Briggs & Stratton Vanguard 20 hp

sekačky a traktory. Husqvarna, Partner, Stiga, MTD, CastelGarden,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
mskarpa
Příspěvky: 5
Registrován: ned lis 04, 2012 8:58 pm
Bydliště: Vsetín

Briggs & Stratton Vanguard 20 hp

#1 Nový příspěvek od mskarpa »

Hezký den všem.
Měl bych dotaz ohledně motoru Briggs & Stratton Vanguard 20 hp - osazený na traktůrku Countax A20-50.

Moptor začal zlobit takovým způsobem, že při náklonu doleva krásně jede a drží i v záběru sekání. Jakmile se otočím a změní se směr náklonu na druhou stranu, motor se začne dusit a ztrácí výkon.

Vyčistil jsem nádrž, vyměnil palivové hadice, vyčistil celý karburátor, ale problém zůstává.

Napadá prosím někoho, v čem by mohl být zakopaný pes? Napadá mě ještě palivové čerpadlo...

Díky za jakékoliv rady
M.

Uživatelský avatar
Jend@
Příspěvky: 245
Registrován: úte lis 24, 2020 5:52 pm
Bydliště: Ostravsko

Re: Briggs & Stratton Vanguard 20 hp

#2 Nový příspěvek od Jend@ »

Tohle mi dělal Briggs (ne Vanguard), když jsem měl přicpaný palivový filtr.

mskarpa
Příspěvky: 5
Registrován: ned lis 04, 2012 8:58 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Briggs & Stratton Vanguard 20 hp

#3 Nový příspěvek od mskarpa »

Filtr jsem dal úplně nový... ale už mě taky napadlo, pro zkoušku dát hadici napřímo bez filtru.

Josef Simunek
Příspěvky: 289
Registrován: ned čer 07, 2009 8:47 am
Bydliště: Kutna Hora

Re: Briggs & Stratton Vanguard 20 hp

#4 Nový příspěvek od Josef Simunek »

Kdysi davno jsem resil neco podobneho (ale na dvoutaktni terre) kdy me to nahodne chcipalo. Nakonec jsem objevil ze se me do vyfuku dostal kus hliny, kery v nekterych polohach ucpaval vyfuk. Sem myslel ze se po..ru nez jsem na to prisel :jazyk:

Josef Simunek
Příspěvky: 289
Registrován: ned čer 07, 2009 8:47 am
Bydliště: Kutna Hora

Re: Briggs & Stratton Vanguard 20 hp

#5 Nový příspěvek od Josef Simunek »

A jeste neco obdobneho u mororovky, a tam to bylo uvolnenym uchycenim zapalovani. V jedne poloze to jelo skvele a na druhe ne. Uvolnilo se zapalovani takovym zpusobem, ze to drzelo napul, ale melo to vuli takovou ze to v jedne poloze melo umisteni tak jak ma a v druhe se to posunulo a nebezelo ... Taky uplne nahovno hledat, ale tady se to brzo uvolnilo cele a pak to bylo jasne :smich:

mskarpa
Příspěvky: 5
Registrován: ned lis 04, 2012 8:58 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Briggs & Stratton Vanguard 20 hp

#6 Nový příspěvek od mskarpa »

Koncovku výfuku jsem už taky měl sundanou a vyfoukal kompresorem. Ale můžu to zkusit ještě líp... Zapalování mě nenapadlo, podívám se na vůle na obou stranách a popřípadě zkusím seřídit... Díky

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Briggs & Stratton Vanguard 20 hp

#7 Nový příspěvek od DYK »

Potíže s motorem příchází s polohou motoru a tím třeba i karburátoru a prověřit to čerpadlo taky není špatnej nápad.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 827
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Briggs & Stratton Vanguard 20 hp

#8 Nový příspěvek od Navarson »

Prověřils, estli ten motor ztrácí výkon v náklonu i bez zatížení? (vypnutý sečení a brzdou odpojenej pojezd, případně vypnutej i náhon smetáku). Taky nám Countaxe a vím jak umí potrápit zavěšení sečení, zavěšení smetáku nebo přidřený ložiska v tom hejnu řemenic a kladek, kterými tuty traktůrky oplývají. Pokud to dělá bez zatížení, typoval bych hladinu v plovákový komoře nebo ráda zazlobí podtlaková palivová pumpa.(to sitko na pumpě musí být čisté, jinak nevznikne podtlak, který kmitá s membránou) Pokud to dělá jen při zatížení, prověřit která hnaná skupina to způsobuje (sečení, sběr, pohon) a zjistit co se při změně těžiště přidírá.
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

mskarpa
Příspěvky: 5
Registrován: ned lis 04, 2012 8:58 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Briggs & Stratton Vanguard 20 hp

#9 Nový příspěvek od mskarpa »

Na volnoběh to drží a nijak nekolísá. Když se rozjedu bez zapnutého sečení jede, ale už je cítit, že ten výkon tam není. Když se zapne sečení, tak už se začne dusit.

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 827
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Briggs & Stratton Vanguard 20 hp

#10 Nový příspěvek od Navarson »

Teď mi není jasný čemu říkáš volnoběh. Volnoběh s plynovou páčkou dolů je nějakých 900rpm motoru a používá se v podstatě jen na "stání na červenou". Pojezd to sice po rovině utáhne, ale tempem hlemýždě. Provozní otáčky jsou cca 2700rpm a jestli se ti při těchto otáčkách zdá, že při zapnutí pojezdu motor ztrácí výkon, podívej se zda není zlomený hliníkový nálitek skříně převodovky z kterého vyúsťuje jedna z poloos.
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

mskarpa
Příspěvky: 5
Registrován: ned lis 04, 2012 8:58 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Briggs & Stratton Vanguard 20 hp

#11 Nový příspěvek od mskarpa »

OK - jak bude chvíle, podívám se na to a projdu i kladky, jestli se volně hýbou...
Díky za tipy

Odpovědět

Zpět na „Zahradní malotraktory“