JOŽKŮV zahradní traktor

sekačky a traktory. Husqvarna, Partner, Stiga, MTD, CastelGarden,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Jožka30
Příspěvky: 248
Registrován: ned pro 18, 2011 10:35 pm
Bydliště: Svitavy

Kolébka na zahradní traktor MTD

#1 Nový příspěvek od Jožka30 »

Po několikerém vytahování trávy z tunelu, kterým se dopravuje posečená tráva do koše, jsem přišel na to, že je nutno, tento tunel čistit od nánosu hlíny a zbytku trávy. Když se nevyčistí, tak dochází k ucpávání tunelu a zbytečně se člověk nadře s vytahováním koše s trávou, aby se tunel vyčistil. Uvažoval jsem o koupi hydraulického zvedáku traktoru. Když jsem viděl zvedat traktor, tak jsem si všiml, že přední část je asi o 7 cm pozadu ve zvedání. Lidově řečeno, rám traktoru se při zvedání kroutí, což není dobré. Proto jsem hledal řešení, abych se tohoto kroucení vyvaroval a mám za to, že mně to podařilo. Vzpomněl jsem si na kolébku, která se používala na vozy Š 105/120. Mám možnost naklonit traktor pomocí navijáku jak do boku, tak i zvednout přední část při opravě či promazávání přední nápravy. Vrácení na zem pomocí navijáku je plynulé.Druhá možnost pozvednout traktor, lze za pomocí zvedáku z vozu Š 105/120.Při maximálním vytočení zvedáku už jen stačí využít kolébky a ručně traktor naklonit. Při spouštění na zem, nechám zvedák vytočen a tím mám zajištěno, že traktor ručním vracení nespadne na zem, ale zůstane koly na zemí. Pak pomalu dám traktor na zem.https://josef49.rajce.idnes.cz/Zahradni ... r-kolebka/

Jožka30
Příspěvky: 248
Registrován: ned pro 18, 2011 10:35 pm
Bydliště: Svitavy

Zahradní traktor MTD a dvoukolák

#2 Nový příspěvek od Jožka30 »

Chtěl jsem více využít zahradní traktor MTD, než jen na sekání trávy. Tak jsem využil dvoukolák, který jsem před léty zgenerálkoval a využívám jej na zahradě.https://josef49.rajce.idnes.cz/Zahradni ... _dvoukolak

Jožka30
Příspěvky: 248
Registrován: ned pro 18, 2011 10:35 pm
Bydliště: Svitavy

Zahradní traktor o odpojovač baterie

#3 Nový příspěvek od Jožka30 »

Při garážování zahradního traktoru jsem nechtěl mít stroj po proudem, a proto jsem si udělal odpojovač baterie.Řěšil jsem to tak, abych nemusel zbytečně vrtat do karoserie.
http://josef49.rajce.idnes.cz/Zahradni_ ... c_baterie/

Jožka30
Příspěvky: 248
Registrován: ned pro 18, 2011 10:35 pm
Bydliště: Svitavy

Zahradní traktor a ložná deska

#4 Nový příspěvek od Jožka30 »

Většinou se ze zahrady odváží zbytky,které dáváme do většího pytle, který se dostane koupit občas v Lídlu. Proto jsem udělal ložnou desku na kterou se upevní zmíněný pytel a tak se dá zajet na jakékoliv místo, kde je potřeba zbytky rostlin naložit.https://josef49.rajce.idnes.cz/Zahradni ... zna_deska/

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Kolébka na zahradní traktor MTD

#5 Nový příspěvek od Šéďa »

Já ti nevím, má smysl dělat takovej obrovskej bazmek, když jde traktor rukama nadzvednout na bok, jednou rukou ho držím a druhou zespodu krásně vyčistím. A můžu to udělat kdekoliv a kdykoliv, když se mi to zanese. Nemusím s ním jezdit na místo, kde mám připravenou kolíbku a zdlouhavě jí smontovávat a traktor překlápět. Pro případ opravy jde traktor položit na bok na obyč. pneumatiku z osobáku. Po postavení na kola stačí počkat 5 minut, olej steče, natočíš a jedeš dál.

Jožka30
Příspěvky: 248
Registrován: ned pro 18, 2011 10:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Kolébka na zahradní traktor MTD

#6 Nový příspěvek od Jožka30 »

Je vidět, že tady se zobrazilo české přísloví:"Podle sebe soudím tebe".Já ti nenadávám, myslím to dobře, ale ty nevíš, že už mám 7 křížků a už nějáký ten zdravotní problém je.Tak než to všechno přišlo, tak jsem myslel na zadní vrátka a udělal jsem si kolébku a dnes to mám bez námahy.

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Kolébka na zahradní traktor MTD

#7 Nový příspěvek od Šéďa »

Já to taky nekritizoval a je na každém, aby zvážil, zda to užije. U tebe se 7 křížkama chápu. Já jich mám jen 5 a 110kg živý váhy, tak mi zatím nedělá problém traktor hodit na bok ručně.

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Kolébka na zahradní traktor MTD

#8 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...nějaký zvedák pro bezpečnou údržbu je dobrý ať je Ti kolik chce . Ale proč vymýšlet vymyšlené . V jednoduchosti je krása a tak jsem si vyrobil podle originálu toto...

Obrázek

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Zahradní traktor o odpojovač baterie

#9 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...Jožko , máš plno dobrých nápadů , ale nezakládej ke každému nové téma .

štěpa
Příspěvky: 622
Registrován: pát říj 09, 2009 12:53 pm
Bydliště: Liberec

Re: Kolébka na zahradní traktor MTD

#10 Nový příspěvek od štěpa »

Ja jenom...nemyslim to nijak špatně, Pepo jestli máš jednoválec měl bys traktůrek naklánět na druhou stranu/karburátorem nahoru/, takto by ti mohl při většim náklonu natéct olej do sání. Jestli maš dvouvalec, je tato rada bezpředmětná, ale podle fotky to vypadá na jednoválec...

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: JOŽKŮV zahradní traktor

#11 Nový příspěvek od DYK »

Jožko, může to tak být? Myslím ta úprava a kumulace tvých nápadů a vylepšení?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2598
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: JOŽKŮV zahradní traktor

#12 Nový příspěvek od krajan »

Si asi sikovny , ale zakladat kazdemu tvojmu napadu novu temu ?? Mas ich vela , zaloz si jednu temu a tam to prezentuj .
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Jožka30
Příspěvky: 248
Registrován: ned pro 18, 2011 10:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: JOŽKŮV zahradní traktor

#13 Nový příspěvek od Jožka30 »

Vladimire 2, taky jsem uvažoval o výrobě stejného zvedáku na předek.Problém je ten, že k vyčištění tunelu se potřebuješ dostat k nožům a ze zadní strany, aby se dal dobře vyčistit tunel až k nožům a to při zvednutí přední části neuděláš.Pokud nevyčistíš tunel, tak proud vzduchu trávu nevyhodí do koše.Proto ta kolébka, kterou mohu zvednout přední i zadní část, včetně do boku.

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: JOŽKŮV zahradní traktor

#14 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...tunel čistím zezadu . 2/3 tunelu je z plastu a jde lehce z traktůrku vytáhnout a ten kousek , co je součást sečení , na ten dosáhnu pohodlně škrabkou...

Odpovědět

Zpět na „Zahradní malotraktory“