starjet 4x4 sjíždí se přední kolo

sekačky a traktory. Husqvarna, Partner, Stiga, MTD, CastelGarden,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
jiri-k
Příspěvky: 28
Registrován: sob čer 01, 2013 6:29 pm
Bydliště: hradedc kralove

Re: starjet 4x4 sjíždí se přední kolo

#16 Nový příspěvek od jiri-k »

tucnakk píše:Seco nedělá dodo stroje aspon cenově :smich: http://www.seco-traktory.cz/traktory/detail-traktoru/6
to je on, mého srdce šampion.
až na výše zmíněné, jsem docela spokojen. Postupem času bude provedena drobná úprava el. instalace, odpojím několik koncáků,odpojím světla, co jsou na nic, rozchodím palivoznak, namažu co namazání zasluhuje, zatím potřebuju sekat a tak na opravy je jen mezičas..výměna oleje v převodovce až během léta, kdy tráva už neporoste tak zběsile. Takže to zatím beru jako dobrou koupi. 400mth je při dobré údržbě dobře zajetý motor. Na bagru mám 2800 a maká o stošest.. :prace:

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: starjet 4x4 sjíždí se přední kolo

#17 Nový příspěvek od DYK »

Jaký olej uvažuješ do převodovky dát? Asi motorovej ale API?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

jiri-k
Příspěvky: 28
Registrován: sob čer 01, 2013 6:29 pm
Bydliště: hradedc kralove

Re: starjet 4x4 sjíždí se přední kolo

#18 Nový příspěvek od jiri-k »

DYK píše:Jaký olej uvažuješ do převodovky dát? Asi motorovej ale API?
návod říká 5w50 api sg takže syntetika..k tomu filtr za 1300 a je to pěkná pokladnička.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: starjet 4x4 sjíždí se přední kolo

#19 Nový příspěvek od DYK »

S tím souhlasím. měl jsem tento olej na mysli. Ona totiž kvalita oleje má zde zásadní vliv na životnost převodovky.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

jiri-k
Příspěvky: 28
Registrován: sob čer 01, 2013 6:29 pm
Bydliště: hradedc kralove

Re: starjet 4x4 sjíždí se přední kolo

#20 Nový příspěvek od jiri-k »

tak jsem asi 3 hodiny sekal, pak dal na zvedák. a ejhle, málem mi vostal v ruce kulový čep na pravém kole. tak to je první důvod horší geometrie. Dnes měřit sbíhavost a pak vymyslet, proč se spojka sečení zapíná se zpožděním. Pak ještě poštelovat ovládání-pedály pojezdu a vytvořit nějaký sklonoměr, protože boční náklon ve svahu mi nahnal docela hrůzu. Už chápu ten koncový spínač pod sedačkou.

jiri-k
Příspěvky: 28
Registrován: sob čer 01, 2013 6:29 pm
Bydliště: hradedc kralove

Re: starjet 4x4 sjíždí se přední kolo

#21 Nový příspěvek od jiri-k »

jiri-k píše:tak jsem asi 3 hodiny sekal, pak dal na zvedák. a ejhle, málem mi vostal v ruce kulový čep na pravém kole. tak to je první důvod horší geometrie. Dnes měřit sbíhavost a pak vymyslet, proč se spojka sečení zapíná se zpožděním. Pak ještě poštelovat ovládání-pedály pojezdu a vytvořit nějaký sklonoměr, protože boční náklon ve svahu mi nahnal docela hrůzu. Už chápu ten koncový spínač pod sedačkou.
edit: na pravém kole kulový čep viklal. V hliníkovém odlitku je trubička, čep s válcovou plochou a závitem. Válcová plocha je delší než trubička. K vyřešení problému stačilo dát větší podložku, vše utáhnout a pohoda. Závěr: vadná montáž už z výroby, nebo se v tom kdosi hrabal. Jakási sbíhavost nastavená je, neměnil jsem. Viklá se celá přední náprava. uchycení vepředu za čep s futry je jednoduché, nenáročné, ale budí doměnku, že se konstruktér inspiroval ve stavebnici Merkur.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: starjet 4x4 sjíždí se přední kolo

#22 Nový příspěvek od Atlan »

tucnakk píše:Seco nedělá dodo stroje aspon cenově :smich: http://www.seco-traktory.cz/traktory/detail-traktoru/6
To vies vecsia cena neznamena kvalitu. Take iste diely najdes v fabii. Aj audi. Len cena je ina :D
Cena 10nasobok prinos 0,1% to uz hej
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

jiri-k
Příspěvky: 28
Registrován: sob čer 01, 2013 6:29 pm
Bydliště: hradedc kralove

Re: starjet 4x4 sjíždí se přední kolo

#23 Nový příspěvek od jiri-k »

Ale já nenaříkám, to jen aby nedošlo k omylu. Jsem docela spokojený, protože nejde o podstatné závady, jen se to občas špatně hledá. Proto tady píšu, aby ostatní nemuseli jít cestou Járy Cimrmanna a hledat, kudy cesta taky nevede. Dokonce i s přístupem výrobce jsem spokojený, to se nedá srovnat s jistou velkofirmou - prodejcem naleštěné číny. Bohužel se to nedá ani srovnat s jednou opravnou v mém okolí, kde po jejich zásahu sekačka nestartovala a z převodovky Vari tekl olej víc, než když šla do opravy.. I tací jsou.

jiri-k
Příspěvky: 28
Registrován: sob čer 01, 2013 6:29 pm
Bydliště: hradedc kralove

Re: starjet 4x4 sjíždí se přední kolo

#24 Nový příspěvek od jiri-k »

tak jsem dnes posekl 5000m zahrady, část s už přerostlou trávou nebo spíše se skoro slámou. Kdyby vám někdo říkal, že se výhozový tunel neucpává, vemte jej násadou od lopaty po hlavě. Tunel se ucpává, takže jsem jezdil s dětskými hrabičkami pod sedadlem a pořád vyhrabával trávu z tunelu. Bylo sucho a horko, nešlo o lepivé lístky..

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: starjet 4x4 sjíždí se přední kolo

#25 Nový příspěvek od Atlan »

To bude tou prerastlou travou,proste naraz vela materialu a ked to pos3kas tak aj pusti stavu. Sekat sa ma tusim 1/3 z vysky ci ako. Skusal si brat polovicny zaber? Aj tak upchavalo?
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

jiri-k
Příspěvky: 28
Registrován: sob čer 01, 2013 6:29 pm
Bydliště: hradedc kralove

Re: starjet 4x4 sjíždí se přední kolo

#26 Nový příspěvek od jiri-k »

šlo o nedopasky po ovcích, suché jako troud, sekal jsem na nejvyšší možnou výšku, jenom polovinou až 2/3 záběru, plný plyn, pomalá jízda místy s tempomatem... a aj tak se místy ucpávalo. Je to profi stroj, ale moc toho nezvládl.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: starjet 4x4 sjíždí se přední kolo

#27 Nový příspěvek od Atlan »

Casom to snad vychytas ako na to. Vyskusas co mozes a nemozes kosit a robit.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Odpovědět

Zpět na „Zahradní malotraktory“