Mech. prevodovka nebo hydro?

sekačky a traktory. Husqvarna, Partner, Stiga, MTD, CastelGarden,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Jirka666
Příspěvky: 1
Registrován: pon zář 06, 2021 7:22 am
Bydliště: Třinec

Mech. prevodovka nebo hydro?

#1 Nový příspěvek od Jirka666 »

Ahoj, chystám se pořídit nějaký malý zahradní traktor pro sečení kolem 1500qm...svah, ale minimální...
V cenové kategorii, kde se rozhoduji (cca 50tis.) je asi fuk co koupím, ale přijde mi dost zásadní otázka volby převodovky.
Něco mi říká, že ta mechanická bude mít asi větší výdrž a ta hydro bude pohodlnější k obsluze, ale vím o tom houby, tak se chci optat zkušenějších...

Dokáže tady někdo popsat zásadní výhody/nevýhody/životnosti těchto možností?

Uživatelský avatar
stewo69
Příspěvky: 9
Registrován: stř čer 23, 2021 6:33 pm
Bydliště: Prešov

Re: Mech. prevodovka nebo hydro?

#2 Nový příspěvek od stewo69 »

Ahoj. Mam skusenost iba s hydrostatickou ale vybral som ju na zaklade rady od kamarata ktory robi servisaka v mountfielde. Klasicka prevodovka , teda mechanicka, je riesiena cez remene ktore sa casom opotrebuju a oprava je pracná a nákladná. Hydrostat vraj vydrzi vecne a je v podstate bezudrzbovy. Samozrejme pokial ho netrapis na kopcoch a pod. teda v podmienkach na ktore nieje stavany. To su informacie ktore mam od cloveka ktory to denne opravuje a servisuje tak asu vie o com hovori. My mame MTD s hydrostatom a jednovalcom briggs. Traktorik ma 5 rokov a funguje bez problemov. Otec ma teraz za sebou prvu sezonu na MTD taktiez s hydrostatom a dvojvalcom briggs a zatial vsetko v pohode. Takze za mna asi ta hydrostaticka prevodovka.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Mech. prevodovka nebo hydro?

#3 Nový příspěvek od Atlan »

Taka tema uz tu je. Su 3 druhy pohonu variator, hydro, a mechanicka orevodovka, tu uz velmi nevidno ale nedavno to niekto kupil.

Hydro vobec nieje bezudrzbove, doporucujem kazdy rok vymenu oleja. (prvy rok aj tak bude musiet rozobrat vycistit a navrtat vypustaciu dieru. A ked sa to pokazi zvecsa nove hydro.

Variator, menis len remene pripadne remenice variatora co uz je drhasie.

Pkial nemas kopce ber hydro a pravidelne men olej.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Mech. prevodovka nebo hydro?

#4 Nový příspěvek od DYK »

Tak stewo69 jednak máme tři asi nejrozšířenější "převodovky" používané u zahradních traktorů. Transmatic, to je ten variátor, pak mechanickou vícestupňvou převodovku, podle výbavy a požadavků pěti šesti stupňovou typu Peerless, no a tu hydrostatickou. Všechny tři typy převodovek Mounfield ve svých traktorech prodával, takže si o tom mechanikovi myslím svoje. A jestli je pro něj problém vyměnit řemen, vlastně za pár korun oproti ceně opravné sady vydřeného hydra, pak už se nedivím ničemu. V žádném případě nejsou hydrostatické převodovky věčné. Naopak jsou choulostivé na zacházení a taky kvalitu oleje v nich víc, než by se zdálo.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mech. prevodovka nebo hydro?

#5 Nový příspěvek od oco13 »

Dyku - posudzuj toho mechanika s ohladom na to u akej firmy pracuje. :typek:

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Mech. prevodovka nebo hydro?

#6 Nový příspěvek od Atlan »

V style, predame mu hydro, uctujeme servis a olej v nom aj tak nejde vymenit, a zakaznik po 5 rokoch kupi novy stroj pac oprava hydra bude nerentabilna. Aj tak sa da.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Mech. prevodovka nebo hydro?

#7 Nový příspěvek od jean »

Atlan, ten olej tam potom dostali jak?

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mech. prevodovka nebo hydro?

#8 Nový příspěvek od oco13 »

Napustia naplň a zavrú skrutkou s trhacou hlavou - v automotive sa to tak robí.

fikejz
Příspěvky: 5989
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Mech. prevodovka nebo hydro?

#9 Nový příspěvek od fikejz »

A ještě navíc v místě, kde se nedá s nástroji dostat a je třeba demontovat půl stroje (auta) - luxusní řešení z kategorie "ojebala mačka vtáčka"!
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Mech. prevodovka nebo hydro?

#10 Nový příspěvek od Atlan »

jean píše: stř led 26, 2022 9:15 pm Atlan, ten olej tam potom dostali jak?
Naliat neni problem, pac to ma odvznusnovak, zase mala diera. Problem je ten ze to nema vypustak.
Potom je tam maglajz co musis aj tak vystriekat alebo nejako vytriet a to bez rozoberania nejde. A mas tam magnet a sitko. Takze raz to rozobrat a vycistit musis.
Za komfort sa plati.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
stewo69
Příspěvky: 9
Registrován: stř čer 23, 2021 6:33 pm
Bydliště: Prešov

Re: Mech. prevodovka nebo hydro?

#11 Nový příspěvek od stewo69 »

Trochu som to doplietol a s tymi remenmi. Tie su v transmaticu tak ako sa pisalo vyssie.

Co sa tyka poznamok na moj prispevok tak iba tolko:
- nepoznate toho mechanika a uz je zly lebo robi v mountfielde?! Sorry ale to je dost ubohe.
- s tou bezudrzbovostou som to mozno prehnal. Mali sme predlzenu zaruku a doteraz sa robil zarucny servis u predajcu. Teraz budem prvykrat riesit servis pozarucny a urcite nie u predajcu tak uvidim co s tym.olejom v prevodovke.
- ja mechanik niesom ale s hydrostatom mam dobre skusenosti. Mame pozemok cca 28arov a 5 rokov ho kosime tym MTDckom. Len som zdielal svoju skusenost a cchel pomoct. Ale zjavne sa tu neoplati nic komentovat...

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mech. prevodovka nebo hydro?

#12 Nový příspěvek od oco13 »

- nepoznate toho mechanika a uz je zly lebo robi v mountfielde?!
Pozor práve naopak, ja smekám klobúk, lebo čím je horšia firma a jej výrobky, tým väčší musí byť človek odborník. 8)
V minulosti som tam niečo kúpil aj servisoval a tí chlapi boli fakt kúzelníci :typek:

ceratio1
Příspěvky: 800
Registrován: ned říj 14, 2012 12:58 pm
Bydliště: bílovec

Re: Mech. prevodovka nebo hydro?

#13 Nový příspěvek od ceratio1 »

Takové přirovnání, i v dobrém špitále můžeš chytnout špatného doktora a je to i naopak... kamarádovi který tam přijel se sekačkou která špatně startuje řekli že tam lije "špatný " benzín... tak jim odpověděl že tankuje na benzínce... slušně ho poslali někde. Po poradě se znalcem to nechal být že s tím nic neudělá. studený motor doteď startuje na po desáté... prý se v mezinárodních vodách lepí na čínské motory značkové nálepky... na druhou stranu já mám od nich sekačku z roku 2001 a jede jak hodinky...

jawarmaniak
Příspěvky: 105
Registrován: pát říj 11, 2019 8:14 am
Bydliště: Slavkov a Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mech. prevodovka nebo hydro?

#14 Nový příspěvek od jawarmaniak »

Za mne rozhodně mechanická převodovka. Hydro není stavěné na tažení břemen (vozíky). Mechanika je blbovzdorna, nenáročná. V podstatě se nemá, co pokazit.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Mech. prevodovka nebo hydro?

#15 Nový příspěvek od Atlan »

:D staci pozriet do papirov a zistis ze velmi neni dovolene tahat. A ked pozries ako je to vyrobene, tak ta to ani nenapadne. Vsetko osekane na kost.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Odpovědět

Zpět na „Zahradní malotraktory“