Westwood S 1600

sekačky a traktory. Husqvarna, Partner, Stiga, MTD, CastelGarden,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
FENDT F24
Příspěvky: 252
Registrován: ned říj 26, 2008 8:38 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Westwood S 1600

#1 Nový příspěvek od FENDT F24 »

Tak a už je doma :wink: :wink: . Udělal jsem si radost a koupil, jak mi řekla babka další "sráč do baráku" :smich: :smich: :smich: .
Zítra zkusím dodat lepší foto a nějaké info o traktůrku :) .
Přílohy
P1020626 [1280x768].JPG

Uživatelský avatar
Grozo
Příspěvky: 792
Registrován: sob bře 28, 2009 11:04 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Westwood S 1600

#2 Nový příspěvek od Grozo »

Jééé tady toho prcka tu mají na městě pro komunální sekání - teda dřív jim tak sloužil - teď už je to jen jako traktůrek na tahání kárky :D
Výrobní postup na vše:
Tip #1 - Have a plan.
Tip #2 - Have a back-up plan.
Tip #3 - Establish clear communications.
Tip #4 - Choose your partners carefully.
Tip #5 - Expect the unexpected.
Tip #6 - Shit happens.
Tip #7 - Remember, shit happens.

ride
Příspěvky: 80
Registrován: čtv bře 19, 2009 9:34 pm

Re: Westwood S 1600

#3 Nový příspěvek od ride »

Ahoj,tak jak to vypadá s westwoodkem?To se asi panáček celej den vozí,že nedá ty slibované fotky a info že? :)

Uživatelský avatar
FENDT F24
Příspěvky: 252
Registrován: ned říj 26, 2008 8:38 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Westwood S 1600

#4 Nový příspěvek od FENDT F24 »

ride píše:Ahoj,tak jak to vypadá s westwoodkem?To se asi panáček celej den vozí,že nedá ty slibované fotky a info že? :)
Jó panáček maká na baráku :prace: ňáko nebyl čas :( .



Takže Westwoodek má motor B-S Vanguard a skrývá v sobě 16 koníků. Motor má tlakové mazání.
Převodovka je manuální 5-ti stupňová. Mimochodem na tu 5-ku docela slušně uhání :) .
Sekání je třínožové a má záběr tuším 92 cm.Tráva padá volně dozadu, kde je následně sebrána metličkami a odhozena do koše, který má vzadu ještě válec8) . Takže žádný tunely na straně nebo mezi nohama :tyty:
Zapínání sekání a sbírání (jdou zapnout každý zvlášť) se provádí manuálně přes páky a veškerý pohon je řešen přes obyčejné klínové řemeny.
Zkoušel jsem sekat chvilku i hodně vysokou trávu cca 60cm a sekání i sběr dopadl na výbornou 8) .
Přílohy
P1020631 [800x600].JPG
P1020632 [800x600].JPG
P1020633 [800x600].JPG
P1020634 [800x600].JPG
P1020635 [800x600].JPG
P1020636 [800x600].JPG

ride
Příspěvky: 80
Registrován: čtv bře 19, 2009 9:34 pm

Re: Westwood S 1600

#5 Nový příspěvek od ride »

Zdárek.
Mám totiž na tuto značku nebo na countaxe také spadeno.Já chci ale T1600(westwood),nebo countax a2050h.Hlavně potřebuju něco silnýho nejlépe dvouválec, tlakově mazaný jelikož mám celkem svahovitý terén.Tyto traktory se mi líbí pro svoji robustnost a taky doufám a co jsem si tak zjištóval, pro dobrou kvalitu spracování.Klidně mě opravte pokud tomu tak není.Budu rád informovaný.
Toho co máš ty jsem viděl myslím na bazoši.Dokonce jsem s panem prodávajícím mluvil po telefonu,říkal,že je v solidním stavu(až na mírnou korozi na kapotě),ale nakonec jsem od něho opustil pro manuální řazení-rači bych hydro.Jo jasně,oba druhy řazení mají svá pro a proti.Na kolik jsi ho usmlouval.?Tuším,že byl něco okolo 35-38000kč ne?
Dnes jsem mluvil s chlápkem co prodává také trakturky a ten mě varoval ohledně šroubů,že prý tam jsou atypy nebo co,prej to maj angláni jinak.Jo a ještě před častým vysejpáním koše,který prý moc ty kartáče nenapěchují což teda já zas tak velký problém nevidim.
Na jak velkou výměru ho budeš používat ty?
To S co máš ty je jednoválec jo?
8)

ride
Příspěvky: 80
Registrován: čtv bře 19, 2009 9:34 pm

Re: Westwood S 1600

#6 Nový příspěvek od ride »

To jsou oni.Vemu co se dříve naskytne.
Přílohy
902433918_1.jpg

Uživatelský avatar
FENDT F24
Příspěvky: 252
Registrován: ned říj 26, 2008 8:38 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Westwood S 1600

#7 Nový příspěvek od FENDT F24 »

Tak kvalita zpracování na westwoodu je slušná . Původně jsem si chtěl koupit nějakej novej, ale do 50 000,- to je samej šunt. Měl jsem vyhlídnutýho Partnera, tuším 12,5 PS, záběr 92 a cena kolem 42 000,-. Když jsem se na něj byl podívat v obchodě a viděl tu "kvalitu" traktůrku :shock: , tak už jsem ho nechtěl :tyty: .
Tenhle traktor je fakt robusní, minimum plastů, všechno poctivý železo. Další výhoda je, že jsou tam obyčejný klíňáky a ne žádný atypy jak tomu je teď zvykem.
Co se týče toho koše, vejde se tam toho dost, ty metly to tam taky docela namačkaj. Hlavně je tu výhoda, že tu není žádný tunel, kterej se rád ucpává, když je tráva přerostlejší.
A s tím řazením? No, nevím já spíš věřim manuální převodovce než hydrostatu.
Jeden čas jsem sekal u obce s husqvarnou taky 16-ti koňovou, záběr taky okolo těch 90-ti cm, hydrostatem a s vyhazováním trávy tunelem mezi nohama, no a když ho srovnám s tímto westwoodem, tak westwood je jasnej vítěz :pohar: . HQ sekala pomalu, když byla tráva přerostlejší, tak se furt ucpaval ten tunel, muselo se to pořád prošťouchávat klackem :vztek: , fakt bych ho domů nechtěl :nene: .
Prostě, myslím si, že s westwoodem chybu neuděláš 8) :)

ride
Příspěvky: 80
Registrován: čtv bře 19, 2009 9:34 pm

Re: Westwood S 1600

#8 Nový příspěvek od ride »

Nevíš náhodou o některém na prodej?

Uživatelský avatar
FENDT F24
Příspěvky: 252
Registrován: ned říj 26, 2008 8:38 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Westwood S 1600

#9 Nový příspěvek od FENDT F24 »

Tak o westwoodu nevim. Tenhle co mám je nejspíš ten na kterej si taky volal. Ale ten pán tam měl ještě myslím dva anglický traktory Echotrak. Je to v podstatě to samý jako Westwood, snad to dělá i jedna firma. Já tenhle trakturek sledoval na aukru ale inzeroval ho i jinde.
Mimochodem, co říkáš na tohle http://www.aukro.cz/item1087118289_supe ... 18_km.html ? Mohlo by to bejt docela dobrý dělo.

ride
Příspěvky: 80
Registrován: čtv bře 19, 2009 9:34 pm

Re: Westwood S 1600

#10 Nový příspěvek od ride »

K těm Echotrakum,které prodáva na aukru-mají myslím puze 13hp, což je málo pro můj účel.Jsou hodně podobní dizajnem Countaxu,ale není to ono.
No a Kubotu co ho prodává ten polák,to bude asi dělník,ale 65tis co za něj chce, nic pro mě a to ještěten tunel bokem.
Kolik jsi teda zaplatil ty,jestli to neni tajné?

Uživatelský avatar
FENDT F24
Příspěvky: 252
Registrován: ned říj 26, 2008 8:38 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Westwood S 1600

#11 Nový příspěvek od FENDT F24 »

Tajný to není stál mě 37 000,-. Jestli je to moc nebo málo nevím :-/ , hlavní je, že je traktůrek v pořádku. Teda aspoň se mi zdá :)

Uživatelský avatar
pirat
Příspěvky: 1569
Registrován: stř led 02, 2008 8:41 pm
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Westwood S 1600

#12 Nový příspěvek od pirat »

tento stroj mame doma taky a neni opravdu vubec robustni je dobry tak na seceni rovnych useku pouzivali jsme ho na seceni ve vinohradu a je z nej temer nepouzitelny stroj (kupovali jsme jej nový),davej te si hlavne pozor na nerovnosti ze kterych kdyz spadnete kolem(napr:obrubník nas pripad) tak se vam vystipne na víku prevodovky lozisko u poloos, víko prevodovky je velice krehke uz mame vylomene obe dve loziska a ted jsme chteli to víko vymenit tak oprava je cca 35 tisic foto jak to vypada bouzel zatim nedodam protoze je traktorek v servisu, pokud jsem neco napsal nesrozumitelne tak se omlouvam a otazky vam rad odpovim

Uživatelský avatar
majarka
Příspěvky: 416
Registrován: stř úno 17, 2010 6:25 pm
Bydliště: Hodonínsko

Re: Westwood S 1600

#13 Nový příspěvek od majarka »

pirat píše:tento stroj mame doma taky a neni opravdu vubec robustni je dobry tak na seceni rovnych useku pouzivali jsme ho na seceni ve vinohradu a je z nej temer nepouzitelny stroj (kupovali jsme jej nový),davej te si hlavne pozor na nerovnosti ze kterych kdyz spadnete kolem(napr:obrubník nas pripad) tak se vam vystipne na víku prevodovky lozisko u poloos, víko prevodovky je velice krehke uz mame vylomene obe dve loziska a ted jsme chteli to víko vymenit tak oprava je cca 35 tisic foto jak to vypada bouzel zatim nedodam protoze je traktorek v servisu, pokud jsem neco napsal nesrozumitelne tak se omlouvam a otazky vam rad odpovim
Prosím tě kolik stál nový?Jestli to není tajné. :)
Zetor4011 byl to skvělí traktor. Zetor 5211

Uživatelský avatar
pirat
Příspěvky: 1569
Registrován: stř led 02, 2008 8:41 pm
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Westwood S 1600

#14 Nový příspěvek od pirat »

majarka píše:
pirat píše:tento stroj mame doma taky a neni opravdu vubec robustni je dobry tak na seceni rovnych useku pouzivali jsme ho na seceni ve vinohradu a je z nej temer nepouzitelny stroj (kupovali jsme jej nový),davej te si hlavne pozor na nerovnosti ze kterych kdyz spadnete kolem(napr:obrubník nas pripad) tak se vam vystipne na víku prevodovky lozisko u poloos, víko prevodovky je velice krehke uz mame vylomene obe dve loziska a ted jsme chteli to víko vymenit tak oprava je cca 35 tisic foto jak to vypada bouzel zatim nedodam protoze je traktorek v servisu, pokud jsem neco napsal nesrozumitelne tak se omlouvam a otazky vam rad odpovim
Prosím tě kolik stál nový?Jestli to není tajné. :)

stal 120 tisic

Uživatelský avatar
majarka
Příspěvky: 416
Registrován: stř úno 17, 2010 6:25 pm
Bydliště: Hodonínsko

Re: Westwood S 1600

#15 Nový příspěvek od majarka »

Jak ho máte dlouho.To by měla být trochu kvalita?Já mám 5rokem husqvarnu ten nejlevnější traktorek a není problém.Pole jsem sekával křovińákem a motorovů sekačků 3dny.Teď to mám za jeden. 8)
Přílohy
P1000184.JPG
Zetor4011 byl to skvělí traktor. Zetor 5211

Odpovědět

Zpět na „Zahradní malotraktory“