Wheel horse - sekačka na vysokou trávu

sekačky a traktory. Husqvarna, Partner, Stiga, MTD, CastelGarden,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
štěpa
Příspěvky: 622
Registrován: pát říj 09, 2009 12:53 pm
Bydliště: Liberec

Wheel horse - sekačka na vysokou trávu

#1 Nový příspěvek od štěpa »

Prosím prosím nezměřil byste mi někdo průměr řemeničky viz foto, a ještě jaký má ten motor provozní otáčky, myslim že by to tam mělo být někde napsaný, bastlim dvoububnovou sekačku před traktůrek a nějak je to moc rychlý, vycházel jsem z obvodové rychlosti nožů cca 70m/s, to mě vychází na převod cca 1:1 s motorem (mám tam brigss 6,5)
Moc mi to pomůže dík
Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Paldas
Příspěvky: 219
Registrován: čtv bře 27, 2014 11:43 pm
Bydliště: Slavkovské bojiště

Re: rozměr řemeničky kultivátor mountfield, kdo má doma pros

#2 Nový příspěvek od Paldas »

Zítra ti to zmerim. Stačí?
Azuritek - Zetor 3011 r. 1962, 2. majitel
MS 07 - kultivátor mountfíld pomlouvaný ale pro mne dobrý pomocník

štěpa
Příspěvky: 622
Registrován: pát říj 09, 2009 12:53 pm
Bydliště: Liberec

Re: rozměr řemeničky kultivátor mountfield, kdo má doma pros

#3 Nový příspěvek od štěpa »

Jo moc dík, to nespěchá, už to dělám od podzima :smich:

Uživatelský avatar
Paldas
Příspěvky: 219
Registrován: čtv bře 27, 2014 11:43 pm
Bydliště: Slavkovské bojiště

Re: rozměr řemeničky kultivátor mountfield, kdo má doma pros

#4 Nový příspěvek od Paldas »

Otáčky motoru 1750-3600. Ja mám u té sekačky odstředivou spojku spíná asi v půlce plynu. Průměr řemenice sem naměřil 54mm takže když byla před 15ti lety nová tak asi 55 :). Jinak to mám u kultivatoru MS 07 a myslím že by ctely zrychlit bubny nebo zpomalit pojezd. Ale sekat se tím dá.
Azuritek - Zetor 3011 r. 1962, 2. majitel
MS 07 - kultivátor mountfíld pomlouvaný ale pro mne dobrý pomocník

štěpa
Příspěvky: 622
Registrován: pát říj 09, 2009 12:53 pm
Bydliště: Liberec

Re: rozměr řemeničky kultivátor mountfield, kdo má doma pros

#5 Nový příspěvek od štěpa »

Děkuju, prosimtě ještě mi řekni, jak si to měřil, to je vnější průměr řemenice, nebo vnitřní?
Obrázek

Uživatelský avatar
Paldas
Příspěvky: 219
Registrován: čtv bře 27, 2014 11:43 pm
Bydliště: Slavkovské bojiště

Re: rozměr řemeničky kultivátor mountfield, kdo má doma pros

#6 Nový příspěvek od Paldas »

Vnitřní
Azuritek - Zetor 3011 r. 1962, 2. majitel
MS 07 - kultivátor mountfíld pomlouvaný ale pro mne dobrý pomocník

štěpa
Příspěvky: 622
Registrován: pát říj 09, 2009 12:53 pm
Bydliště: Liberec

Re: rozměr řemeničky kultivátor mountfield, kdo má doma pros

#7 Nový příspěvek od štěpa »

Jo dobře, to mi vychází zatím teda 55na motoru:50na odstředivý spojce:46na hřídeli spojky a pak to jde do pomala, protože na bubnech jsou větší řemeničky, uff snad to nějak dopočítám :smich: , dal sem nová ložiska a vypodložil nože aby neplandaly, takže už to roztočím, ale je to jak vrtulník, musim zpomalit, ale zároveň to chci rychlejší než originál jak si psal :pistol:

štěpa
Příspěvky: 622
Registrován: pát říj 09, 2009 12:53 pm
Bydliště: Liberec

Re: rozměr řemeničky kultivátor mountfield, kdo má doma pros

#8 Nový příspěvek od štěpa »

Už jsem z toho docela zoufalej, celkový originální převod z motoru na buben je tedy asi 55:50:46:90 při otáčkách motoru 3500 to vychází na 2100otáček na bubnu, což je zase hrozně málo, někde se tu psalo, že obvodová rychlost nožů na bubnovce má být 70m/s. A to by odpovídalo asi 3200 otáčkám bubnu. :-/

Uživatelský avatar
Lišák1
Příspěvky: 1168
Registrován: úte čer 02, 2009 8:28 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Re: rozměr řemeničky kultivátor mountfield, kdo má doma pros

#9 Nový příspěvek od Lišák1 »

Jestli měříš vnitřní průměry řemenic, tak to se skutečně nedopočítáš. U řemenice se měří vždy vnější průměr, ten je neměnný, vnitřní je podle toho, jak to soustružník udělal, i když jsou na to přesné tabulky, praxe je jiná.
Nissan Terrano 3,0 TDI, Zetor 5211

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: rozměr řemeničky kultivátor mountfield, kdo má doma pros

#10 Nový příspěvek od Atlan »

Nechcem ti do toho kecat. Ale ty si myslis ze ti to utiahne 2 bubny tj zaber 1m a este pohne traktorom. Ja mam 6,5k motor do pomala 1:2 zaber 120cm. A ten motor ma co robit v hustejsej trave. Tak ze 2600ot bude pre teba akurat a bude to kosit aj na 2100ot.

Nemas na to vykon. Zatial by som to velmi nehrotil ist do otacok bubnov ale skusil to tak ako to je. Prax ukaze
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

štěpa
Příspěvky: 622
Registrován: pát říj 09, 2009 12:53 pm
Bydliště: Liberec

Re: rozměr řemeničky kultivátor mountfield, kdo má doma pros

#11 Nový příspěvek od štěpa »

Má to záběr 82cm a bubny nejedou po zemi, je tam takovej centrální kluzák se spodním uložením bubnů, ale samozřejmě nevim co to bude dělat v trávě, vyzkoušíme, a třeba dám větší motor, nebo mě ještě napadlo, dát jeden motor zvlášť přímo na bubnovku.

K těm řemenicím, jasně že se měří vnější prům., ale poměrově to bude podobné s nějakou větší chybou. Zkusim tedy teď poměr řemenic 80:90 - to je asi 2700ot. a počkám n trávu
Obrázek

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: rozměr řemeničky kultivátor mountfield, kdo má doma pros

#12 Nový příspěvek od Atlan »

Nezabudni dat video, len tak uvazujem ides kosit travnik alebo luku, vysoke otacky pekny zostrih, ale zase na luke ci to steblo bude troska okusane by nemuselo vadit. Alebo chces rychle noze aby si vedel rychlo kosit a jazdit?
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

štěpa
Příspěvky: 622
Registrován: pát říj 09, 2009 12:53 pm
Bydliště: Liberec

Re: rozměr řemeničky kultivátor mountfield, kdo má doma pros

#13 Nový příspěvek od štěpa »

Pojezd je někde 3km/h na jedničku, a chtěl bych to na seno, je to na rovině, co půjde, na horší trávu vytáhnu vari. Tady to video mě silně inspirovalo. Chtěl jsem levnej univerzální traktůrek na popotahováni, k radilci na rozhrnování, a tenhle jsem náhodou koupil u překupníka z anglie, vlastně spíš torzo, ale má vzadu litinovou převodovku, ty hliníkový s řazením vidličkama jsou naprd...

štěpa
Příspěvky: 622
Registrován: pát říj 09, 2009 12:53 pm
Bydliště: Liberec

Re: rozměr řemeničky kultivátor mountfield, kdo má doma pros

#14 Nový příspěvek od štěpa »

Tak bubnovku jsem vyzkoušel, točky jak sem psal výše stačily, ale je to adaptér naprd, boky ryjí v zemi a má to moc nízký strniště. A ten převod řemenem taky moc nefungoval. Na louce s dírama a podrostem by se to asi hned rozpadlo.
Takže jsem koupil větší motor a dělám jednorotorový mulčovač
Obrázek

štěpa
Příspěvky: 622
Registrován: pát říj 09, 2009 12:53 pm
Bydliště: Liberec

Re: rozměr řemeničky kultivátor mountfield, kdo má doma pros

#15 Nový příspěvek od štěpa »

Tento týden už proběhlo testování, fachčí to dobře, na nožích mám 65m/s, strniště 5-10cm, ten tecumseh odpovídá typu intek od briggse, ale točí jen 2400ot. Zatím se mi teda podařilo sehnat trávu jen kolem 60cm, a ještě přes celou ves, musim počkat až vyroste křoví u potoka a rákosí, pak udělám video.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Zahradní malotraktory“