Traktor Wisconsin

sekačky a traktory. Husqvarna, Partner, Stiga, MTD, CastelGarden,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Mejler
Příspěvky: 5
Registrován: pát kvě 19, 2017 3:31 pm
Bydliště: Soběslav

Traktor Wisconsin

#1 Nový příspěvek od Mejler »

Ahoj, právě vybírám zahradni traktor. Budu sekat cca 45000m. , kopcovitý terén. Proto potřebuji něco s výkonným motorem, dobrou převodovkou. cena cca 100 000,-, Hodně lídí mi doporučilo traktory wisconsin ty sou bohužel někde jinde ale teď tam mají na bazaru winsconsin 3532 s motorem Kohler 22hp, což si myslím by pro mě bylo ideální. Prý má 610motohodin. Jaká myslíte že je životnost těchto motorů. Vím že je samozřejmně důležité jak s tím kdo jezdil predemnou a jestli ho neurajtoval. Ale myslel jsem že bych se na něj jel podívat změřil tlaky, nechal si ho zvednou okouknul nápravy, a vše co bude možné. Co myslíte? není to příliž velký risk?
Nebo máte nějáký tip na něco jiného v tété kategorii? Mužete do 110 000,- s DPH.

Díky moc

Mejler

Mejler
Příspěvky: 5
Registrován: pát kvě 19, 2017 3:31 pm
Bydliště: Soběslav

Re: Traktor Wisconsin

#2 Nový příspěvek od Mejler »

pardon zapoměl jsem rok vyroby 2009,

syncon
Příspěvky: 270
Registrován: čtv led 07, 2010 12:28 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor Wisconsin

#3 Nový příspěvek od syncon »

5 rok sekám s W2900 kohler 20hp

za ty penize je to tak 50/50 pohon nožu ozubenym remenem (neco jako rozvodák) vezmes kamen nebo neco z 90% se prerve a je to za 1000kč za remen, dost se mi ucpava tunel, motor docela chlasta benzin cca 8l na mth cas od casu nejaka kladka ale jinak drzi

je fajn ze prevodovka ma vymenou napln a vlastni filtr

Jestly budes sekat v kopcovitem terenu tak asi bez kose kdyz mas plny kos tak moc nezatacis a jezdis skoro pozadnich, a nepocitej stim ze sekacka neco vyjede , je na rovny teren staci mirné křízení a stojis

Jinak sekam cca to samy ale clenite po obcich
RS 09

Mejler
Příspěvky: 5
Registrován: pát kvě 19, 2017 3:31 pm
Bydliště: Soběslav

Re: Traktor Wisconsin

#4 Nový příspěvek od Mejler »

S tim počítam že do kopce toho moc nezvladne ale musim si spocitat sklon že bych jezdil po vrstevnici. uvidime zas takovej krpal to není. nad tim co mas ty sem uvazoval také že bych si prihodil a koupil si novej a nemusel bych se bat že tam bude neco blbe ale nevidelavam tim a nejsou na to uplne finance. díky uvídíme co kdo dalsí)

Coronerr1
Příspěvky: 20
Registrován: pát lis 30, 2012 12:28 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Traktor Wisconsin

#5 Nový příspěvek od Coronerr1 »

Něco takového jsem měl do loňského roku taky, třeba je to moje bejvalka, taky měla necelých 600mth když šla pryč. Nahradil jsem ji etesií bphpx s tříválcovým perkinsem a ta nemá chybu, jenže stála dvojnásobek tvého rozpočtu - jetá 1100mth.
Jak už tu padlo motor kohler je neustále fungující poctivej kus železa a neměl jsem s ním jediný problém ALE chlastá vážně jak žigul, takže ekonomika nic moc.
Asi po 400mth se repasoval hydrostat, také jsem používal v kopcovitém terénu a nešetřil. Je potřeba to vyzkoušet, pořádně ohřát (doslova přehřát převodovku) a pojezdová rychlost nesmí výrazně poklesnout, klesne-li hydrostat je na odchodu.
Sekat suchou trávu, vysokou jen pomalu, nebo se zacpává tunel a nemá to uzávěrku, takže bere jen odlehčené kolo, do svahu nic moc. S etesií, která má v každém kole nezávislý hydromotor nesrovnatelné. Ale posekl jsem vše co bylo potřeba, sem tam řemen, sem tam nějaká kladka, čep řizení.
Náhradní díly bez problémů dostupné u výrobce, ceny ND příznivé.

Mejler
Příspěvky: 5
Registrován: pát kvě 19, 2017 3:31 pm
Bydliště: Soběslav

Re: Traktor Wisconsin

#6 Nový příspěvek od Mejler »

corner - a nepamatujes si vyrobní číslo? tady ten je 303... Na koli cca vyjde tak repas hydrostatu? Spotrebu chapu u tak velkýho stroje. A motory kohler sou tim znamy. Jen nevim co za ty prachy koupit. Ja bych do toho sel. Jen čekam že mi tu nekdo rekne že je to blbost. Ale zatim ste mi to moc nevymluvili))

Coronerr1
Příspěvky: 20
Registrován: pát lis 30, 2012 12:28 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Traktor Wisconsin

#7 Nový příspěvek od Coronerr1 »

Hele já jsem měl starší rok 2006, číslo už nevím, prodal jsem ji loni nějakému překupníkovy zahradní techniky z Kolína. Repas byl do 20t.
Já bych hledal starší i s více mth diesel s uzávěrkou. Ten bere do 3l/mth. Perkins uvádí životnost motoru do potřeby kontroly pro případnou go 5000mth, to než najedu... Ten kohler fakt byl schopen vzít i 9l. A ta uzávěrka sice není 4x4, ale pomůže to dost.
Nějakou Kubotu nebo Iseki. Výhoda toho wisconsinu je v levných a dostupných dílech, ale neni to úplně dospělá technika (piraňu jsem nezkoušel, tam třeba už jo) byť odolná je dost a to nasazení nějak vydrží, ale ta tvoje výměra už něco sečení zabere.

Mejler
Příspěvky: 5
Registrován: pát kvě 19, 2017 3:31 pm
Bydliště: Soběslav

Re: Traktor Wisconsin

#8 Nový příspěvek od Mejler »

Ok zkusím se po nečem kouknout. Mas nejaky tip kde hledat. Díky moc za rady

Coronerr1
Příspěvky: 20
Registrován: pát lis 30, 2012 12:28 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Traktor Wisconsin

#9 Nový příspěvek od Coronerr1 »

Speciální typ nemám, já našel svoji etesii na bazoši, kde ji prodával nějakej doktor, co si to koupil na zahrádku a zjistil, že se ramenama pro výklop do výšky nevejde pod ovocné stromky. Bylo to na jaře chtěl 260, já nabídl 200 a poslal mě někam :321: Na podzim dal inzerát znovu, já nabídl opět 200 a plácli jsme si :wink:

Odpovědět

Zpět na „Zahradní malotraktory“