Westwood 1300

sekačky a traktory. Husqvarna, Partner, Stiga, MTD, CastelGarden,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
microhummer
Příspěvky: 737
Registrován: čtv pro 29, 2011 10:34 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Westwood 1300

#31 Nový příspěvek od microhummer »

mape píše:Tak to ani nevím. Nějaká baterka tam byla a zatim je v pohodě. Traktor mel ze začátku trochu problem s dobijením ale ted už v pohodě. podívám se jestli je na ní nejaká hodnota. Jinak to že ti lítají takhle motory je regulátorem otáček. Já mám otácek asi 2600 a vyhovuje. Jeden známej s tím laboroval a odrovnal si takhle dvouválec 22 koní. Magor :vztek: Zdálo se mu že to špatně seká.
Jinak pro Microhummer:
Podle mě to bude mít tak 600 otáček
Jde to dvaktát 1:2 do pomala
Jinak pokud se budeš pouštet do stavby Myslím že jsem v globusu viděl sberač s vlastním pohonem hotovej kolem 7000 i s košem
Díky za tip, myslím, že mám konstrukčně vymyšlené, pustím se do něj sám v zimě, snad to nebude zbytečný čas v garáži. Za ty peníze asi dobrá cena, ale pro mě je to další výzva, ještě jednou díky 8)
Na začátku bylo jen slovo boží a pár svařených trubek, to ostatní pochopí každý trouba!

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Westwood 1300

#32 Nový příspěvek od pinkygsx »

mape píše:traktor pohromadě a funkční a chodí to vyborně 8) 8) 8) taky jsem malinko delal na radlici tak kdyz už žadná reakce tak aspoň neco na koukání :) :)
Zdravím tě. Koukám na tvůj strojík a mám něco velmi podobného i s tou dírou v motoru, také jsem sehnal jinej motor a ze dvou složil jeden funkční. Při prvním startu jsme bál aby převodovka frčela. hurá ono se to rozjelo a bez problémů. Mám v úmyslu k tomu vymalit nějakou malou hydrauliku. Bylo bymožné udělat nějaké foto jak je ta radlice přidělaná k rámu a její mechanismus zvedání?. díky

Uživatelský avatar
microhummer
Příspěvky: 737
Registrován: čtv pro 29, 2011 10:34 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Westwood 1300

#33 Nový příspěvek od microhummer »

mape píše:Tak ještě další fotky. Pokud byste nekdo chtěl někdo nejaky komentář můžu klidně sloužit. Je to všechno geniálně jednoduchý a pritom perfektně funkční. Koš na sbírání budu v nejbližší době vyrábet tak samozrejmě dám foto.Zatím to mám trochu kuriozně vyřešené plastovou vaničkou viz foto. :vysmech: Ale dobrý. Chtel jsem to původne taky vyrobit ale pak se mi to povedlo sehnat už takhle repasované tak jsem byl i celkem rád. Jinak celé je to z dvojky plechu. Válec krásne kopíruje terén takže není nutné nijak kontrolovat výšku. Ješte chci dořešit regulaci toho válce nejakou pákou. Na původním stroji to bylo ale prej velmi fórové. Snad to takhle nafocené někomu pomůže. Jinak záber celého zařízení je 75 cm. Kdyz má traktor plné otáčky tak to bez koše hází asi metr daleko. Metličky a ty plastové segmenty snad do dnes mountfield prodává. Já osobne jsem jich k tomu dostal jednu celou sadu náhradních takze zatim nemám problém.
Ahoj, vyčetl by jsi, či dokázal změřit pracovní otáčky vstupní řemenice ? Díky.
Na začátku bylo jen slovo boží a pár svařených trubek, to ostatní pochopí každý trouba!

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Westwood 1300

#34 Nový příspěvek od mape »

Tak po delší době zase něco do fóra. Tak jsem byl nucen nakonec znovu opravit převodovku protože navařované řadící klínky nevydrželi a praskli a bylo hotovo. Takže nové dva páry cena 2700 i s poštou. Navíc jsem při skládání převodovky ale zjistil že už prede mnou to nekdo rozebíral a bohužel otočil řadící objímku a tak se stávalo že rychlosti byli vlastně zarazené neuplně a v poloze aretované kuličkou už byli klínky tlačeny do drážky v hřídeli a drželi jen na kousku. Ted co jsem to odstranil a dal klínky nové tak je patrno že jednak jsou pekne na místě a nevíc vyskakují z drážek hluboko do kol takze nehrozí vyskakování rychlostí v podobě škubání. Jinak jsem nalezl na netu celou příručku o převodovkách kde je spousty moudra. Třeba jsem tam vyčetl to že tam má byt skoro litr vazeliny bentonit což vůbec nevím co je. zatim jsem tam nechal vazelinu co tam byla a trochu ji naředil olejem. Po konzultaci s človekem co mazivům trochu rozumí mi bylo řečeno že by se nemál tam dát normálne A00 . Takže asi navtrám mazničku a natlačím tam mazacím lisem A00 a bude pokoj. JInak ješte vyměním olej,vzduchový filtr a může zase traktor do boje. I koš už bude na letošní sezonu konečně hotovy. A taky jsem zprovoznil světýlka tak už si můžu i posvítit. 8)
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Ludvig
Příspěvky: 5
Registrován: ned úno 20, 2011 5:28 pm

Re: Westwood 1300

#35 Nový příspěvek od Ludvig »

Mám taky anglicky trakturek Countax. Chtel jsem silnejsi verzi a tak jsem koupil 18-ti konovi dvouvalec (Briggs). Pri seceni nezna vysokou nebo mokrou travu, ani kdyz secu do kopce.

Koupil jsem ho loni, starsi dovezeny. Byl v takovem stavu, ze stezi sel nastartovat... Zaci ustroji bylo mimo trakturek v horsim stavu.
A tak se dal motor seridit k odbornikovi - slape jak hodinky.
Zaci ustroji jsem rozebral, nechal opiskovat starou barvu, pozinkoval a natrel barvou na zinek.
Jednine co k tomu chybi je aktivni sberac a kos - kdyby jste o necem vedeli, koupim :)

Dal tam chci dodelat radlici na snih a tak az bude mit nekdo hotovou rad se priucim at nevymyslim co uz je vymyslene ;-)

Dodelal jsem taky k tomu malou vlecku, a hned to ma vic vyuziti.

Kdyby se nekomu doma valel navod ci manual k tomuto stroji, rad bych si ho take precetl.

A nahodou nemate nekdo manual k serizovani techto motoru (Briggs a Stratton, 18hp dvouvalec)?

No jen se bojim toho, az vypovi sluzbu elektrika, hydromotor, atd., to bude horsi, protoze k temto strojum neni u nas zadny servis nebo dodavatel a to potom bude pokus omyl...

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Westwood 1300

#36 Nový příspěvek od mape »

Dlouho jsem tu nebyl tak něco přihodím. Co se traktoru týká tak mi to chodí bez problémů. jen baterku jsem kupoval ale nevim jak byla ta moje stará tak to asi tak mělo být. co se seruzování týká nevím co na tom vlastně seřizovat. motor chodí výborně,každejch 50 motohodin dávám olej. otáčkoměr nemám abych kontroloval otáčky takže to nechávám. Jinak můj stroj má mechanickou převodovku takže tam není co by se mohlo zničit tak že už to nepojede. Jen několikrát jsem děla řadící klíny viz výše a od posledka kdyz jsem koupil originál a spasoval to tak jak to má být už to nikdy nezazlobilo. Co se týká elektroinstalace nic tam není. Pár drátu na dobíjení a na svetla a spínač startéru. Starter mám náhradní takže není problém když odejde dám jinej a nechám opravit.Podvozek je velmi poctivý svařenec tak tam se nebojím vůbec. Pojezdový řemen Mám obyč klínák za 120 korun a funguje. Brzda má destičky ještě dostatečné a nebojím se že bych je opotřebil protože toho moc nenabrzdím. Pouzdra do předních kol se dají koupit asi za 90 kč kus a jsou tam 4 .Ale taky si myslím že tam chvíli vydrží. Nože do sekání jsem dal univerzály a seká to dál bez problémů a metly do sberáku se dají taky koupit takže problém taky není. Sečteno a podtrženo stroj k nezaplacení. Mám za něho vozík a od té doby jsem kolečko nikam netlačil. Kdyz jdem s klukem protáhnou malo krosku hodíme ji na vozík a jedem. Jede to sice pomalu ale porád je lepší se vest. A vzhledem k investicím do pořízení hodnotím jako Výborná záležitost. Já Jsem prostě hooooooodně spokojenej.
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

mmagi
Příspěvky: 3
Registrován: stř bře 16, 2011 2:06 pm
Bydliště: BA, TO

Re: Westwood 1300

#37 Nový příspěvek od mmagi »

Super tema. Tento rok by som chcel konecne poskladat moju t1300 ale starsi typ. Idem tam namontovat B&S 16hp 2valec. Troska sa desim tej prevodovky lebo neviem v akom je stave. Chcem sa spytat ci mas neake manualy k tomu traktoru. Diki

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Westwood 1300

#38 Nový příspěvek od mape »

Díky za učast v diskuzi. Abych pravdu řekl od traktoru nic nemám a tak nějak zjištuji že nic nepotřebuju. Sice jsem nekde našel popisy převodovek a podle nich jsem se ujistil že jsem to konečně složil tak jak to má a jinak nevím co kdo na tom stroji dělá když říká že ho dal na servis. Opravuji co je nutny a fakt toho není mnoho. Pravidelně měním olej a snažím se to používat aby to moc dlouho nestálo. Je pravda že když jsem to pořídil tak jsem to skládal jako stavebnici ale dal jsem všechn dokupy a ted už jsem jen uživatel.
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

ivkas
Příspěvky: 1
Registrován: čtv čer 07, 2012 1:48 am
Bydliště: Písecko

Re: Westwood 1300

#39 Nový příspěvek od ivkas »

Dobrý den, pánové. Mám "dědečka" Westwooda 1100. Byl koupen už starší, ale bez problémů sloužil 9 let. Letos mám pocit, že ztrácí výkon a startérem už nejde nastartovat (baterka, svíčky v pořádku). Šňůrou ho nastartujete, ale je třeba škubnout tak 10 - 15x, a to je pro mne už nemožné, jsem stará baba a navíc po infarktu, už to nezvládám. Neporadili byste, co by mohlo pomoci? Výbrus? Nebo něco jiného? Jsem technický antitalent, takže rady prosím jako "pro blbce" :) .

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Westwood 1300

#40 Nový příspěvek od Atlan »

Skontrolovat ventilove vole.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

štěpa
Příspěvky: 622
Registrován: pát říj 09, 2009 12:53 pm
Bydliště: Liberec

Re: Westwood 1300

#41 Nový příspěvek od štěpa »

Přesně tak, na motoru je z levé strany karburátor, sundá se karburátor a pod ním je na bloku deklík (obvykle z něj vede hadička odvzdušnění skríně před karburátor). Pod deklíkem jsou tyčky na zvedání ventilů, a právě v zde se měří ventilové vůle. Konstrukčně v těchto motorech dochází vlivem opotřebení ke zmenšování ventilových vůlí, což může mít za následek právě ztížený start a špatný chod motoru. Ventilové vůle se upravují ubroušením ventilu a potřebný kousek, je nutné sundat hlavu, v otvoru pod deklíkem stlačit pružiny, a vyjmout ségrovku, pak je možné celý ventil vyjmout.
Ventilové vůle se neměří v horní úvrati, protože by byl výsledek zkreslený vlivem automatické dekomprese pro startování. Já měřim sací ventil v poloze kdy je otevřený výfukový a naopak.
Výbrus se u těchto motorů z finančního hlediska nevyplatí, je lepší sehnat jiný, funkční motor. Zvýšená spotřeba oleje a s tím spojená kouřivost je většinou následkem špatného typu oleje, nebo opotřebením průchodů ventilů skrz blok, kudy se pak dostává olej před sací ventil.
Ztížené startování ještě může být způsobeno špatným předstihem- poškozený klínek setrvačníku, nebo špatná vzdálenost cívky od setrvačníku.

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Westwood 1300

#42 Nový příspěvek od mape »

Tak jsme začali psát novou éru našeho trakturku... Přestěhoval se z plzeňska na Benešovsko a slouží dal hlavně jako dopravacek a samo i jako sekačka....
Nějaké vůle přibyli a je nutné vyměnit řemen pojezdu.
Jinak velka spokojenost.... Soused mi ho tu závidí...... :hm:
Obrázek
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4196
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Westwood 1300

#43 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Ahoj snad nebude vadit když jsem vlezu pro pár rad :friends: Dnes jsem přivezl od Strýčka sekací traktůrek WestWod S1300. Mám ho pouze doma na údržbu,opravu. Pak vracím zpět ke strýci na chalupu ;-)
Vím o tom kuloví vidím to poprvé tak se seznamuji :ano: Měl neustálí problém že mu padal hlavní řemen pohon sekání od motoru. Dostal jsem k tomu 3 druhy řemenů (každej jinak dlouhej) podlě mě už neví jakej tam má být origo a tak tam cpal ruzný a ono mu je to furt schazovalo... :-/ Jeden (ten nejkratší) jsem tam napasoval a udržel že nespadne. Ale musel jsem tam ve předu povolit (uplně vyšroubovat matku na takovém šponováku. A trochu jsem ho dopnul, že to fungovalo a sekalo.
Tak jestli tady máte někdo třeba uplně stejný byl bych rád za každou radu ohledně toho. Kde třeba kupujete díly a tak. Jak správně má by třeba seštelované sekání? Přijde mě že tohle když stojím na rovině a dam ho uplně dolů tak je mírně na předek :zapomel: Kdyř to dáte uplně dolů na 1 tak ty vodící kolečka na sekání musejí být všechny 4 uplně na zemi?
A když by jste někdo věděl přesný typ a číslo toho řemenu byl bych moc rád. Děkuju ;-)

Jo a ještě někdo se v tom už vrtal...vlastně celí sekání je uloženo na čtyřech hlavních šroubech M12 že? Tady bylo vzadu M12 šrouby a ve předu M10 všecko to lítalo jak nudle v bandasce. Nevím proč to tak kdo měl :-/ Dal jsem všude M12 šrouby,podložky a silon matky a utáhl tak aby se to hýbalo volně.Nevím jestli tam nemají být někde nějaký rozpěrný válečky nebo něco... :-/

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4196
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Westwood 1300

#44 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Nikdo nevíte prosím vás ty řemeny rozměry? Nemohu to nikde zjistit dneska sem furt volal s mountfieldem a stejně mě hovno řekli, takže vlastně nevím nic...
Děkuji za jakoukoliv radu :friends:

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 827
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Westwood 1300

#45 Nový příspěvek od Navarson »

Michal(zetor) píše:Nikdo nevíte prosím vás ty řemeny rozměry? Nemohu to nikde zjistit dneska sem furt volal s mountfieldem a stejně mě hovno řekli, takže vlastně nevím nic...
Děkuji za jakoukoliv radu :friends:
Snad Vám pomůže odkaz na part listy Westwoodu. Vyberte si ten svůj. http://www.gardentractorspares.co.uk/he ... wood/step3

Odpovědět

Zpět na „Zahradní malotraktory“