel z osobáku do Zetora?

#28 Nový příspěvek od oco13 »

Ja som túto tému založil a tak ju musím uviesť aj na pravú mieru. Motor s osobáka som myslel pod vplyvom YT konkretne videí "traktorteror" a "sleeperscars" Teda traktor alebo auto pôvodne o malom výkone ktoré je prestavané s nejakým brutálnym motorom.
Táto myšlienka ma vôbec samozrejme neopúšťa -ALE- sú zbytočné úvahy o krútiacom momente alebo o otáčkach. Čím viac tým lepšie.
Využitie takéhoto stroja by bolo predvádzanie sa na traktoriadach a asi tak raz do mesiaca ťahanie mulčovača.
Z mojej strany len tolko na pochopenie pravého zmyslu témy.
P.S.: teraz som našiel na nete domadel s motorom Kawasaki o výkone nejakých 100kw - teda týmto smerom idú moje myšlienky. traktor čo na súťaži dá z 0 na 60 za 2sekundy. :-/ :typek:

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: naftový diesel z osobáku do Zetora?

#29 Nový příspěvek od Leo »

Takže vlastně chceš postavit traktordragster? :shock:
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15783
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: naftový diesel z osobáku do Zetora?

#30 Nový příspěvek od oco13 »

Ktorý bude schopný aj pracovať, len ako motokára by to bolo nanič. Tú som už mal a ked sa pán farár sťažovali svokre musel som ju rozpíliť karbinou. :shock:
Napríklad rád by som oral takýmto štýlom

Odpovědět

Zpět na „Motory“