Motor RS09 - olej do motoru

vše k motorům, včetně spojky, chlazení, palivové soustavy atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Lukas4x4
Příspěvky: 716
Registrován: úte lis 17, 2015 6:17 pm
Bydliště: Podbranč

Re: Motor RS09 - olej

#16 Nový příspěvek od Lukas4x4 »

hmm,tak to ja tiez neviem veru,tiez sa len zoznamujem z motorom eresackym.mozno tu niekto bude vediet :friends:

Lukas4x4
Příspěvky: 716
Registrován: úte lis 17, 2015 6:17 pm
Bydliště: Podbranč

Re: Motor RS09 - olej

#17 Nový příspěvek od Lukas4x4 »

mozem dat 15w50?? je to CC tak by mohel :)

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Motor RS09 - olej

#18 Nový příspěvek od rosch8 »

Ak je to vzduchom chladený motor, tak aj hej.

Lukas4x4
Příspěvky: 716
Registrován: úte lis 17, 2015 6:17 pm
Bydliště: Podbranč

Re: Motor RS09 - olej

#19 Nový příspěvek od Lukas4x4 »

aano vzduchac,ale ten tlak mazania jako uplne bez zmeny...druhy motor co mam maze na 5atmosfer a teply na 2.a tento ani netukn.budik sa ledva odlepi.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Motor RS09 - olej

#20 Nový příspěvek od rosch8 »

Môže to byť spôsobené zlým filtrom, zlým nastavením čerpadla a nadmerne opotrebenym motorom.

Lukas4x4
Příspěvky: 716
Registrován: úte lis 17, 2015 6:17 pm
Bydliště: Podbranč

Re: Motor RS09 - olej

#21 Nový příspěvek od Lukas4x4 »

hmmm,tak to ma moc netesi.a nepomohlo ani ked som stlacil gadicu kombinackami aby sa zvysil tlak... tak neviem teda ci nema rs-09 fakt ten obtokovy filter ... lebo ak by mal klasicky tak by sa musel zvysit tlak ked som priskrtil odvodovu hadicu.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Motor RS09 - olej

#22 Nový příspěvek od rosch8 »

Musíš si byť na istom čo robíš.
Treba to poriadne preskúmať. Prípadne uzavrieť obtokovu časť. Prípadne prerobiť na plnoprietokovy.
A preveriť aj čerpadlo. Tiež môže byť vybehane a netlačí poriadne.
Naposledy upravil(a) rosch8 dne pát lis 02, 2018 6:00 pm, celkem upraveno 1 x.

Lukas4x4
Příspěvky: 716
Registrován: úte lis 17, 2015 6:17 pm
Bydliště: Podbranč

Re: Motor RS09 - olej

#23 Nový příspěvek od Lukas4x4 »

len kade by mohol utekat ten tlak.... je tam este lamelovy cistic,tadial by nemohol unikat tlak? je niekto kto tomu rozumie?

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Motor RS09 - olej

#24 Nový příspěvek od rosch8 »

Bohužiaľ, neviem ti pomôcť detailnejšie iba takto všeobecne. Motor z RS 09 som videl iba na foto..

Lukas4x4
Příspěvky: 716
Registrován: úte lis 17, 2015 6:17 pm
Bydliště: Podbranč

Re: Motor RS09 - olej

#25 Nový příspěvek od Lukas4x4 »

keby tu bol niekto kto vie kadial ide olej tak by mi pomohol.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Motor RS09 - olej

#26 Nový příspěvek od rosch8 »

Ja si myslím že by si mal tu pohľadať eresakov a spýtať sa:

http://www.nasetraktory.eu/forum/viewforum.php?f=16

duchodce
Příspěvky: 4452
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Motor RS09 - olej

#27 Nový příspěvek od duchodce »

Je to nějaké celé divné . RS dvou ani čtyř. válec s nějakou jinou filtrací neviděl nežli a odstředivkou a lamelovou . Pokud tam je dobastlená nějaká plnoprutoková je problém kde se vůbec tlak měří. Navíc v origo regulaci je u čerpadla redukčák který tuším otvírá asi při 5-6 atm . Pokud do cesty oleji postavíme filtr který má nějakou tlakovou ztrátu tak ten olej otevře red. ventil a za filtrem je ten tlak zredukovaný a záleží na vůli v ložiscích na klice na kolik to maže. Jinak v originále z odstředivky olej volně odtéká do klikové skříně a lamelový je průtokový v obvodu mazání.Co se týče olejů , tak v době výroby těchto motorů 1960 se oleje řady "A" - M6A teprve začínali používat. To znamená že dnešní "AD" oleje by měli vyhovovat ,ale pouze tehdy pokud motor již byl opravován , vyčištěn od nánosu karbonu a naplněm olejem řady AD. Podle mně musí stačit olej M 8 AD. Ty dřívější oleje vyžadovali dřívější výměnu - tuším Z 25 asi 200 l nafty neberte to za bernou minci- Takže ten interval by mohl být delší.
Vzhledem k "vytížení" našich strojů tak přijde spíš na řadu časová výměna . Dříve to bylo podle výrobců 2 roky , nyní již 1 rok , zřejmě měli malý obrat. Je pravda že čím vylepšenější olej tím má menší životnost .
Tenhle elaborát ber jenom jako můj názor ne nějaké dogma . Já sám mám 8AD v RS asi 4 roky a najeto asi 60 l nafty a vůbec olej neřeším , není tak namáhán /jezdí v radlici a pracích okolo domu/ aby nějak moc degradoval. Pokud by byla pravda o degradaci za jeden rok tak u dobrovolných hasičů by již nejezdilo ani jedno auto.....
Ještě dodatek - před každým natočením motoru - 1 denně - několikrát otočím lamelovým filtrem protože automatické pootáčení - snad od spojky - jsem neviděl funkční.
Naposledy upravil(a) duchodce dne pát lis 02, 2018 8:17 pm, celkem upraveno 1 x.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7905
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Motor RS09 - olej

#28 Nový příspěvek od Chose11 »

někdy pomohlo vytáhnout hliníkové těsnění pod olejovým čerpadlem, když to bylo vychozené
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

AlexTc
Příspěvky: 1418
Registrován: sob říj 25, 2008 2:45 pm
Bydliště: okr. Tachov

Re: Motor RS09 - olej

#29 Nový příspěvek od AlexTc »

Obrázek

AlexTc
Příspěvky: 1418
Registrován: sob říj 25, 2008 2:45 pm
Bydliště: okr. Tachov

Re: Motor RS09 - olej

#30 Nový příspěvek od AlexTc »

Některý motory mají místo odstředivky papírovou filtrační vložku. Lamelový filtr se otáčí s plynovým pedálem.

Odpovědět

Zpět na „Motory“