Rider Castel Garden XE70

sekačky a traktory. Husqvarna, Partner, Stiga, MTD, CastelGarden,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Honza_2
Příspěvky: 459
Registrován: ned bře 09, 2014 4:37 pm
Bydliště: Dobruška

Rider Castel Garden XE70

#1 Nový příspěvek od Honza_2 »

Zdravím kolegové,

chtěl bych představit další přírůstek do garáže koupený přes inzerát.
Jedná se o Rider XE 70 / EL63 - rider vhodný na malé a střední zahrady.

Koupil jsem stroj za vidinou rychlejšího sekání plochy cca.1600 m3 plochy trávy,kterou sekat benzinovou sekačkou bez pojezdu s vrtuli - nožem o průměru 40 cm byl masakr sekat.
A práce na skoro 4.hod.s neustálým vysypáváním malého sběrného koše.

Bližší informace zde:
Odkaz:
http://www.mountfield.cz/rider-xe-70-el-63-1tkk0028

Rider má své mouchy,ale jsem moc rád, že funguje tak jak má i když je na něm dost práce na doladění.

Výhody:
Nůž - délka - 63 cm
Velký objem sběrného koše - 140 l.
Kvalitní motor - Briggs&Stratton 6.5 HP

Nevýhody konkrétního zakoupeného stroje:
- při 2 a 3 stupni za jízdy vpřed poškubává
- startování na baterii jde problémově - slabá baterie - nedrží napětí
- velká vule v řízení - u levého kola je prasklý plech na páce řízení u čepu
- spojka pro rozjezd zabírá až u vrchu
"Rider XE 70, MF70 - už nejsou jen VARI."
.................................................................
"Vari 2T-aktuální stroj "

Uživatelský avatar
Honza_2
Příspěvky: 459
Registrován: ned bře 09, 2014 4:37 pm
Bydliště: Dobruška

Re: Rider Castel Garden XE70

#2 Nový příspěvek od Honza_2 »

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

ObrázekObrázekObrázekObrázek

Pokud máte někdo nějaké tipy a rady, videa, fotky atd. z provozu stejných nebo obdobných stroju tak písněte i sem. Každá rada, příspěvek se hodí.
Nemám žádné zkušenosti v tomto směru.
"Rider XE 70, MF70 - už nejsou jen VARI."
.................................................................
"Vari 2T-aktuální stroj "

štěpa
Příspěvky: 622
Registrován: pát říj 09, 2009 12:53 pm
Bydliště: Liberec

Re: Rider Castel Garden XE70

#3 Nový příspěvek od štěpa »

Tak upřímně tohle je věc vyrobená aby fungovala max.2 roky a pak do tříděnýho odpadu. Kolikrát se divim co za to lidi v inzercích chtějí. Záběr spojky spolu s brzdou se dá jednoduše poštelovat dle potřeb. na konci bowdenů je štelovák. Ovšem ten šnekový závit v brzdiči často oxiduje, a pak jde pedál ztuha. Poškubávání je věc špatného užívání stroje, nebo vadného diferenciálu. Při řazení je nutné vždy zastavit, a až po přeřazení se znovu rozjet, jinak se oštípou hrany na vidličkách. S největší pravděpodobností máš KO diferák, jsou to kolečka z práškového hliníku uložená jen tak do plastu, jak se otáčí tak vydírají plast a zvětšuje se vůle mezi kolečky až to začne jednoho dne přeskakovat, a to je konec. Díly nejsou, jen celé mechanismy, tzn. převodovka, diferák celý s brzdičem a osou...Diferák stojí v mauntfieldu 5,5tis se slevou tušim, nic jinýho s tim nejde dělat, vydrží ale zas jen krátce. Chce to dodat slabý kovový podložky mezi kolečka a plast, a často mazat(i novej je málo namazanej, spíš vůbec). Jinak se dá při troše nadávání celej plastovej ,,obal´´ sundat, je asi na 6 šroubkách, a pak se v tom vrtat.
Startování na baterii na některym funguje, na některym ne, chtělo by to větší baterii a silnější drátky.
Dalším neduhem těchto motorů je vyčvachtanej závit dobíjecí cívky na motoru, to pak chrastí o setrvák, a nezbývá, než ji vyhodit a nedobíjet(tedy ne že by to dobíjení bylo nějak efektivní).

Uživatelský avatar
Honza_2
Příspěvky: 459
Registrován: ned bře 09, 2014 4:37 pm
Bydliště: Dobruška

Castel Garden XE70

#4 Nový příspěvek od Honza_2 »

Děkuji za příspěvek.
Je pravda, že při prohlížení inzerátu jsem obdobný model tomuto tam lidi střílejí za částky 28-20-23 000,- Kč i více.
To mě také dost zarazilo, proč to tolik stojí.

Díky za upřesnění ohledně řazení. To mě nenapadlo, měl jsem za to,že pedál funguje jako spojka v autě a dá se řadit za jízdy.

Šikovné je, že má na zdejší měkkou pudu široká kola. Na ruční sekačce se boří kolečka do mechu a měkké pudy.
Zkoušel jsem včera sekat,ale jel jsem jen na jedničku a zkoušel i couvat mezi foliakem a pařníkem v omezeném prostoru a rejd to má skutečně velký.

Líbí se mi na to veliký sběrný koš. To mě fakt hodně potěšilo, že po každém vysekaném řádku nemusím letět na kompost s plným košem ručně tlačené sekačky.

S tím diferenciálem a řazením jak kolego píšeš jsem se docela lekl,že by to mělo tak krátce vydržet.

Nenašel by se u někoho návod na obsluhu, obrázkový návod umístnění všech dílu atd. na tento nebo obdobný stroj??
Koukal jsem na netu a odkazy co jsem našel nefungují ke stažení z netu.
"Rider XE 70, MF70 - už nejsou jen VARI."
.................................................................
"Vari 2T-aktuální stroj "

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Rider Castel Garden XE70

#5 Nový příspěvek od kenybz »

sůsed přez dva baráky to měl a po 2 letech se mu to posralo task to prodal sousedovi hned vedle a marně se snaží ten krám přesvědčit k tomu aby se rozjel pak to zatlačily do šopy a dál sekají sekačkou taky takových 1500m
tak hodně štěstí
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

štěpa
Příspěvky: 622
Registrován: pát říj 09, 2009 12:53 pm
Bydliště: Liberec

Re: Rider Castel Garden XE70

#6 Nový příspěvek od štěpa »

stačí lehce poguglit
obrázky http://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=& ... hHFSBeuC2w

a manuál na stránkách výrobce http://manuals.ggp-group.com/IT/2004-20 ... -%20EN.pdf

nějaký vyjetý diferáky tu mám, spekulovali jsme už jak to nahradit, ale nic se nevejde, a ještě to musí sedět na brzdič a řetězový kolečko...někde sem viděl, že někdo nabízel samotný kolečka v itálii, vycházelo to asi na 2-3tis, už se nepamatuju, ale stejně jsou tam vyjetý ty plastový pouzdra zadní osy a obal, takže je lepší celý nový. Lidi jsou fakt pomatený, dyt to stálo nový někde 3pětky, navíc se dají najít na netu ty nový ridery stejné koncepce kolem 25tis :-/

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Rider Castel Garden XE70

#7 Nový příspěvek od kenybz »

a za pade letitý profi japonec tříválec nafťák který nadoma bude sloužit i pravnukům
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Honza_2
Příspěvky: 459
Registrován: ned bře 09, 2014 4:37 pm
Bydliště: Dobruška

Re: Rider Castel Garden XE70

#8 Nový příspěvek od Honza_2 »

Nějakou dobu jsem zde nebyl protože, Brácha potřeboval přestěhovat a ještě nějaké další věci tak postupně odpovím. Honza
"Rider XE 70, MF70 - už nejsou jen VARI."
.................................................................
"Vari 2T-aktuální stroj "

Uživatelský avatar
Honza_2
Příspěvky: 459
Registrován: ned bře 09, 2014 4:37 pm
Bydliště: Dobruška

Re: Rider Castel Garden XE70

#9 Nový příspěvek od Honza_2 »

štěpa píše:stačí lehce poguglit
obrázky http://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=& ... hHFSBeuC2w

a manuál na stránkách výrobce http://manuals.ggp-group.com/IT/2004-20 ... -%20EN.pdf

nějaký vyjetý diferáky tu mám, spekulovali jsme už jak to nahradit, ale nic se nevejde, a ještě to musí sedět na brzdič a řetězový kolečko...někde sem viděl, že někdo nabízel samotný kolečka v itálii, vycházelo to asi na 2-3tis, už se nepamatuju, ale stejně jsou tam vyjetý ty plastový pouzdra zadní osy a obal, takže je lepší celý nový. Lidi jsou fakt pomatený, dyt to stálo nový někde 3pětky, navíc se dají najít na netu ty nový ridery stejné koncepce kolem 25tis :-/
Děkuji za odkazy na manuál. Zrovna tento dokument se mi tam nepodařilo najit.
Je fakt, že jsem po sekání čistil spodek stroje a dost mě překvapilo uložení podvozku na rámu. Je to dooost neodborně uložené výrobce, ale snad to bude sloužit.
Co znamená vyjetý diferenciál?? opotřebovaný?
"Rider XE 70, MF70 - už nejsou jen VARI."
.................................................................
"Vari 2T-aktuální stroj "

Uživatelský avatar
Honza_2
Příspěvky: 459
Registrován: ned bře 09, 2014 4:37 pm
Bydliště: Dobruška

Re: Rider Castel Garden XE70

#10 Nový příspěvek od Honza_2 »

kenybz píše:a za pade letitý profi japonec tříválec nafťák který nadoma bude sloužit i pravnukům
Za 50x? je myšleno cena za traktor s naftovým motorem??
To je pro mě dost nereálná částka a na zahradu a kus louky je to pro mě nevyužitelné a proto koukám na stroje v malích rozměrech jako je MF, Terra Vari atd.
"Rider XE 70, MF70 - už nejsou jen VARI."
.................................................................
"Vari 2T-aktuální stroj "

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Rider Castel Garden XE70

#11 Nový příspěvek od kenybz »

moc je pojem relativní...stroj je malý rozměrama a obrovský výkonem ale možná bys dopadl jako já
ono to sekání s tím je totiž hrozně návykové když posekáš 5 tisíc metrů tak si ani nezajezdíš to je raz dva a tak sekám i kolem potoku dalších 5000m kde chodíme se psem aspoň nemá klíšťata z vysoké trávy
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... baura+pani
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

štěpa
Příspěvky: 622
Registrován: pát říj 09, 2009 12:53 pm
Bydliště: Liberec

Re: Rider Castel Garden XE70

#12 Nový příspěvek od štěpa »

Hele kenybz, s těmadle strojema to navykový nejni, to se bojíš jít sekat aby se zas něco nepo... Japončíka si koupil sakra dobře, takový kup ti závidim, většinou jsou v inzercích vydechlý herky co už moc radosti neudělaj. :)

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Rider Castel Garden XE70

#13 Nový příspěvek od Peter768 »

Štěpa to trafil. ....s tými mounfild vychytavkami sa boja ľudia kosiť. ..... :smich:

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Rider Castel Garden XE70

#14 Nový příspěvek od kenybz »

jeden sůsed si kůpil jetého mounfilda a eště nesekal bo je to nepoužitelné druhý sůsed si kůpil za 120 000 český sekací traktorek s motorem B/S dvouvál 20hp cca a to je furt dětská hračka o proti letitému japonci za poloviční cenu a to už to měl několikrát posrané
va našem případě byla jednoduchá úvaha zgarba z mountfieldu za 30 nebrat nějaký jakože český je lepší ale cenovků hodně vysoko no nakonec padla volba na japonca v důchodovém věku ale velmi vitálním...
celá dědina o tom našem traktorku mluví a jak to pěkně seká a jenom dávám kontakty dovozci
a spotřeba? strašně málo z jara jsem tam nalél 10L do nádrže a posekal cca 80 000m2 moja v sekačce s 3,5hp tecumsehem spálila víc benzínu údaje sů jen od oka ale žádná haluz
trochu jsem řešil vhodné řemeny bo jsem tomu dal festovně zabrat a jaksi zhořely ale už to mám vychytané a už vím jaké tam sedíja a vydržíja
ono na dvojku když sa seká při maximální rychlosti tak to jen tak obyčejný řemen neustojí
ze sůsedem jsem sa vsadil že mu posekám humno za 3 minuty cca 1500m kolem stromů jsem nejezdil jen rovně tam a zpátky a dal jsem to
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Rider Castel Garden XE70

#15 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...měl jsem identickou sekačku od STIGY - Stiga Garden compact E. Taky se mi rozsypal dif . Ten jsem nahradil difem z Favorita ...Obrázky jsou v mém vlákně...

Obrázek Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Zahradní malotraktory“