starjet 4x4 sjíždí se přední kolo

sekačky a traktory. Husqvarna, Partner, Stiga, MTD, CastelGarden,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
jiri-k
Příspěvky: 28
Registrován: sob čer 01, 2013 6:29 pm
Bydliště: hradedc kralove

starjet 4x4 sjíždí se přední kolo

#1 Nový příspěvek od jiri-k »

Zdravím, kolegové, nemáte někdo servisní manuál na Starjet z Jičína? U traktoru 4x4 se sjíždí pravé přední kolo a nevím, jak nastavit geometrii. Taky nemám schema elektriky. Za každou radu budu rád, protože pouhý návod k použití je na dvě věci..díky

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: starjet 4x4 sjíždí se přední kolo

#2 Nový příspěvek od Milhauss »

Tady něco je,ale chce to přímo typ a možná by se našlo,nebo zavolej či napiš výrobci,většinou pomůžou

http://www.secogroup.cz/underwood/downl ... en___J.pdf

jiri-k
Příspěvky: 28
Registrován: sob čer 01, 2013 6:29 pm
Bydliště: hradedc kralove

Re: starjet 4x4 sjíždí se přední kolo

#3 Nový příspěvek od jiri-k »

díky za nápovědu, tenhle dokument znám, z nejhoršího se orientuju. a výrobci jsem napsal. Celé se to komplikuje tím, že opraváři tento typ pořádně neznají a tak tápu. Už jsem našel filtr hydrauliky a stále hledám čidlo na benzín, svítí kontrolka rezervy při plné nádrži. to sice ničemu nevadí, ale mrzí mne to. Snad se časem nějaký manuál najde.

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: starjet 4x4 sjíždí se přední kolo

#4 Nový příspěvek od Milhauss »

A co je to tedy za typ??? Plovák v nádrži může být špatnej,zkoušel jsi s ním nějak hýbat,nebo tak něco

Uživatelský avatar
tucnakk
Příspěvky: 436
Registrován: stř črc 04, 2007 4:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: starjet 4x4 sjíždí se přední kolo

#5 Nový příspěvek od tucnakk »

Kdybys nepochodil v Jičíně tak kontaktuj tuhle firmu nhttp://www.naradijiranek.cz
Tam chodíme servisovat stajeta 4x4.Jsou tam velice ochotní a dělaj servis.
Přeci jen výrobce je něco trochu jinýho

jiri-k
Příspěvky: 28
Registrován: sob čer 01, 2013 6:29 pm
Bydliště: hradedc kralove

Re: starjet 4x4 sjíždí se přední kolo

#6 Nový příspěvek od jiri-k »

Milhauss píše:A co je to tedy za typ??? Plovák v nádrži může být špatnej,zkoušel jsi s ním nějak hýbat,nebo tak něco
Starjet AJ102 4x4 a plovák od palivoměru je na uzávěru nádrže. Elektrika k němu nejde, je to jen mechanický ukazatel. Ale asi někde v nádrži je plovák na rezervu, so po nalití benzínu nevypnul. a nevím, kudy k němu aby se nesundávaly všechny plasty. Vemkoncem ta rezerva ať si svítí. To sjíždění pláště mne bolí více. Je tam takové táhlo, co asi otevírá nějaký bypass na předním náhonu aby se vůbec dalo zatáčet. Jenže jak to seřídit.. snad se Jičín ozve. Ono vozit traktor někam do opravy je poněkud nákladná záležitost, navíc to jsou dva dny času. Kloudné servisáky na SECO v okolí nemám, ale je zde šikula, co opraví snad cokoliv, má 2 soustruhy, frézu,šepinu, padací nůžky, ohýbačky, sváření a hlavně šikovné ruce. Jen mu chybí zkušenosti s tímto traktorem. Naopak v nedalekém okolí je prodejce, kde ani nevědí, jaké jsou náhradní díly na Vari. Opravy pro ně dělá takový šmoula, co zvládne dát novou hadičku na benzín..

Uživatelský avatar
tucnakk
Příspěvky: 436
Registrován: stř črc 04, 2007 4:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: starjet 4x4 sjíždí se přední kolo

#7 Nový příspěvek od tucnakk »

Myslel jsem jim napsat nebo zavolat.Ted tam maj starjetu mraky.Určitě by na tvůj problém znaly recept,
V Jičíně servisovat to stálo za prd.

jiri-k
Příspěvky: 28
Registrován: sob čer 01, 2013 6:29 pm
Bydliště: hradedc kralove

Re: starjet 4x4 sjíždí se přední kolo

#8 Nový příspěvek od jiri-k »

Tak v Jičíně jsou prostě SUPER!!! poslali v PDF katalog náhradních dílů s rozkresy, návod na seřízení převodovky, výměnu oleje a pár slov útěchy. Prostě vše, co chybělo. Teď ještě sehnat peníze, udělat si čas a pustit se do práce. Mám radost!!!

jiri-k
Příspěvky: 28
Registrován: sob čer 01, 2013 6:29 pm
Bydliště: hradedc kralove

Re: starjet 4x4 sjíždí se přední kolo

#9 Nový příspěvek od jiri-k »

přišla aj odpověď na sjíždění kolečka: Sjíždění jedoho kola víc, než u druhého je normální vlastnost přední převodovky KXH10N ... při nájezdu většího počtu hodin, je pak tato vlastnost znatelná na použitých pneu.
Tak nutno si zvyknout.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: starjet 4x4 sjíždí se přední kolo

#10 Nový příspěvek od DYK »

Jedno přední kolo "bere" víc než druhý? Nebo jak to kdo myslel?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

jiri-k
Příspěvky: 28
Registrován: sob čer 01, 2013 6:29 pm
Bydliště: hradedc kralove

Re: starjet 4x4 sjíždí se přední kolo

#11 Nový příspěvek od jiri-k »

tak, odírá se. asi v zatáčce není diferenciál 100%ní a otáčky nepasují. úplně stejně by se choval při zatáčení špatně seřízený bypass, že by otevíral moc brzo a nebo pozdě. to jsem ještě nezkouknul. Je jasné, že sekací traktor se velice často otáčí na malém poloměru a tam to je znát. A pokud původní majitel jezdil po betoně, výsledek je zaručen. Ale mě to vadí, proto jsem se do toho dal.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: starjet 4x4 sjíždí se přední kolo

#12 Nový příspěvek od DYK »

V Jičíně určitě příčinu vědí, kdyby ti ji řekli, mohl by ses hned zaměřit na řešení. Ovšem, má to řešení?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

jiri-k
Příspěvky: 28
Registrován: sob čer 01, 2013 6:29 pm
Bydliště: hradedc kralove

Re: starjet 4x4 sjíždí se přední kolo

#13 Nový příspěvek od jiri-k »

z mailu kopíruji: V příloze Vám posílám katalog náhradních pro Váš stroj. Součástí katalogu je i elektrické schema stroje.
Sjíždění jedoho kola víc, než u druhého je normální vlastnost přední převodovky KXH10N ... při nájezdu většího počtu hodin, je pak tato vlastnost znatelná na použitých pneu.
Je ale ovšem možné, že je nastavení používáním rozhozeno a sjíždění se projeví po kratší době.
V tomto případě naleznete v příloze anglicky psaný dokument o nastavení přepouštěcího poměru při zatáčení.
Takže oni si toho jsou vědomi. No a já zítra zvednu předek a zkusím to poměřit. Zatím jsem zvednul jen kolo na jedné straně a zjišťuju, že všude jsou šílené vůle, jako kdyby celou nápravu vyráběl Robinson jen kamennou sekerou a ještě ve spěchu. Funkci to nevadí, ale štve to..takže jen si pohrát s nastavením vůlí. :twist:

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: starjet 4x4 sjíždí se přední kolo

#14 Nový příspěvek od Atlan »

Bud kludny, vsetky su take dodo stroje
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
tucnakk
Příspěvky: 436
Registrován: stř črc 04, 2007 4:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: starjet 4x4 sjíždí se přední kolo

#15 Nový příspěvek od tucnakk »

Seco nedělá dodo stroje aspon cenově :smich: http://www.seco-traktory.cz/traktory/detail-traktoru/6

Odpovědět

Zpět na „Zahradní malotraktory“