Westwood S 1600

sekačky a traktory. Husqvarna, Partner, Stiga, MTD, CastelGarden,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
FENDT F24
Příspěvky: 252
Registrován: ned říj 26, 2008 8:38 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Westwood S 1600

#16 Nový příspěvek od FENDT F24 »

pirat píše:tento stroj mame doma taky a neni opravdu vubec robustni je dobry tak na seceni rovnych useku pouzivali jsme ho na seceni ve vinohradu a je z nej temer nepouzitelny stroj (kupovali jsme jej nový),davej te si hlavne pozor na nerovnosti ze kterych kdyz spadnete kolem(napr:obrubník nas pripad) tak se vam vystipne na víku prevodovky lozisko u poloos, víko prevodovky je velice krehke uz mame vylomene obe dve loziska a ted jsme chteli to víko vymenit tak oprava je cca 35 tisic foto jak to vypada bouzel zatim nedodam protoze je traktorek v servisu, pokud jsem neco napsal nesrozumitelne tak se omlouvam a otazky vam rad odpovim
Já si myslím, že robusní je :ano: . Zkus se podívat, jaký traktůrky se prodávají do 60 000,-. Co se dá udělat z plastu, tak je plastový, slabej motor bez tlakovýho mazání a když jsem zahrkal s kolem tak tam byla to tam kloktalo, jakoby to už 10 let jezdilo a nikdo to nemazal :vztek: .
On je to přece jenom ZAHRADNÍ traktor a ne kroska a já ho mám na sekání dvora tj. cca 2 000m2, žádný rigoly tu nemám, je to jen mírně do kopce a časem by možná mohl tahat nějakou menší kárku, tak si myslím, že to byla šťastná volba 8) .

Uživatelský avatar
pirat
Příspěvky: 1569
Registrován: stř led 02, 2008 8:41 pm
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Westwood S 1600

#17 Nový příspěvek od pirat »

majarka píše:Jak ho máte dlouho.To by měla být trochu kvalita?Já mám 5rokem husqvarnu ten nejlevnější traktorek a není problém.Pole jsem sekával křovińákem a motorovů sekačků 3dny.Teď to mám za jeden. 8)

mame ho 14 let

Uživatelský avatar
pirat
Příspěvky: 1569
Registrován: stř led 02, 2008 8:41 pm
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Westwood S 1600

#18 Nový příspěvek od pirat »

FENDT F24 píše:
pirat píše:tento stroj mame doma taky a neni opravdu vubec robustni je dobry tak na seceni rovnych useku pouzivali jsme ho na seceni ve vinohradu a je z nej temer nepouzitelny stroj (kupovali jsme jej nový),davej te si hlavne pozor na nerovnosti ze kterych kdyz spadnete kolem(napr:obrubník nas pripad) tak se vam vystipne na víku prevodovky lozisko u poloos, víko prevodovky je velice krehke uz mame vylomene obe dve loziska a ted jsme chteli to víko vymenit tak oprava je cca 35 tisic foto jak to vypada bouzel zatim nedodam protoze je traktorek v servisu, pokud jsem neco napsal nesrozumitelne tak se omlouvam a otazky vam rad odpovim
Já si myslím, že robusní je :ano: . Zkus se podívat, jaký traktůrky se prodávají do 60 000,-. Co se dá udělat z plastu, tak je plastový, slabej motor bez tlakovýho mazání a když jsem zahrkal s kolem tak tam byla to tam kloktalo, jakoby to už 10 let jezdilo a nikdo to nemazal :vztek: .
On je to přece jenom ZAHRADNÍ traktor a ne kroska a já ho mám na sekání dvora tj. cca 2 000m2, žádný rigoly tu nemám, je to jen mírně do kopce a časem by možná mohl tahat nějakou menší kárku, tak si myslím, že to byla šťastná volba 8) .

jj po rovine by to melo byt ok, hlavne si zhod kos a podivej se na to víko prevodovky jestli uz to nemas praskly.

Uživatelský avatar
FENDT F24
Příspěvky: 252
Registrován: ned říj 26, 2008 8:38 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Westwood S 1600

#19 Nový příspěvek od FENDT F24 »

Dneska jsem to okouknul a prasklý není.
Odpoledne jsem šel sekat a děcka se málem do krve seprali, jestli by mohli sekat se mnou :smich: .

Uživatelský avatar
majarka
Příspěvky: 416
Registrován: stř úno 17, 2010 6:25 pm
Bydliště: Hodonínsko

Re: Westwood S 1600

#20 Nový příspěvek od majarka »

pirat píše:
majarka píše:Jak ho máte dlouho.To by měla být trochu kvalita?Já mám 5rokem husqvarnu ten nejlevnější traktorek a není problém.Pole jsem sekával křovińákem a motorovů sekačků 3dny.Teď to mám za jeden. 8)

mame ho 14 let
Tak ten si na sebe dávno vydělal! :)
Zetor4011 byl to skvělí traktor. Zetor 5211

ride
Příspěvky: 80
Registrován: čtv bře 19, 2009 9:34 pm

Re: Westwood S 1600

#21 Nový příspěvek od ride »

Včera jsem našel inzrát na pěkné Toro dh 220, staré pouhé 2 roky.Dneska jsem pánovi volal jak to vypadá, no a co mylsíte,zamluvené a následně prodané= což mě velmi se...
,protože bylo fakt v perfektním stavu.Dokonce prý ten první zájemce nybízel i tučnější cenu než prodávající požadoval.
Nemáte ho náhodou někdo???
Přílohy
6435599.jpg

ride
Příspěvky: 80
Registrován: čtv bře 19, 2009 9:34 pm

Re: Westwood S 1600

#22 Nový příspěvek od ride »

Tak asi každý pouze seká a vozí se,že nikdo nic nepřidává ne?
Mám možnost zakoupit countaxe c600h.Z fotek vypadá docela v pohodě a po tachnický stránce je prý také v pořádku.Cena 40000kč.
Co si otom myslíte?
Na ebay tyto traktůrky prodávají za menší prachy,ale dovoz z takové Anglie bude dost drahý.Nemáte někdo zkušenosti s těmito dražbami?
Díky
Přílohy
DSC00003[1].jpg
DSC00003[1].jpg (3.66 KiB) Zobrazeno 5123 x

ride
Příspěvky: 80
Registrován: čtv bře 19, 2009 9:34 pm

Re: Westwood S 1600

#23 Nový příspěvek od ride »

Nějak to tady usíná....

Uživatelský avatar
FENDT F24
Příspěvky: 252
Registrován: ned říj 26, 2008 8:38 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Westwood S 1600

#24 Nový příspěvek od FENDT F24 »

ride píše:Tak asi každý pouze seká a vozí se,že nikdo nic nepřidává ne?
Mám možnost zakoupit countaxe c600h.Z fotek vypadá docela v pohodě a po tachnický stránce je prý také v pořádku.Cena 40000kč.
Co si otom myslíte?
Na ebay tyto traktůrky prodávají za menší prachy,ale dovoz z takové Anglie bude dost drahý.Nemáte někdo zkušenosti s těmito dražbami?
Díky
Ono těžko z jedné fotky radit :-/ . Bejt tebou, tak se na něj dojedu podívat, vyzkoušet ho. Je to angličan a "engleři" by toho měli vědět o sekání trávníků nejvíc :) . Na tvým místě bych se toho nebál, já jsem se svým westwoodkem spokojenej a tohle by mělo bejt na stejným principu. Ale jak říkám, chtělo by to vidět, aby to nebylo nějak moc vylágrovaný.
Mimochodem, moje choť má na zahradě takový ty okrasný trávy a chtěla po mě abych je posekal, výška tak 160cm a westwoodek to bez problémů posekal. Jen jsem to musel vzít dvakrát.
Jinak si nemůžu vynachválit to metličkové sbírání, žádný ucpavání, akorát když se couve a seču tak to nesbírá ale to je logický, že?

YORSIAN
Příspěvky: 18
Registrován: sob led 24, 2009 6:06 pm

Re: Westwood S 1600

#25 Nový příspěvek od YORSIAN »

chlapi nemáte někdo manuál na westwooda 1300, budu přelisovávát ložiska v kladkách a ty řemeny mám tak vytahaný že to nejde změřit , resp. jse ale to mi nepomůže je to za ty roky natažený a nevim vo kolik ,dikec

Lesa
Příspěvky: 1104
Registrován: sob dub 10, 2010 5:58 pm
Bydliště: Mikulov

Re: Westwood S 1600

#26 Nový příspěvek od Lesa »

Vodící kladky vyměň komplet a vybodni se na ložiska. Stojí o pár korun víc, ale ušetříš si spoustu nervů. Pokud máš orig. Westíka, má kevlarové klíňáky. Minimálně se vytahují, spíš se odřou. Pokud ho máš od MTF, pánbůh s tebou a pátrej po katalogu - ty jejich náhrady jsou neměřitelné.
Sny se nemají plnit. Ty se mají snít. Proto je oblečená žena krásnější než nahá.
Juraj Kukura
Když chceš být moudrý, nauč se rozumně ptát, pozorně poslouchat, klidně odpovídat a když nemáš co říci, přestaň mluvit.
Johann Kaspar Lavater

YORSIAN
Příspěvky: 18
Registrován: sob led 24, 2009 6:06 pm

Re: Westwood S 1600

#27 Nový příspěvek od YORSIAN »

Lesa píše:Vodící kladky vyměň komplet a vybodni se na ložiska. Stojí o pár korun víc, ale ušetříš si spoustu nervů. Pokud máš orig. Westíka, má kevlarové klíňáky. Minimálně se vytahují, spíš se odřou. Pokud ho máš od MTF, pánbůh s tebou a pátrej po katalogu - ty jejich náhrady jsou neměřitelné.
mam origo west nechtělo se mi čekat než to dorazí z venku (navíc při mý šikovnosti to budu dalšího půl dne hledat kde to vobědnat) tak sem to vytáh v Matese za pár kaček koupil japoncký ložiska a na dílně to bylo přelisovaný hned. jen furt nevim délku těch řemenů kde na to kupujete díly ?v maunfieldu moc vochotný nejsou

Uživatelský avatar
Dvordy
Příspěvky: 2105
Registrován: pon črc 09, 2007 8:50 am
Bydliště: Táborsko

Re: Westwood S 1600

#28 Nový příspěvek od Dvordy »

Nemáte někdo zkušenosti s Westwoodem S1300? Motor je tam nějaký Briggs & Stratton, ale nic víc o tom motoru nevím (má tlakové mazání). Hodí se ten traktůrek na mírně svažitý terén?
Zetor 4011, Zetor 7341, JCB 3C III

Uživatelský avatar
FENDT F24
Příspěvky: 252
Registrován: ned říj 26, 2008 8:38 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Westwood S 1600

#29 Nový příspěvek od FENDT F24 »

Dvordy - pokud má tlakový mazání tak se právě hodí na svažitý terén. Ty motory s rostřikem se hodí jen na rovinky.
Teď jsem zrovna měnil olej u svýho westwoodka, koupil jsem originál olejový filtr a doma jsem zjistil, že tam pasuje i filtr na felicii 1.3. No moh jsem pár peněz ušetřit, tak pro příště ;-) .
Ještě jsem prohlíd ložiska na kladkách, čtyři jsem musel vyměnit, jedna plastová šponovací kladka byla v jednom místě prodřená tak jsem jí opláštil plechem.
Sehnal jsem si metličky a vyměnil je.
Teď je traktůrek připravenej na sezonu :prace: :)
Přílohy
100_7315 [640x480].JPG
100_7314 [640x480].JPG
100_7313 [640x480].JPG

ride
Příspěvky: 80
Registrován: čtv bře 19, 2009 9:34 pm

Re: Westwood S 1600

#30 Nový příspěvek od ride »

Zdarek,jenom se chci zeptat na olej do motoru,jakej si použil?Dával jsi brigsse st.,nebo něco jiného.Na kolik tě ta výměna vyšla(olej+ filtr).Na brigse st. se ptám záměrně,jelikož mi byl doporučen do mého 2vál. countaxe.
Díky Petr

Odpovědět

Zpět na „Zahradní malotraktory“