Výběr zahradního traktoru

sekačky a traktory. Husqvarna, Partner, Stiga, MTD, CastelGarden,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
butcherson
Příspěvky: 3
Registrován: stř bře 23, 2022 8:06 am
Bydliště: Brno

Výběr zahradního traktoru

#1 Nový příspěvek od butcherson »

Zdravím! Mohl bych poprosit o pomoc výběrem zahradního traktůrku? Už posledních pár let to odkládám a vypadá to, že jsem si právě teď vybral tu nejhorší dobu, ale zkusím to...jedná se mi o sekání pozemku (viz foto). Pokud hraje roli i lokalita, tak je to v okolí Rožnova. Jsou zde i kaskády, ale ty stejně sekám křoviňákem, to bude prudké na traktor. Zatím primárně mulčuju (sekačka s pojezdem) a nesbírám. Přemýšlel jsem nad něčím s hydrostatickou převodovkou a případně dvouválcem i uzávěrem diferencialu. Dělal jsme si průzkum a zatím mně z něj vzešly tyto stroje:

1. Etesia hydro 100 (toto jediný z druhé ruky, bez záruky, cca 700 mth, cena kolem 90000 Kč)
2. AL-KO T 22-105.1 HDD-A V2
3. Rider Cub Cadet RZT 54 nebo CubCadet XZ5 L107
4. CUB CADET XT2 QR106 (nebo XT2 PR95)
5. SECO Starjet P3

Napadá vás prosím případně ještě nějaký?

Děkuji!


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Georgie
Příspěvky: 34
Registrován: čtv led 03, 2013 9:19 am
Bydliště: Vranovice

Re: Výběr zahradního traktoru

#2 Nový příspěvek od Georgie »

Ještě bych do výběru přidal Stiga Park.
Loni jsem si koupil Castelgarden XZ4, což je to samý jen v červený barvě. Tehdy byl ještě pod 4.000,- €
Edit: ještě doplním, že ta cena je včetně sečení. Stiga začíná na částce o cca 1/3 vyšší bez sečení.
Zetor 4712 + Fella KM166, Poettinger LW 15, Rožmitál SP4 204, Abbra Pajak, Sukov 3x30, Kromag DSV1, PAJ-1, Star MRB 850
Castelgarden XZ4 180 PWX + bubnovka B82, kartáč Kova PA 501

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 826
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Výběr zahradního traktoru

#3 Nový příspěvek od Navarson »

Z obrázku vidím, že pozemek je ze svahu a trochu členitej, rozlohu neodhadnu.
Sekám cca 4500m2, ne v tak prudkým svahu, podobně členitý. (takový mírný svah s "dunama") Sekám obdobou traktoru Countax C800H
Uvedu některé své postřehy:
Šířku sečení mám 50" (127cm)...na takto zvlněný terén moc široké, špatně kopíruje povrch, a to mám třínožové sečení. Na zvlněný terén bych dal sečení do 100cm.
Motor samozřejmě dvouvál tlakově mazaný, výkon vzhledem k šířce sečení kolem 20HP je ideál. Výkon oceníš, až ti tráva trochu víc přeroste.
Hydrostatická převodovka se fajn ovládá. Ve svahu se na vlhké trávě bez uzávěrky neobejdeš. Někdy to musím do svahu vzdát a jet jinudy, a to mám traktorový vzorek. Vzhledem ke svažitosti je potřeba volit výkonější převodovku (zpravidla má palcové poloosy) Pro představu porovnej dovolené zatížení třeba TT K46 a TT K62. Mám HG 750 (obdoba K46) a při ježdění se sběrným košem po mých dunách toho má po hodině hydrostat plný kecky. Budu měnit za silnější s uzávěrkou, asi dám K66.
Kola traktoru čím větší, tím lepší. Na výkonější převodovky se montují 23" kola, což je ideál, zase vzhledem ke svahovitosti, a také k pohodlí práce. Když jsem měl 18" kola, tak jsem byl vždy vyklepanej jak chocholouš, teď mám 20" a je to lepší.
Prostě čím horší terénní podmínky a větší pozemek, tím je potřeba robustnější stroj.
Obávám se ovšem, že na ten Tvůj pozemek (podle fotek), by bylo třeba něco, co začíná tak na 150 000,-Kč :-/
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr zahradního traktoru

#4 Nový příspěvek od Atlan »

Ciby nebolo vhodnebkupit atarsibstroj a dat silbejie hydro. Len kosiste bude hrdzave... A celkovy stav moze byt uz katastrofalny nakme koli dynamickemu namhaniu sasi, sa to zvecsa kruti ako had a po par rokoch zacne oraskat.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Výběr zahradního traktoru

#5 Nový příspěvek od oco13 »

Prípadne normalneho japonca 4x4 a za neho mulčovač alebo kosačku. :typek:

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Výběr zahradního traktoru

#6 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...podle mých zkušeností s plochou 4 000 m2 je to , co píše Oco , to nejlepší řešení .

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 826
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Výběr zahradního traktoru

#7 Nový příspěvek od Navarson »

Samo, že kluci maj recht, pokud bys stoj využíval i na jinou práci kolem baráku. Estli to máš jen jako sekačku,... prostě jsi lufťák, který potřebuje jednou za týden o výkendu udržovat poměrně rozlehlý trávník a ješte ve svahu (tak mi to z těch obrázků nějak přijde), tak je pro tebe skutečně lepší volba zahradní traktor. Konec konců, za tím účelem se tyto strojky i vyrábí.
Potřebuješ stroj, který si poradí s tím terénem a rozlohou i za nepříznivího počasí a nestrávíš s tím sekáním celou sobotu.
Pokud bych pro tuty podmínky vybíral nový traktor, šáhl bych nejméně třeba po tutom: https://www.nejlevnejsitraktory.cz/kars ... ilver-cut/
Ovšem, sekat ten pozemek budeš Ty :ano:
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Výběr zahradního traktoru

#8 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...jak často se bude sekat , je taky jedno z veledůležitých kritérií při výběru mechanizace . Ony ty zahradní traktory jsou prvotně určeny a konstruovány na pravidelné ošetřování porostu . Už to , co je vidět na obrázcích považuji za přerostlé ...

butcherson
Příspěvky: 3
Registrován: stř bře 23, 2022 8:06 am
Bydliště: Brno

Re: Výběr zahradního traktoru

#9 Nový příspěvek od butcherson »

Diky moc za komentare! Je to presne jak rikate. Jednou za tydne (nebo dva) po prijezdu na chatu posekat pohodlne travu. Moznost pripojeni voziku (prevoz materialu, dreva..) by byla fajn, ale ne nutnost.

Jinak celkem byl doporucovan CubCadet XZ5 L107 (cca 110 000 Kc).

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr zahradního traktoru

#10 Nový příspěvek od Ondras83 »

Obrázek
4x4 23koni Vanguard
Nahradil po cca 8-10 letech výše zmiňovaný silvercut

pavel233
Příspěvky: 239
Registrován: ned črc 14, 2019 12:04 am
Bydliště: tabor

Re: Výběr zahradního traktoru

#11 Nový příspěvek od pavel233 »

A co Seco Goliath. Je to ale jen mulčer. Má snížené těžiště svah. dostupnost 18 stupňů. Záběr 110 cm. Motor Vanguard 23 HP, kola 16" a 20" šípy. Uzávěrka diferenciálu.

pavel233
Příspěvky: 239
Registrován: ned črc 14, 2019 12:04 am
Bydliště: tabor

Re: Výběr zahradního traktoru

#12 Nový příspěvek od pavel233 »

Ještě přidám varianty 4x2 a 4x4. Obávám se ale že cena bude závratná. Zkusím přidat obrázek Seco Goliath + vozík Vares.
Obrázek

101ole
Příspěvky: 1
Registrován: pon kvě 23, 2022 9:18 am
Bydliště: Mars

Re: Výběr zahradního traktoru

#13 Nový příspěvek od 101ole »

Já jsem výběr sekačky do ovocného sadu (3000m2) a kolem domu řešil v loni. Mírný svah s jedním prudkým "břehem" terasy cca 45st. Půjčoval jsem si na sekání Seco Crossjet 4x4. Super stroj. Nebojí se vysoké trávy, náletu, stromků do 5 cm. Ideální na zanedbané pozemky. Výkon je brutální, nebyl problém s ucpáním sekačky vysokou trávou. Vysokou trávu seče na "první dobrou". Je to formule s nízkým těžištěm, takže podélné a příčné náklony mu nedělají problém. Jenom je trošku delší a má větší rejd. Do ovocného sadu trošku neohrabaný, ale zase je nízký a podjede pod stromky.

Teď jsem si koupil Stigu Park Pro 540 4x4 + 110 lištu. Manévrování mnohem lepší. Ale: Do kopce se jí moc nechce. Ve vysoké trávě se dusí nože mulčovače a kvalita sečení je nic moc. Zůstává spousta neposečených zbytků. Po druhém průjezdu už je to OK. Je to opravdu mašinka spíše na pravidelně udržované trávníky spíše na rovině. Má vyšší těžiště a ve svahu je poněkud neohrabaná. Konstrukčně je to typický ital. Zejména táhlo plynového pedálu musel vymyslet nějaký ožralý sicilián :vztek: . Ceny ND - astronomické.

Motoricky jsou obě sekačky téměř identické 21/25 HP. Kdybych vybíral čistě do sadu nebo na louku (sečení 2-3x za rok), beru Crossjet. Stiga je výborná kolem domu, ale v sadu má trošku problémy. Uvažuji proto, že k ní připojím diskovou lištu DZS 125 na vysokou trávu.

Mulčování náletu:
Obrázek
Obrázek

Sad:
Obrázek

butcherson
Příspěvky: 3
Registrován: stř bře 23, 2022 8:06 am
Bydliště: Brno

Re: Výběr zahradního traktoru

#14 Nový příspěvek od butcherson »

Díky moc všem. Nakonec jsme pořídil SECO P5 (s vanguardem) + vozík. Zatím super.
Obrázek

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 826
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Výběr zahradního traktoru

#15 Nový příspěvek od Navarson »

Ano, něco podobnéo jsem měl na mysli, když si ukázal na začátku ty obrázky pozemku. Chválím především, že ten strojek oplývá K62 s uzávěrkou. Tak ať slouží. :ano:
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Odpovědět

Zpět na „Zahradní malotraktory“