Výběr traktoru na hřiště

sekačky a traktory. Husqvarna, Partner, Stiga, MTD, CastelGarden,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
peyrak
Příspěvky: 1237
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Výběr traktoru na hřiště

#1 Nový příspěvek od peyrak »

Ahoj, sháním sekací traktor na hřiště, hrací plocha 17000m2 se seká 2x týdně, zbytek areálu, který má celý 24000m2 se seká cca 1x týdně, hrací plocha rovina, okolo i mírné svahy, trávu potřebuju sbírat a sypat do kontejneru, záběr ideálně 122cm a víc, mám možnost dotace s 15% spoluúčastí, stroj musí být nový. Mám favority něco z trojice Kubota G231HD, Iseki SXG326 a Kioti WD2160. Je na trhu ještě něco podobného, nebo máte jiný tip jaký stroj použít? V současnosti máme Mountfield XHX240 z roku 2012 a Belos TransPro 54 z roku 2008, oba stroje jsou na prahu smrti a udržet je v provozu nás stojí enormě moc času a peněz. Díky za rady

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Výběr traktoru na hřiště

#2 Nový příspěvek od Britt »

Naše TS mají Iseki a chodí jim to dobře i když obsluha teda stojí za to.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Výběr traktoru na hřiště

#3 Nový příspěvek od DYK »

Gianni Ferrari
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

peyrak
Příspěvky: 1237
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Výběr traktoru na hřiště

#4 Nový příspěvek od peyrak »

Tak nakonec bude Iseki 326 se záběrem 148cm a vysokým výsypem koše.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10020
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr traktoru na hřiště

#5 Nový příspěvek od Ondras83 »

Řeším momentálně něco podobného. Na obci máme staré Seco. Motor ok, ale šasi a hlavně setkání na vyhození. Jako hlavní sekačku máme hako citimaster 600, traktor je spíš na menší nebo vratsi sekání, kde do teď celkem vyhovuje to Seco Starjet (20hp Vanguard, hydro, 4x2 dostačuje) co na novém stroji potřebujeme je vysoké sypání do kontejneru, jakou máte zkušenost? Seco ten Starjet dělá stále, cena s ramenem 240tis, ale mě osobně to moc neoslovilo (řeším tam v podstatě od nova různé problémy), jiní výrobci jsou ovšem o 300 dražší.

Stroj je potřeba blbuvzdorny, obsluha bude absolutní lajk (bohužel bez nějakých technických základu)

peyrak
Příspěvky: 1237
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Výběr traktoru na hřiště

#6 Nový příspěvek od peyrak »

starjet s věží jsme tu měli půjčený a je to příšernost, s plným košem je ten traktor hodně vratký do stran, navíc ten koš sypeš k sobě a hned za sebou, takže ti to létá na záda a na hlavu, to iseki to sype metr od traktoru a ještě směrem od sebe, takže nejseš tak zadělanej, navíc rozdíl benzíňák a nafťák je dle mě propastný, velký rozdíl ve spotřebě, hluk, dnes mi to iseki předali a je to naprostá bomba

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10020
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr traktoru na hřiště

#7 Nový příspěvek od Ondras83 »

Vcera jsem se byl na to seco podivat a stejne nic jineho v te cenove relaci a ty vybave neexistuje, takze nejspis neni z ceho vybirat. Velkou sekacku na plochy a na hlavni sekani mame, potrebujeme neco misto stareho starjeta, ktery sice drzi motor a zadni naprava s prevodovkou, ale sasi a sekani je v haji, shnile. Potrebujeme s tim posekat nedopasky po velke sekacce, pod nizkymi stromky a obsekavacka kolem golfu, kde se s velkou jen motas a strasne to trva. Sedel jsem i na kubote za 650tis, ale pro nas nesmysl jak vyuzitelnost, tak finance.

Odpovědět

Zpět na „Zahradní malotraktory“