Problém motoru Briggs Stratton v rideru

sekačky a traktory. Husqvarna, Partner, Stiga, MTD, CastelGarden,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5458
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Problém motoru Briggs Stratton v rideru

#16 Nový příspěvek od thovt »

Jaký tam máš motorový olej přesný název ?
Karburátor jak ovládaš systič nebo tam blbá teplotní automatika?

fikejz
Příspěvky: 6108
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Problém motoru Briggs Stratton v rideru

#17 Nový příspěvek od fikejz »

Pokud vychází až za klapkou (směrem k motoru) je to obtoková tryska (obtéká skrz ni palivo když je hlavní tryska uzavřena). Jejím přiškrcením by měla směs chudnout.
Jak je vyřešeno u tohohle konkrétního karburátoru uzavírání hlavní trysky? Je to jen omezením proudění vzduchu škrtící klapkou?
Skus tím šroubem při zahřátém motoru (dřív než začne chcípat) ubrat na množství obtoku a uvidíš.
Jo a pokud je množství směsi z hlavní trysky ovládáno jen škrcením průtoku klapkou mohlo by pomoci vyměnit hlavní trysku. (Nevím o tom, že by B&S dělal do těchto motorů karburátory s jehlou.) Může být z výroby nepovedená a moc velká. A někdy se jen sejdou součástky na hranicích tolerancí, ale špatným směrem a pak to nefunguje.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
HONZAD
Příspěvky: 438
Registrován: pát čer 19, 2009 6:15 pm
Bydliště: Brno - venkov

Re: Problém motoru Briggs Stratton v rideru

#18 Nový příspěvek od HONZAD »

Motor už není nový. Kupoval jsem jej v říjnu 2019. Doteď to nějak šlo, práci jsem udělal, ale teď už se stím ani sekat pořádně nedá.
Zkoušel jsem ubrat na bohatosti směsi tím šroubem s plastem. Otáčet jde cca v rozsahu 180 stupňů. Po směru hodinových ručiček by to mělo ochuzovat směs a proti směru obohacovat. Když začal mít motor nepravidelný chod, tak jsem ubral na bohatosti, ale problém přetrvával. Zkoušel jsem přidávat ubírat, chvíli se to zdálo lepší, ale nebyl jsem schopen najít polohu, kde by motor šel pravidelně.
Obzvláště pod zátěží má motor má tendeci vynechávat, regulátor přidá, z výfuku vyletí čeré saze, regulátor ubere po chvíli se to opakuje. Motor tarokuje a je to horší a až úplně chcípne.
Zdálo se mi, že netěsní příruba karburátoru k hlavě motoru. Dal jsem tam provizorně papírové těsnění, ale také to nepomohlo.
Zítra vrátím zpět správnou vůli na sacím ventilu (trochu jsem ji zvětšil) a vyřadím palivové čerpadlo (paliva to má dost). Pak jen koupit nový karburátor...
Yanmar Fv230D
Mt8-70 MINI
2xFortschritt E931.50 + jeden předělaný na 4takt, zahradní rider MTD Gartenmobil 8/760 HA
Čím jsem starší, jsou jsou moje hračky dražší.

jean
Příspěvky: 3017
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Problém motoru Briggs Stratton v rideru

#19 Nový příspěvek od jean »

Vzduchový filter je čistý? Síce neviem, jak strašidelne by musel byť upchaný, aby motor šiel nepravidelne, ale pre istotu.

Uživatelský avatar
HONZAD
Příspěvky: 438
Registrován: pát čer 19, 2009 6:15 pm
Bydliště: Brno - venkov

Re: Problém motoru Briggs Stratton v rideru

#20 Nový příspěvek od HONZAD »

Olej jsem již psal. Poslední roky kupuji do sekaček Ekolube B+S 10W-30.
Jde o tento karburátor Nikki 794457 GO2549 OY29 2B.
Žádnou jehlu hlavní trysky to nemá.
Sytič je tam automatický Redy start System - atomatic choke, stačí dát plný plyn a to funguje jako sytič.
Zatím jsem nevyloučil tu možnost, že se karburátor ulívá, to ale bez výměny jehly nebo celého karburátoru neověřím.
Vzduchový filtr je celkem čistý, problém přetrvává i při jeho sundání.
Yanmar Fv230D
Mt8-70 MINI
2xFortschritt E931.50 + jeden předělaný na 4takt, zahradní rider MTD Gartenmobil 8/760 HA
Čím jsem starší, jsou jsou moje hračky dražší.

jean
Příspěvky: 3017
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Problém motoru Briggs Stratton v rideru

#21 Nový příspěvek od jean »

Vyrad ten sytic na skusku. Ak to maju tak spolahlive, ako to mal favorit, tak to bude pekne napikacu :)

other-side II
Příspěvky: 1334
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Problém motoru Briggs Stratton v rideru

#22 Nový příspěvek od other-side II »

co spínací skříňka/klíček?

myslím tím drátek chcípák k zapalovací cívce, stačí málo a špatně to jiskří, začerní se svíčka a je amen
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5458
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Problém motoru Briggs Stratton v rideru

#23 Nový příspěvek od thovt »

Mužeš ověřit jestli skrz víčko nádrže může přisávat vzduch?

Uživatelský avatar
HONZAD
Příspěvky: 438
Registrován: pát čer 19, 2009 6:15 pm
Bydliště: Brno - venkov

Re: Problém motoru Briggs Stratton v rideru

#24 Nový příspěvek od HONZAD »

Problém určitě nebude v neprůchozí zátce (podtlaku v nádrži). Problém přetrvává i po otevření nádrže - už jsem psal.
Včera jsem objednal opravnou sadu pro karburátor. Odstranil to podávací čerpadlo (směs je příliš bohatá - černá svíčka) a nastavil správnou hodnotu vúle sacího ventylu. Dnes jsem traktůrek zkusmo projel a musím konstatovat, že motor jel bez problému. Nesekal jsem s ním dlouho, takže možná ještě chcípání motoru nenastalo, ale oproti tomu jak to chcípalo předtím je to rozhodně lepší. Vloni také vše fungovalo a jen při delším sečení nastaly ty potíže. Vše by opravdu nasvědčovalo na příliš bohatou směs, která se podávacím čerpadlem ještě obohacovala. Také mohlo hrát roli to, že motor byl dnes kompletně odkrytovaný a bylo celkem chladno, takže se dobře chladil.
Chce to vyzkoušet v delším testu - večer už na to nebyly podmínky. Dám časem vědět.
Yanmar Fv230D
Mt8-70 MINI
2xFortschritt E931.50 + jeden předělaný na 4takt, zahradní rider MTD Gartenmobil 8/760 HA
Čím jsem starší, jsou jsou moje hračky dražší.

other-side II
Příspěvky: 1334
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Problém motoru Briggs Stratton v rideru

#25 Nový příspěvek od other-side II »

8)
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

Uživatelský avatar
HONZAD
Příspěvky: 438
Registrován: pát čer 19, 2009 6:15 pm
Bydliště: Brno - venkov

Re: Problém motoru Briggs Stratton v rideru

#26 Nový příspěvek od HONZAD »

Tak po čase jsem zase sekal. Motor jel bez problémů. Bylo to tedy příliš bohatou směsí.
Rozdíl ve svíčce:
před úpravou bohatosti směsi:
Obrázek
Po ochuzení:
Obrázek
Yanmar Fv230D
Mt8-70 MINI
2xFortschritt E931.50 + jeden předělaný na 4takt, zahradní rider MTD Gartenmobil 8/760 HA
Čím jsem starší, jsou jsou moje hračky dražší.

fikejz
Příspěvky: 6108
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Problém motoru Briggs Stratton v rideru

#27 Nový příspěvek od fikejz »

To už vypadá mnohem lépe. A jak jsi snížil bohatost směsi? Jen tím šroubem obtoku?
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Fizz
Příspěvky: 7940
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Problém motoru Briggs Stratton v rideru

#28 Nový příspěvek od Fizz »

Možná že natankoval.

Řešil jsem to samé, zdechalo, nejde, svíčka jak bota, ale podle ucha chudý....

Nakonec to "opravila" komplet výměna benzínu, následně i svíček.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
HONZAD
Příspěvky: 438
Registrován: pát čer 19, 2009 6:15 pm
Bydliště: Brno - venkov

Re: Problém motoru Briggs Stratton v rideru

#29 Nový příspěvek od HONZAD »

Na karburátoru je šroubek s černým plastem, kterým se dá bohatost nastavit.
Yanmar Fv230D
Mt8-70 MINI
2xFortschritt E931.50 + jeden předělaný na 4takt, zahradní rider MTD Gartenmobil 8/760 HA
Čím jsem starší, jsou jsou moje hračky dražší.

Odpovědět

Zpět na „Zahradní malotraktory“