Novy traktorek - pomoc pri vyberu

sekačky a traktory. Husqvarna, Partner, Stiga, MTD, CastelGarden,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
chose
Příspěvky: 21
Registrován: pát srp 17, 2007 10:43 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Novy traktorek - pomoc pri vyberu

#1 Nový příspěvek od chose »

Zdravím vespolek,
rád bych obdržel nějaké tipy a rady při obnově traktorů. Doposavad mám zkušenosti jen s českými Wisconsin (v pořadí již druhý).

Obrázek

Wisconsin Engineering W2900
šířka sečení je 122cm
motor Kohler Command 20HP
Sečena plocha je až 6500m2 !!! Z toho ccz 1/3 sběrem do koše. V podhorském terénu takže kopce.


Kupován v roce 2009. Bohužel motor ztratil výkon, měřil jsem tlaky a aktuálně má 6 z originálních 12 PSI tuším. Plus problémy s hydrostatikou a další polámané plasty atd.

Tedy rád bych adekvátní náhradu. Prosím o tipy a zkušenosti s různýma znackama a typama. Zajímá mě také servis, a ceny ND. Doposud jsem si byl zvyklý dělat servis sám. Objednání dílu dle katalogu atd.

Mám jen negativní zkušenosti se Stigou od kolegy (verze 4x4). Zajímalo by mě napr. Husqvarna TS 346. Dle pily a krovinaku spokojenost.

Děkuji za tipy rady zkušenosti či jakékoliv odkazy k tématu.

Chose

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Novy traktorek - pomoc pri vyberu

#2 Nový příspěvek od DYK »

Mě by zjímalo, kolik mth ten motor natočil? Ono by se to dalo jaksi a rámcově spočítat z uvedených údajů, ale ty mrkneš na počítadlo a vidíš. A bude to přesnější.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

chose
Příspěvky: 21
Registrován: pát srp 17, 2007 10:43 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Novy traktorek - pomoc pri vyberu

#3 Nový příspěvek od chose »

Tak bohuzel pocitadlem muj traktor vybaveny neni. Nicmene jsem trochu zklamany nad zivotnosti Kohleru. Je asi pravda ze dostaval zabrat v kopcovitem terenu, nicmene cekal jsem ze vydrzi vic.

Prichazi jeste samozrejme v potaz vymena pistnich krouzku (5 000) ci vymena motoru (cca 30 000). Ovsem s prihlednutim stavu hydro, a dalsich dilu to nevidim jako moznost.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Novy traktorek - pomoc pri vyberu

#4 Nový příspěvek od DYK »

Motor ochrání právě hydrostatická převodovka a že se převodovka předčasně zničí bych bral, to se děje. Jen teda ona výdrž motoru zaráží i mě. A to je přesně ono, pak si můžeme povídat o kvalitách jednotlivých značek a číst já kořídil ten či onen protože vydrží. Leda hovno, je to všechno jedna "kvalita".
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

štěpa
Příspěvky: 622
Registrován: pát říj 09, 2009 12:53 pm
Bydliště: Liberec

Re: Novy traktorek - pomoc pri vyberu

#5 Nový příspěvek od štěpa »

Ano kohler je držák, náhodná ztráta tlaků na kroužkách možná budí podezření nad zanedbanou údržbou. Ale to je buřt, v podstatě wisconsin je stejnej jako agrostroj, jen smontovaný komerční výrobky prodávaný pod x značkama- nic zvláštního nenabízí. Pokud to má makat v profesionálním nasazení, chce to nejlépe nafťáka se silnou převodovkou. Je tu dostupných spousta kubot a iseky co vidíme u technických služeb. Akorát kupovat nový je drahý, a ojetý budou zkrátka ojetý, takže zas unavený hydro a vylítanej motor. Hodně dobrý traktůrky dělá fa-ga. Dělaji jak levný klasický pro zahrádkáře standartní koncepce, ale i ,,lepší´´ s hydrodynamickym pojezdem s chlazením, a ten už dává profesionální nasazení. Prodávaj se v německu v krámkách sem tam, ale hlavně na e-bayi. Stránky mají vcelku naprd http://www.faga-trac.com/deu/categories ... tracs.html

Jinak ještě při koupi nového bych nedoporučoval BS intek, ale rozhodně vanguard(plechový dekl), jednak je značný rozdíl ve spotřebě benzínu, ale taky starý poctivý vanguardy choděj i 2000h. BS má asi nejlepší dostupnost ND.

Odpovědět

Zpět na „Zahradní malotraktory“