Briggs Stratton seřízení

vše k motorům, včetně spojky, chlazení, palivové soustavy atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Kubo
Příspěvky: 219
Registrován: pát říj 24, 2008 1:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Briggs Stratton seřízení

#46 Nový příspěvek od Kubo »

Prepac, trochu som na teba zabudol. Ked roboty je viac jak by sme potrebovali. Prekladame zakazky o 2 tyzdne a aj tak sa z toho nemozeme vyhrabat.
Nasiel som iba prirucku, aj to v anglictine. Podla tych cisel by to mal byt motor s krutakom okolo 17Nm, objem nieco cez 300ccm. Poslem ti odkaz na preskenovanu prirucku, mozno si s tym pomozes.

http://www.briggsandstratton.com/maint_ ... TIC_LO.pdf
Cenu zapalovania ti nepoviem, stale sa to pohybuje ale pocital by som tak od 50 eciek hore.

Kubo
Příspěvky: 219
Registrován: pát říj 24, 2008 1:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Briggs Stratton seřízení

#47 Nový příspěvek od Kubo »

TOM:
tiez mi to trvalo, ale nasiel som aspon prirucku, je v anglictine, ale bola na vyber este po spanielsky a turecky :D

http://www.briggsandstratton.com/maint_ ... I_B_LO.pdf

K tvojmu som nasiel aj komplet katalog nahradnych dielov, tak aspon ked budes nieco rozoberat tak uvidis co je vo vnutri

http://www.briggsandstratton.com/maint_ ... 947_LO.pdf

Dufam ze to aspon trochu pomoze :friends:

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Briggs Stratton seřízení

#48 Nový příspěvek od Terablick »

Aspoň něco. Díky. Já psal i dotaz na B&S do toho jejich pos... formuláře a oni mi ho zamítnuli pro nějakou kravinu a že další můžu podat za týden. Nikde v jejich katalogách nebo tak jsem o něm nenašel nic. :( . Zkoušel jsem ho se zapalováním z dvouválce 18HP ze sekačky a jakžtakž běžel. Bude to potřeba asi seřídit, ale nejdřív potřebuju to zapalko. Nebo bych ho možná prodal, ale netuším jakou to může mít hodnotu... :-/
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Briggs Stratton seřízení

#49 Nový příspěvek od Tom »

Díky moc, vyměnil jsem olej, a zatím jede :)
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Briggs Stratton seřízení

#50 Nový příspěvek od Tom »

Včera jsem trochu protáhl Miniho, a při nízkých otáčkách, když stál a jen blafal, tak začalo chcát z přepadu z karburátoru benzín. Je to normální, nebo je někde chyba?
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Briggs Stratton seřízení

#51 Nový příspěvek od Terablick »

Jestli má plovák tak bude seklej. Jinak koukni na těsnění atd. Normální to neni ;-). Téct nesmí nikdy ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Briggs Stratton seřízení

#52 Nový příspěvek od Tom »

Jo, podívám se na to. Udělal to poprvé. A jen při těch minimálních otáčkách... No vyzkouším to jestli není seklý. Díky.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

francak
Příspěvky: 2
Registrován: čtv srp 26, 2010 4:56 pm

Re: Briggs Stratton seřízení

#53 Nový příspěvek od francak »

Zdravim vas:-)
Chcem sa opytat ako zistim na kosacke ze mam ohnutu kluku lebo si niesom isty a doslo pri koseni k poskodeniu unasaca noza ale to preto lebo som ho po bruseni noza zle dotiahol...je to viditelne to ohnutie alebo ake su este daslie priznaky??????
Dakujem za radu

Uživatelský avatar
Ráďa Škoda
Příspěvky: 120
Registrován: pon pro 22, 2008 7:16 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Briggs Stratton seřízení

#54 Nový příspěvek od Ráďa Škoda »

Ahoj Hoši,
jak tu pročítam toto vlákno tak zjištuju že jste ještě nedošli k odstředivé zátěžové regulaci.Mají ji všechny Motory B/S od 5hp nahoru.Ta taky dokáže nadělat z Motorem pěknou paseku buť neběží vůbec nebo zas ve VYSOKÝCH otáčkách !!!! To může bejt taky jeden z problémů co vás trápí 8) 8) 8) 8)

Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2217
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Briggs Stratton seřízení

#55 Nový příspěvek od winch »

Zdravim vas:-)
Chcem sa opytat ako zistim na kosacke ze mam ohnutu kluku lebo si niesom isty a doslo pri koseni k poskodeniu unasaca noza ale to preto lebo som ho po bruseni noza zle dotiahol...je to viditelne to ohnutie alebo ake su este daslie priznaky??????
Dakujem za radu


Zistíš to indigatorom - číselníkovým odchýlkomerom priloženým na kluku, má ho každý sústružník. Vyber sviečku a potáčaj motorom, mal by ísť lahko. Ak cítiš že je tam pnutie a zadrháva daj tam tie hodinky.
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

francak
Příspěvky: 2
Registrován: čtv srp 26, 2010 4:56 pm

Re: Briggs Stratton seřízení

#56 Nový příspěvek od francak »

Nazdar Kubo mozes mi prosim pomoct?
Mam problem s kosackou travy motor je tam Brigs SStratton spirit alebo sprint neviem presne.....po nakopnuti mi ide dobre ale potom casom zacne tratit otacky kolisu jej stale sa to rozbehuje a klesa az tak ze zdochne...skusim vymenit benzin ale co este okrem toho moze byt zle????
Nevies kde moze byt problem?
dakujem

Kubo
Příspěvky: 219
Registrován: pát říj 24, 2008 1:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Briggs Stratton seřízení

#57 Nový příspěvek od Kubo »

Zdravim.
Tak ja by som si typol karburator. Sprint by mal mat 4Hp, 158ccm.
Takze: Karburator drzi na dvoch skrutkach, spredu je na kluc 3/8 palca, ale da sa to povolit aj desiatkou. Z boku hned vedla hrdla nadrze je skutka na 13-ku kluc. Odsrubovat vzduchovy filter. Potiahnut nadrz smerom k sebe, ale s citom. V podstate stiahnut karburator zo sacieho hrdla. Ked zide zo sacieho hrdla a odpojis aj odparovnik tak pozor, lebo v prirube karburatora je gumeny O-kruzok a plastovy kruzok ktory ho isti NESTRATIT.
Ked je karbec vonku, demontovat ho z nadrze, je myslim na 6 skrutiek na krizovy skrutkovac. Opatrne oddelit od nadrze, nepotrhat membranu. V karburatore su dva sitka, jeno na nasavacej trubke co ide do nadrze, druhe priamo v karburatore, je to taky naprstok z velmi hustej sietky, priemer tak 12mm a dlhy tak 20mm. Obe prefuknut kompresorom. Prefuknut aj komorky na nadrzi, aj na karburatore, proste vsetko vycistit. Problemy s chodom motora sposobuju aj necistoty velkosti vlakna z pulovra a tak podobne, hlavne na tom drotenom valceku. Naspet poskladat karburator, s citom dotiahnut.
Zborka je opakom rozborky :) takze vsetko poskladat a malo by to fakcat.

Ak nie, problemy moze robit elektrika, skus pozriet ci mas fajfku na sviecku iba gumenu alebo plechovu. Ak je plechova, tak ju normalne stiahni z kabla, na kabli ti ostane iba koncovka ktoru napichnes priamo na sviecku. Ak motor pojde dobre, ten plechovy bazmek vyhodit ! Je v nom akysi odrusovac ktory ma zabranovat ruseniu TV a audio signalu.

Skus spravit to co som pisal, malo by to ist. Ak nie, tak budeme riesit dalej.
Zdar !

elmer88
Příspěvky: 1
Registrován: čtv kvě 05, 2011 3:12 pm
Bydliště: Lučenec

Re: Briggs Stratton seřízení

#58 Nový příspěvek od elmer88 »

Zdravím páni chcel by som vás poprosiť mám briggs 550 vie mi niekto poradiť ako sa nastavujú otáčky voľnobehu?

Uživatelský avatar
lolek77
Příspěvky: 31
Registrován: pon bře 28, 2011 10:53 pm
Bydliště: zilina

Re: Briggs Stratton seřízení

#59 Nový příspěvek od lolek77 »

navody k obsluhe, keby niekto potreboval:
http://www.briggs.cz/dokumenty-ke-staze ... k-obsluze/

Uživatelský avatar
Brit
Příspěvky: 955
Registrován: sob dub 16, 2011 4:41 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Briggs Stratton seřízení

#60 Nový příspěvek od Brit »

chavier píše:kdo se vyzná v těhle motorech? Mam starý 11Hp kousek, včera po 3h praci přestal jet, svíčka se hned zalije do černa, po očištění chíli jede, pak ztratí výkon a zase zalité. Puvodní majitel tam daval 10w40, přitom tam příjde SAE 30. Tahlo regulátoru je OK, přívod paliva taky. Svíčka Briks pujde z domu.

a jak vypadá vzduchový filtr? Zkus to natočit bez něho a chvíli nech běžet. Vypadá to, že motor nemá dostatek vzduchu a bere ho kde se dá, takže i z kliky no a pak je svíčka zalemtaná od oleje. Ale mnohem pravděpodobnější příčina bude v zapečených kroužkách díky nevhodnému oleji a motor pak "dýchá" odvětráváním z klikové skříně a bere sebou i olej. Měla by pomoci výměna oleje za doporučený, případně rozborka a uvolnění pístních kroužků.

Odpovědět

Zpět na „Motory“