TORO - sekací traktor DH 200

sekačky a traktory. Husqvarna, Partner, Stiga, MTD, CastelGarden,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

TORO - sekací traktor DH 200

#1 Nový příspěvek od JARDY »

Nechtěl jsem zakládat další téma. Mám konkrétně DH 200,r.v 2008.Není to ideální stroj pro můj členitý pozemek,ale když jsem ho před lety kupoval,měl jsem představu,že občas posekám kolem chaty.Na sekání mám ještě bubnovku a křoviňák,jako asi každý.
Když jsem tenkrát zaplatil asi 70 tisíc peněz,měl jsem představu,že si k tomu udělám malý vozíček ,a když budu potřebovat převézt něco menšího,bude to ideální stroj.
Vozík jsem uděl naivně hned sklápěcí,korba asi metr na 80 cm.To jsem ještě netušil že náklad 100 kg už je 1.problém,víc neutáhne.Když je v cestě větší krtinec,je třeba vytáhnout lopatu a zasáhnout,sportovní podvozek tzv.Lawn Tractor nepřekoná větší nerovnost.
Pominu další nectnosti ale trávu poseká,jako každá sekačka z kaufu,a člověk se ještě veze.
Kdysi mi soused vyprávěl jak u něj ,mechanici z Mountf. dělali tzv. garančku za dvojku na podobném stroji,tak že si všechno dělám sám.
2.problém nastal,když jsem v celkem objemné složce papíru co jsem dostal k traktoru nenašel el.schéma.Ani bych ho nehledal,kdyby traktor nezačal stávkovat.Prostě najednou nešlo ovládací napětí na cívku startéru.
Jako elektrika na baterky,není žádná elektrika,že...Jak si tak prohlížím,jak je to je všechno uděláno,nevěřím že někdy američani letěli na měsíc,tak bych raději nějaký servisní manual vlastnil,víc to nebudu rozvádět.
Myslel jsem že na stránkách TORO,nebude problém,stáhnu kouknu.Jenže ....mají to tak že prodávají nějaká servisní CD na kterých je asi všechno.Pro jistotu jsou asi tři a každý rok přibudou nové.Jinudy není možná.
Chtěl jsem koupit,dal inzerát skoro nikdo se neozval.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: TORO - sekací traktor DH 200

#2 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...jak se tak dívám , rady se nějak nekonají . Taky jsem chtěl přispět v této části fóra svými stroji a zkušenostmi , ale upustil jsem od toho...

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: TORO - sekací traktor DH 200

#3 Nový příspěvek od JARDY »

Vladimíre,určitĕ by pomohlo kdyby se tu psalo i o takových strojcích.Určitĕ by se z toho poučili jak potencionální zákazníci,tak i montážníci.Výrobci to snad ani nejsou,protože vĕtšina dílů je shodná,v tzv.traktorech různých značek.
Já jsem se náhodou dostal ke schématu České značky podobného strojku, a podle nĕj jsem si to opravil.
Nedĕlám si nadĕje,že časem ten "SERVICE MANUAL" nebudu potřebovat,ale tentokrát stačilo pouze vykrátit solenoid,a všechno zase funguje,i po odstranĕní propojky.
Tlačil jsem na pilu,protože jse potřeboval posbírat pár kubíků listí. Zatím toto téma není moc žhavé,letos moc trávy nerostlo a další bude až za rok.
Kdyby ale nĕjaká dobrá duše, nĕjakou tu příručku poskytla,bylo by dobré.Mám hrůzu z toho hydrostatik pohonu.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: TORO - sekací traktor DH 200

#4 Nový příspěvek od JARDY »

https://s22.postimg.cc/l6etzbdht/DSC_0093.jpg
Někdo tady řešil tažné zařízení,já to mám takhle.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: TORO - sekací traktor DH 200

#5 Nový příspěvek od JARDY »

https://s13.postimg.cc/hefl16gs7/DSC_0181.jpg

Tahám s tím malý vozík tak do 100kg.Přívěs má nějakých 600 kg,ale na kratší vzdálenost i do mírného stoupání ho traktor utáhne.Na kempování po horách ale moc vhodný není.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

FUnk23
Příspěvky: 2
Registrován: pát srp 21, 2020 10:19 am
Bydliště: okr. Nový Jičín

Re: TORO - sekací traktor DH 200

#6 Nový příspěvek od FUnk23 »

Ahojte, pořídil jsem starší TORO DH220 za rozumné peníze a chtěl bych na něm udělat servis, jaké máte rady a tipy na co dát pozor?
Na začátek jsem si všiml, ale nevím jak to mají jiné traktory, že ve výhozovém tunelu je ten konec tunelu jakoby zapuštěný dovnitř a nikde jsem nenašel jak by měl vypadat, jelikož se mi zdá že to i někdy špatně bere trávu, což muže být zapříčiněno i dalšími věcmi. Odpoledne tady přidám foto jak vypadá. Jinak díky snad se někdo chytne a poradí. :friends: 8)
HON UN053, TZ4K14, TORO DH220 a další hejblátka.

dabel
Příspěvky: 18
Registrován: pát kvě 08, 2015 9:09 pm
Bydliště: Karlovy Vary

Re: TORO - sekací traktor DH 200

#7 Nový příspěvek od dabel »

Ja tu 220ku občas servisuju u bratra na přimde
Olej davám 10W40 a i s filtrem měnim po roce
Ted budu dávat i vzduchovej zrovna mu dorazil
Už sem řešil obě prasklý poloosy sranda je že musís ze spoda na převodovce sundat opatrně spodní víko převodovky jinak ty poloosy nevyměníš
To samí se týká oleje pokud bys ho chtel měnit nemá to totiž výpušták
Olej do tý převodovky sem dal Schell donax TD
Taky dej bacha na tý převodovce pod řemenicí je plastová vrtule už sem měl taky tu čest jí měnit nevim co se stalo ale očesali se lopatky a probrousilo mi to nádobku na olej naštěstí se mi ji podařilo Bizonem zalepit
Ta vrtule chladí převodovku pokud tam neni olej se moc ohřeje de ven z nadobky a traktor nejede jak má
K tomu tunelu ten ti u sekání musí zapadnout za takový dva trny - na každý straně sou když se z boku koukneš vidět
Jinak na to co ten traktor na Přimdě musí zmáknout snim nejsou žádný velký potíže běžně se snim sekaj 2 fotbalový hřiště a jeden rozlehlejší rekreační areál
Tady kdysy sem ved debatu škoda že už nejsou fota
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=92733

Odpovědět

Zpět na „Zahradní malotraktory“