Výběr trakturku - STIGA 2084 H

sekačky a traktory. Husqvarna, Partner, Stiga, MTD, CastelGarden,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Milan_F
Příspěvky: 427
Registrován: sob úno 05, 2011 1:27 pm
Bydliště: nedaleko Humpolce

Re: Výběr trakturku - STIGA 2084 H

#76 Nový příspěvek od Milan_F »

Uváděný výkon motoru se také liší podle toho, pro který trh je určen. Co mám v Cadetu motor FR600, pro EU uvádí výkon 17,3HP, pro USA udávají výkon 18,2HP.

Jakub12345
Příspěvky: 6
Registrován: pon srp 22, 2022 8:36 am
Bydliště: Louny

Re: Výběr trakturku - STIGA 344cc

#77 Nový příspěvek od Jakub12345 »

Zdar chlapi
Potřeboval bych radu. Mam zahradni trakturek stiga 344cc 3serie jel jsem s vozejčkem a jel jsem debil na sytič🙄 u baraku to chciplo a ted to nestartuje, snahu to má starter točí, chytne ale hned to vypne. Nedokazal by mi nekdo poradit. Svicka hází olej tam je. Benzin do karburatoru jde svicka byla suchá 🤷‍♂️tak kdyby mi nekdo nejak poradil a navedl co ještě zkontrolovat bylo by to super. Diky moc

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3487
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Výběr trakturku - STIGA 2084 H

#78 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Skusil bych to protočit bez svíčky, svičku novou, ještě jednou zkotrolovat přivod paliva a karbec...jinak mě nenapadá co by tam mohlo zaslobit. Leda samotný sytič nebo souhrou náhod táhlo/lanko od plynu...
Libor :-)

Jakub12345
Příspěvky: 6
Registrován: pon srp 22, 2022 8:36 am
Bydliště: Louny

Re: Výběr trakturku - STIGA 2084 H

#79 Nový příspěvek od Jakub12345 »

Bez svicky jsem protáčel svíčka hazi jak má a lanko vypada v pohodě. Nemohl jsem to zadřít? Nic uz me nenapadá.

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3487
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Výběr trakturku - STIGA 2084 H

#80 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Je pravda že jestli to jelo dlouho na sytič, byla tam větší teplota, tlaky a všechno. Může to byt i těsnění pod hlavou neno kroužky. Zadřené bych neřekl...ale i to je možné.
Libor :-)

Jakub12345
Příspěvky: 6
Registrován: pon srp 22, 2022 8:36 am
Bydliště: Louny

Re: Výběr trakturku - STIGA 2084 H

#81 Nový příspěvek od Jakub12345 »

Tak ja to rozhodim a kouknu na kroužky 🤦🏻‍♂️snad to dam ještě dohromady😅

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3487
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Výběr trakturku - STIGA 2084 H

#82 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Než to rozhodíš, zavolej nebo napiš do stiga servisu a rekni jim svůj problém, třeba Ti poradí 😉
Libor :-)

Jakub12345
Příspěvky: 6
Registrován: pon srp 22, 2022 8:36 am
Bydliště: Louny

Re: Výběr trakturku - STIGA 2084 H

#83 Nový příspěvek od Jakub12345 »

Je ještě neco co zkusit než to rozeberu? Pripadne kdyz se pustim do motoru na co dat pozor?

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Výběr trakturku - STIGA 2084 H

#84 Nový příspěvek od Britt »

Jakub12345 píše: pon srp 22, 2022 9:59 am Bez svicky jsem protáčel svíčka hazi jak má a lanko vypada v pohodě. Nemohl jsem to zadřít? Nic uz me nenapadá.
Pokud se motor točí, tak nemůže být zadřený. Problém je v karburátoru.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Jakub12345
Příspěvky: 6
Registrován: pon srp 22, 2022 8:36 am
Bydliště: Louny

Re: Výběr trakturku - STIGA 2084 H

#85 Nový příspěvek od Jakub12345 »

Diky za rady jeste na nej jednou kouknu nez se pustim do motoru👍

duchodce
Příspěvky: 4452
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Výběr trakturku - STIGA 2084 H

#86 Nový příspěvek od duchodce »

Než se pustíš do motoru ,zkontroluj kompresi. Je divné že by motor ztratil kompresi kvůli jízdě na sytič. Ten motor neznám ale nemohl zůstat ve své funkci sytič? Zkoušel jsi jinou svíčku?. Já bych zkusil odpojit přívod benzinu do karburátoru. S namontovanou svíčkou a plným plynem bych motor protočil ,aby se všechen přebytečný benzin odvětral - možná po chvilce naskočí a potom chcípne ,bude bez benzinu. Pripojit benzin a zkoumat co se stalo. Pokud to nechytne ani na pár otáček tak to není uchlastané ale chyba je jinde spíš v karburaci souhra náhod ale je to divné. Rozebírat to je až poslední možnost když nevíš proč a nemáš ni potuchy co tomu je ,spíš si nějakou závadu vyrobíš ....
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Fizz
Příspěvky: 7967
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Výběr trakturku - STIGA 2084 H

#87 Nový příspěvek od Fizz »

Britt píše: pon srp 22, 2022 10:26 am
Pokud se motor točí, tak nemůže být zadřený. Problém je v karburátoru.
To samozřejmě není pravda.

.....


Nicméně bych to typoval na ucpanou hlavní trysku. Pokudbybyla karburace v pořádku na sytič by to za chvíli zdechlo protože by se to ulilo. Pokud je směs chudá treba z duvodu ucpané trysky sytič to může částečně suplovat potom to tak nejak jede. Nicméně už asi nepůjde nastartovat protože u sekačky je ovládání sjednocené a nelze "naladit" polohu klapky tak aby vzduch proudící do motoru odpovídal dávce paliva.

Vyčistil bych karburátor, zkontroloval trysku. Případně to můžeš zkusit nastartovat startovacím sprejem. Pokud to chytne řeš palivo resp čistotu karburace.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9530
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr trakturku - STIGA 2084 H

#88 Nový příspěvek od Atlan »

Ja by som skontroloval ventilove vole pre istotu. Inak jediny problem jazdy na sytic som mal ten, ze to cukalo, a vybrata sviecka bola cierna. Hold pozicaj to niekomu. Ale je lravda ze tam je karbec Honda a ten nema nic co sa moze pokazit :D
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Fizz
Příspěvky: 7967
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Výběr trakturku - STIGA 2084 H

#89 Nový příspěvek od Fizz »

No vždyť, hodně černá svíčka, hodně uhlíku - žádná jiskra.

Tak me napadá zda tazatel má cistou svíčku, venku jiskří ale pod tlakem proste jiskra sklouzne a nezapálí.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Jakub12345
Příspěvky: 6
Registrován: pon srp 22, 2022 8:36 am
Bydliště: Louny

Re: Výběr trakturku - STIGA 2084 H

#90 Nový příspěvek od Jakub12345 »

Chlapi vsem vám moc děkuji. Znovu jsem rozebral karbec vse prosel všechno v pořádku. Trakturek uz chodí jen to pri startovani chce zahejbat páčkou sytiče naskočí a pak uz je to v pohodě. Takze diky za tipi a postřehy ☝️👌

Odpovědět

Zpět na „Zahradní malotraktory“