Zahradní malotraktory

sekačky a traktory. Husqvarna, Partner, Stiga, MTD, CastelGarden,...

Moderátor: DYK

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Dvordy
Příspěvky: 2105
Registrován: pon črc 09, 2007 8:50 am
Bydliště: Táborsko

Zahradní malotraktory

#1 Nový příspěvek od Dvordy »

Přemýšlím, že koupím příští rok zahradní malotraktor na sekání. Nic jiného s tím dělat nebudu. Budu sekat rozhlohu cca dvou fotbalových hrišť. Chci s košem, takže rider nepřichází v úvahu (nebo dělají rider s košem?)

Zajímá mě:
- jaký typ je výhodný v poměru cena - kvalita
- jaký je vhodný typ motoru k záběru
- jaký záběr - zahrada není ideálně rovná
- benzínový nebo dieselový motor - jak je na tom kvalitně ten diesel?
- dělají někde repase těchto traktůrků - vyplatí se to?
- co například traktory Mountfield - kdyby měli zase akci z kolem štěstí

Případně další názory a připomínky, srovnání, postřehy z praxe.
Zetor 4011, Zetor 7341, JCB 3C III

kozel
Příspěvky: 195
Registrován: stř říj 22, 2008 2:33 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zahradní malotraktory

#2 Nový příspěvek od kozel »

.
Naposledy upravil(a) kozel dne stř bře 11, 2009 5:45 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
adam
Příspěvky: 1959
Registrován: pát pro 14, 2007 8:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zahradní malotraktory

#3 Nový příspěvek od adam »

já seču s john deerem 108 je starej asi 30let a co je přivezenej z německa tak se na něm nikdy nic neměnilo.Je v tom motor briggs.
Zetor 6945, VW vento 1.9 TD, Stihl MS 211,MS 360, FS 450, Reform 741

Uživatelský avatar
octaviaman 1
Příspěvky: 895
Registrován: pon črc 09, 2007 10:27 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zahradní malotraktory

#4 Nový příspěvek od octaviaman 1 »

Já mám Husqvarnu CT151.
Koupil jsme si ji novou letos.
Je to mazec.
Doporučuji
Přílohy
Obraz021.jpg
Obraz020.jpg

Uživatelský avatar
antipo
Příspěvky: 691
Registrován: ned říj 26, 2008 11:29 am
Bydliště: Třinec

Re: Zahradní malotraktory

#5 Nový příspěvek od antipo »

Tak já mám doma ridra z Mountfieldu,ridry se dělají většinou z košem. Pokud za tím nebudeš tahat nic-myslím nějakou vlečku atd. a budeš jenom kosit tak to bude vyhovovat určitě víc rider-protože krásně vidíš před sebe kdežto u traktoru by se to nedalo říct páč máš motor před sebou a vidíš tam prd. U ridra máš motor buď pod sedadlem nebo pod nohama. Do mountfieldu prosim tě ani nelez se podívat :vztek: :vztek: je to ta největší banda co může být nemám na ně vůbec dobré vzpomínky :vztek: sice to kolo štěstí tam láká-nás samozžejmně nalákalo ale teďkom toho litujeme, raději bych doplatil a rači nějakou Husqvarnu nebo Jonsered to jsou stroje. Já už mám 2 ridra z mountfieldu za 2 roky protože ten první se rozsypal po 40mth byl to motor Tecumseh-strašný šrot na záruku nám vyměnili to sme si doplatili, teď ten nový má najeto 8mth takže ukáže až čas se v něm ukrývá-ale už podle spracování je vidět že to je úplně jiný stroj. Hodně štěstí při výběru-pak to tady dopíšu o těch sviních z mountfieldu :zly: ted už není čas

1.stroj který odpadl po 40mth a jednom roku používání
http://www.mountfield.cz/ridery/1TKK003 ... -63-m.html NEKUPOVAT :tyty: :tyty:

2.stroj který má natočeno 8mth a mám ho 4 měsíc
http://www.mountfield.cz/ridery/1TKK002 ... -f-72.html Už je to úplně jiný kafe-neskáče to tak. Má to elektro start-prozatím mám z něho radost ale jak říkám to prověří čas páč 8 mth vydrží i čínské vergly
Zetor 3011 Zetor 6718 Zetor 7341

Uživatelský avatar
octaviaman 1
Příspěvky: 895
Registrován: pon črc 09, 2007 10:27 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zahradní malotraktory

#6 Nový příspěvek od octaviaman 1 »

TO Antipo :
Sorry, ale proč kupuješ takové pelešiny?
To je jak hračka pro děcka
Jsou to vyhožené peníze

Uživatelský avatar
antipo
Příspěvky: 691
Registrován: ned říj 26, 2008 11:29 am
Bydliště: Třinec

Re: Zahradní malotraktory

#7 Nový příspěvek od antipo »

octaviaman 1 píše:TO Antipo :
Sorry, ale proč kupuješ takové pelešiny?
To je jak hračka pro děcka
Jsou to vyhožené peníze
jo to mi nikdo neřekl, a když jsme brali ten druhý tak ten mi vyměnili ze záruky takže už nešlo odstoupit-svině nevrátí peníze ani kdybych nevím jak na ně..Přesně jak si to řekl jsou to hračky pro dětska, třeba na to jo dávat pozor.

Mountfield umí prodat ale neumí opravit když se to už posere. U nás doma byli 8x za 2 měsíce a pak jim došlo že by s tím chtělo něco dělat. Normálně udělají blbce z člověka-když slyšíte že motor vynechává a vedle vás stojí servisní technik a nakecává vám že motor jede brilantně :vztek:
Teďkom bych už šel jedině do Husqvarny nebo Jonsered, ten zbytek jsou čínské šroty z možná značkovými motory

Kolik máš ty octaviamane najeto mth na tom svojim? Tam máš motor Brigs stratton nebo něco jiného?
Zetor 3011 Zetor 6718 Zetor 7341

Uživatelský avatar
antipo
Příspěvky: 691
Registrován: ned říj 26, 2008 11:29 am
Bydliště: Třinec

Re: Zahradní malotraktory

#8 Nový příspěvek od antipo »

Dvordy pokusím se ti ještě odpovědět na tvoje otázky:

1. jaký je vhodný typ motoru k záběru
Myslím že ideální záběr je někde kolem 70-85cm, ty s větším záběrem jsou už na velké a rovné plochy.
Na záběr 70cm v pohodě stačí 12 koníku. Měl jsem i na 60cm 6 koníků ale slabota-jo kosilo to ale největší problém byl na začátku roztočit ten nůž-on má mega otáčky a když to ten motor roztáčí tak se mi ho už pár krát podařilo zadusit-při tom spouštění dostavá ten motor dost záhul.

O dieslových moc toho nevím, moc se jich nevyrábí a jsou dost drahé ale zase ta spotřeba. Ten můj papá něco kolem 1,3L na mth košení (tzn. i odvozy trávy na kompost)

Automat nebo manuál?

Já jsem zastánce manuálu. Zařadím a jedu...
U automatu musíte celou dobu držet na pedálu kdežto u manuálu ji máte krásně opřenou. Teda pokud automat tak s tempomatem který není levný no-co se týče spotřeby měla by být stejná, není to jako u aut

Příslušenství pro zlepšení komfortu sečení

Elektromagnetické spouštění nože-
velice dobrá věc, nemusíte pákou zapínat pohon ale zmáčknete jenom tlačítko na palubní desce a ono to udělá za vás

Hlásič plného koše
nevím jestli to je k užitku nebo to hraje jen na nervy-někdy špatně spadne tráva na čidlo a pořád to piští-někdy velice užitečná věc, neděláte za sebou kupy nepokošené trávy

Systém bezpečnostních spínačů
to už není asi výbava ale mají to i ty nejlevnější šroty. Abych pravdu řekl tak to je pěkná blbost-kontroluje vás to jak v autoškole-když mu něco nepasuje okamžitě vypíná motor,stačí poskočit na díře a přizvednout sedadlo a motor okamžitě chcípá
Zetor 3011 Zetor 6718 Zetor 7341

malotraktorem
Příspěvky: 22
Registrován: pát bře 06, 2009 10:23 pm

Re: Zahradní malotraktory

#9 Nový příspěvek od malotraktorem »

já bych si pro rozhodování dával tyto otázky:
plocha
nerovnosti - svažitost či neupravenost pozemku (nutnost 4wd)
jaký má být výsledný efekt a využití sečené plochy (sběr x beze sběru, intenzita sečení)
jiné využití (drobná doprava, odklízení sněhu....)
a hlavně - rozpočet

diesel je vždycky lepší, mylsím, že když napíšu dogma: diesel = profi stroj, tak nekecám. neznám případ, kde by to tak nebylo. kdyžtak mě vyveďte z omylu

v Mtfld - velkej sortiment, takže dobrý i špatný stroje, špatnou volbu nezachrání ani kolo štěstí

já mám Hsqvrn 151 hydrostat, na sečení dobrý, ale pokusy o zimní údržbu byly šlápota vedle. Ale to jsem tušil dopředu

zdarec

P.S.:

jo tak teď jsem si všiml, že některé otázky byly předem zodpovězeny.
2 fotbalová hřiště - určitě nejít pod metr záběru tzn. 15 koní a výše
ridery se sběrem nejsou
repasovaný stroj - jedině pokud vím, že repase není odfláknutá nebo jenom vizuální. raději mírně jetý stroj. škrábance nevadí, hlavně aby byl dobrej technicky - motor, rám, podvozek, ložiska, řemeny...

Uživatelský avatar
antipo
Příspěvky: 691
Registrován: ned říj 26, 2008 11:29 am
Bydliště: Třinec

Re: Zahradní malotraktory

#10 Nový příspěvek od antipo »

malotraktorem píše:já bych si pro rozhodování dával tyto otázky:
plocha
nerovnosti - svažitost či neupravenost pozemku (nutnost 4wd)
jaký má být výsledný efekt a využití sečené plochy (sběr x beze sběru, intenzita sečení)
jiné využití (drobná doprava, odklízení sněhu....)
a hlavně - rozpočet

diesel je vždycky lepší, mylsím, že když napíšu dogma: diesel = profi stroj, tak nekecám. neznám případ, kde by to tak nebylo. kdyžtak mě vyveďte z omylu

v Mtfld - velkej sortiment, takže dobrý i špatný stroje, špatnou volbu nezachrání ani kolo štěstí

já mám Hsqvrn 151 hydrostat, na sečení dobrý, ale pokusy o zimní údržbu byly šlápota vedle. Ale to jsem tušil dopředu

zdarec

P.S.:

jo tak teď jsem si všiml, že některé otázky byly předem zodpovězeny.
2 fotbalová hřiště - určitě nejít pod metr záběru tzn. 15 koní a výše
ridery se sběrem nejsou
repasovaný stroj - jedině pokud vím, že repase není odfláknutá nebo jenom vizuální. raději mírně jetý stroj. škrábance nevadí, hlavně aby byl dobrej technicky - motor, rám, podvozek, ložiska, řemeny...
Co to je za blbost? Já teda doma mám ridera se sběrem
Zetor 3011 Zetor 6718 Zetor 7341

Uživatelský avatar
mareko
Příspěvky: 1108
Registrován: čtv lis 08, 2007 9:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zahradní malotraktory

#11 Nový příspěvek od mareko »

mám zálusk tady na toto
28f74f73c491ac883c4fd10d283c-42823942_d.jpg

18,5 KM (B&S) záběr 107cm
diesel to je koncert

Uživatelský avatar
octaviaman 1
Příspěvky: 895
Registrován: pon črc 09, 2007 10:27 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zahradní malotraktory

#12 Nový příspěvek od octaviaman 1 »

Mám Husqvarnu CT151 - a maximální spokojenost 8) 8) 8)

Uživatelský avatar
Ráďa Škoda
Příspěvky: 120
Registrován: pon pro 22, 2008 7:16 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahradní malotraktory

#13 Nový příspěvek od Ráďa Škoda »

Ahoj Klucí,tak přidám něco do Pranice,klidně mě kamenujte ! Mám Rider F 72 Z motorem Brigs/Stratton 10,5 Hp dotaženej z Belgie a prodává ho obchodní řetězec Mountfield ! Uš ho mám 2 roky a maximální spokojenost sekám zahradu cca 1000 m.Dokonce do něj leju Plnou 5W 40 coš mě všichni servisní technici v Mufíldu neporočujou. !!!!! Ale Prdím naně vím své !!! 8) Tak nevím proč pomlouváte Mufíld !! Prodávaj Sračky to nezapírám ale mají i dobré věci :wink:

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3939
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

Re: Zahradní malotraktory

#14 Nový příspěvek od rezis »

Tak já se taky přidám. několik let jsem dělal brigádně na obecním úřadě kde jsem s těmito stroji jezdil a staral se o ně.
Nevím proč se zde hází tolik špíny na mounfield. Kupovali jsme tam dlouho techniku. Zahradní traktůrek který sekal každý pracovní den 6 hodin a vydržel 11let. Sice už na něm bylo hodně věci upraveno, přivařeno atd. Taktéž sekačky jediné co na nich odcházelo byly ohlé klikovky.. Za to z husquarny ze speciálního ABS plastu (prý nezničitelného) se po sezóně motor vytavil a prostě vypadl.
Ale k věci:
Ridery umí sbírat. Mají za sebou tažený koš na vlastní ose a sbírá pomocí metliček. Rider je asi nelepší řešení. Dojede všude, otočí se na místě a i boční náklon není až takový problém. Rider s kterým jsem jezdil měl Dva nože točící se shodně a před nimi třetí menší. Tím nemohl nikdy vzniknout nedosekaný pásek mezi noži.
Systém dvou nožů točících se proti sobě a pootočených o 90stupňů. Dobrý systém do doby než trefíte něco tvrdého a řemen buď přeskočí o zub nebo se utrhne. Tento byl na obci v neustále odstávce a čekání na řemen (spůsobeno že se sekal neznámé plochy " s překvapením")
Systém dvou nožů točících se shodně a mijících se na těsno. Pokud byl nůž starší, nebo mokrá tráva často páskoval.
Systém jeden velký nůž. Díky tomu že nůž je extrémně dlouhý tak to na něm viselo na každé nerovnosti. Tedy vhodné na rovné plochy.
Čidla jsou malá věc ta jsme standarně propojovali.
Co se týče převodovky tak jedině variátor. Hustá tráva posune se pákou a zpomalí, řídká posune se páka a zrychlí. Málokde roste tráva stejné kvality a tam je klasická převodka neštěstí.
Tolik mé poznatky. Sedlal jsme stroje od mounfielfu, hondy (za ty prrachy fakt nic moc) a husquarnu.
Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

Uživatelský avatar
smetana
Příspěvky: 6426
Registrován: stř črc 04, 2007 11:02 pm
Bydliště: Příbramsko

Re: Zahradní malotraktory

#15 Nový příspěvek od smetana »

taky přidám moji zkušenost mám Turf Master záběr 109 mulčovač+výhoz bokem motor 18hp BaS už 4rok sekám bez poruchy, jen výměna nožů a samozřejmě oleje mulčuju, a naprostá spokojenost nemusím řešit co s posekanou trávou a jezdit pořád vysejpat sekaná plocha doma zhruba 2000m pak ještě jezdím na obecní a bráchovi tak že trakturek,maximálně vytíženej a supr stroj 8)
Jezdím tak rychle ,jak můj anděl strážnej lítá

http://www.brdy.org/
http://www.ohrazenice.eu/
http://yanmar.rajce.idnes.cz/

Odpovědět

Zpět na „Zahradní malotraktory“